Sayfa 1 / 2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Exclamation PC yi HDMİ Kablo ile TV ye bağladım Oyunlar da Görüntü Bozuk

Arkadaşlar Samsung 32EH500 LED TV almıştım.Bugün kurulumu yapıldı PC ye HDMİ kablo ile bağLaladım Görüntü ayarlarını falan yaptım masaüstünde video yürütmede sorun yok şuan 1920x1080 60 hz kullanıyorum zaten her şey çok güzel

Fakat Fifa 13 ve PES 13 e önce 1920x1080 girmek istedim çok bozuktu örgenin çizgiler falan vardı.Sonra normal eski monitörümün desteklediği gibi 1366x780 aldım ama yine oyunlar da çizgiler ve Ekran kartı çalışmayı durdu deyip bilgisayarı yeniden falan başlattı yani şuan oyun oynayamıyorum.
    Bu arada hdmi kabloyu uydu aldığım da vermişlerdi acaba kalitesiz mi yani ondan kaynaklanan bir şey mi çok merak ediyorum.
    Yardımlarınızı bekliyorum teşşekürler

Ekran Kartımın Modeli:ATI Reandon HD 6350

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Kırklareli

altın uçlu hdmi kablosu kullanman lazım. ayrıca ekran kartının sürücüsünün güncel olduğundan emin ol.

moidenin dediği gibi altın uçlu hdmi kablo kullanman gerekiyor bunun dışında ekran ayarlarından hdmi2 varsa onu seç av çkışlarını kontrol et etkinse kapalı yap

Uc zaten altın kaplama şuan 1280x800 60 hrz de oynuyorum. Ekran Kartımı da günceliyorum şuan ama monitörde oynuyordum daha yüksek çözünürlükte ama TV de sorun oldu.
    Fakat
    '' ekran ayarlarından hdmi2 varsa onu seç av çkışlarını kontrol et etkinse kapalı yap''

Bunu pek anlamadım tekrar biraz da detaylı anlatırsanız sevinirim...

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Kırklareli

Alıntı Orijinalini Gönderen: dabbe Mesajı Görüntüle
    o masal... ucun altın kaplama olması ile nikel yada başka kaplama olması fark etmiyor... başka sorun vardır...
    bende de aynı sorun vardı hocam, o bakımdan öyle düşündüm. 60 tlye 5 metrelik altın uçlu kablo aldım o şekilde düzeldi.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Kırklareli

Alıntı Orijinalini Gönderen: keta11 Mesajı Görüntüle
    Uc zaten altın kaplama şuan 1280x800 60 hrz de oynuyorum. Ekran Kartımı da günceliyorum şuan ama monitörde oynuyordum daha yüksek çözünürlükte ama TV de sorun oldu.
    Fakat
    '' ekran ayarlarından hdmi2 varsa onu seç av çkışlarını kontrol et etkinse kapalı yap''

Bunu pek anlamadım tekrar biraz da detaylı anlatırsanız sevinirim...
    muhtemelen televizyonunda 2 adet hdmi girişi mevcut. birinde hdmi1/dvi yazar diğerinde hdmi2. iki girişi de dene. bakalım ikisinde de aynı mı oluyor. bir de eğer sadece oyuna girdiğinde böyle oluyorsa oyundaki çözünürlükle ekran çözünürlüğünü aynı yapıp dene. bazı oyunlarda ekran çözünürlüğüyle oyunda seçili olan çözünürlük aynı değilse sıkıntı yaratabiliyor.

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    Isvicre

Alıntı Orijinalini Gönderen: keta11 Mesajı Görüntüle
    Ekran kartı çalışmayı durdu deyip bilgisayarı yeniden falan başlattı

Ekran Kartımın Modeli:ATI Reandon HD 6350
    problem ekran kartindan kaynaklaniyor buyuk ihtimalle,oc yaptiysan dc yap default haline getir karti.yok degilse oyundayken ekran karti isini kontrol et asiri isiniyor olabilir.
    MSI Z170A Gaming M7 + Core i7 6700K @4.2GHz + MSI GTX 1080 Gaming X 8G + Corsair Hydro H100i v2 + Corsair Vengeance Led DDR4 Red 16Gb 3200Mhz + Corsair Carbide Spec-Alpha Red + Samsung ssd850Pro 512Gb & Transcend SSD320 128gb + WD Caviar Black 1TB 7200rpm + Asus PB287Q 4K 27" + Corsair RM750 80+gold + Razer Anansi + Razer Deathadder2013 + Logitech Z-2300 + Win10 Pro 64 Build 1511
    Project SkyLake Inside<

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Alıntı Orijinalini Gönderen: moideen Mesajı Görüntüle
    bende de aynı sorun vardı hocam, o bakımdan öyle düşündüm. 60 tlye 5 metrelik altın uçlu kablo aldım o şekilde düzeldi.
    Altın uçlu kablolar nemli yerlerde oksitlenmeye karşı bir önlemdir, görüntü kalitesiyle ilgisi yoktur.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Kırklareli

Alıntı Orijinalini Gönderen: DETONATOR Mesajı Görüntüle
    Altın uçlu kablolar nemli yerlerde oksitlenmeye karşı bir önlemdir, görüntü kalitesiyle ilgisi yoktur.
    ilk kullandığım kabloda sıkıntı vardı demek ki

kaç hdmi çıkışı var ?
    PROFESYONEL FOTOĞRAFÇILIK

Benzer Başlıklar

1. led tv ye hdmı bağladım problem var..
    ustunce tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 17.02.2012, 02:28
  2. Yanıt: 3
    Son Mesaj: 24.06.2011, 21:13
  3. pc yi hdmı kablo ile lcd tv ye bağlamak
    roseryan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 14.01.2011, 18:46
  4. Hdmı Kablo Girişi
    manyak03 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2