9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar

Angry Download hızım yüksek torrent hızım düşük

Arkadaşlar normal download hızım yüksek [IMG][/IMG] ama torrent hızım 0.1lerde yardım!!
    İşlemci:Intel(R) Pentium (R) 4CPU 3.00GHz 2(CPUs), 3.0GHz Call of Duty Hayranı
    Ram:2GB (2048MB)
    Ekran Kartı:NIVIDA GeForce GT 220 (1746MB) 128bit
    İşletim Sistemi: Windows 8 Pro 64 Bit

DHT eşleşmeyi kapat

modemi resetle bide ccleaner ile internet bölümümü temizle belki faydası olur

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    DHT eşleşmeyi kapat
    Hocam sağol 0.1lerden 800-900 e çıktı teşekkürler

rica ederim dht bazen engel oluyor hocalık haddimize değil bilakis hala çıraklıkta devam kararı aldım C=

Alıntı Orijinalini Gönderen: confickerbelasi Mesajı Görüntüle
    ''dht'' ne ki? ne ise yarar? yaramaz?
    şunu buldum aslında dht nin kapalı olmasında bende bir forumda okudum oraya istinaden kendimde yaptığımda hızlandığını gördüm

DHT "Distributed Hash Table" demektir. Dağıtılmış Hash Tablosu diye çevirebiliriz.

Hash; dosya veri iletişiminde gönderilen verinin eksiksiz olduğunu ispatlamak için, verinin sonuna hesaplanarak konulan ektir. Yani birinden 100 MB'lik bir x filmini istediğimizde bize 100 MB'lik dosya gönderiliyor ama; bu acaba istediğimiz film mi? İşte bunun doğrulamasını yapan şey HASH'tır.

Eğer DHT açıksa, torrent programı, bizim bu siteden çektiğimiz filmi sitenin dışındakilere de ilan eder... Yani "hey millet bakın ben bu filmi çekiyorum isteyen varsa gelsin ona da vereyim" deriz...

Ancak; "Bu filmi ben de indiriyorum şu parçayı da senden alayım bari" diyen kişi indirdiğimiz sitenin üyesi olmayabilir... Çünkü DHT açıktır ve biz DHT'si açık olan herkese bunu ilan etmişizdir. Bu yüzden gereksiz yere yabancılara dosya verir ve bize hiçbir fayda sağlamayacak upload yapmış oluruz...

Oysa ki biz uploadlarımızı kendi aramızda yapmalı, site dahilinde bir trafik döndürmeliyiz...

utorrent'te DHT'yi nasıl kapatabiliriz:

Utorrent'de tercihlere tıklıyoruz, ve Bittorrent tercihini seçiyoruz, resimde görüldüğü gibi sadece " Izleyiciden Scrape Bilgisi iste" işaretli olacak.
    Diğerlerini kaldırıyoruz ve DHT yi kapatmış oluyoruz.

Derlenmiş alıntıdır.

Hocam torrent uçtu [IMG][/IMG]

o windows 8 i xp ye indirirsen belki kasma sorunu azalır hızlı indirebilirsin

Alıntı Orijinalini Gönderen: eren656 Mesajı Görüntüle
    o windows 8 i xp ye indirirsen belki kasma sorunu azalır hızlı indirebilirsin
    ne alaka ya alakasız bir yorum bi kere windws 8 i bir kere dene görürsün xp den kat kat hızlı 7 gibide deil çok hızlı acayip dediğim kadar var mesela bir yerden bir yere taşıma bende windows 7 de 1MB(En fazla) w8de ise 50MBlerde atmaya başladı dene öyle konuş

Benzer Başlıklar

1. Download hızım çok düşük yardım!!
    shinnok tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 12.02.2011, 12:29
  2. İnternet Hızım Çok Düşük
    arif_can tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 10.10.2010, 00:46
  3. internet hızım cok yüksek ama webcam görüntü kalitesi cok düşük
    eleman_y tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 26.09.2010, 19:19
  4. download hızım çok düşük
    sesil tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 17.09.2010, 02:25
  5. Download ve internet hızım çok düşük ?
    bugris tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 20.07.2010, 19:42

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •