Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayar acilmiyor ...

Arkadaslar bilgisayar durduk yere acilmamaya basladi. Power tusuna basiyorum isik yaniyor 1 saniye sonra tekrar kapaniyor. Actim rami felan sokup geri taktim ama maalesef hala ayni. Ne tur bir sorun olabilir sizce?

Yardim edicek biri yok mu ya?

öyle olduğu zaman pc nin biosunu fabrika ayarlarına döndür eğer olmazsa bastın kapandı pc nin güç kablosunun yerini deistir...
    İşlemci-Amd Athlon Le-1600 Ram-2x 1 gb ddr2 800 mhz Ekrankartı-xfx Geforce 7300se-7200gs 256 mb(hyper memory)512 mb 64 bit Anakart-- Mercury kn6100M
    Oblio mint plus 7
    Sarının GüzelliğiKırmızının Esaleti İle Son Güne Kadar Galatasaray

Yalniz hic acilmiyor pc. Tepki vermiyor yani. Powere basiyorum isik yandigi gibi sonuyor.

Katılım Tarihi
    2012
    Yer
    C:\WINDOWS\system

güç kablosunu kontrol et bios pilini çıkartarak biosa reset at işlemci fanı tam oturmuş mu yada fazla toz sebebiyle işlemciyi soğutmaya engel bi durum varmı kontrol et bunlarda bi sorun yoksa psu ve anakartı test et öncelikle
    İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var sadece..Onlar ömür boyu gayret ediyorlar ; Sen ömür boyu hayret ediyorsun

Alıntı Orijinalini Gönderen: cemo1991 Mesajı Görüntüle
    Yalniz hic acilmiyor pc. Tepki vermiyor yani. Powere basiyorum isik yandigi gibi sonuyor.
    pc nin güç kablosunu taktığın fişi çek başka bi yere tak benim pc yede oluyo her sabah böyle yapıyorum düzeliyor ?
    İşlemci-Amd Athlon Le-1600 Ram-2x 1 gb ddr2 800 mhz Ekrankartı-xfx Geforce 7300se-7200gs 256 mb(hyper memory)512 mb 64 bit Anakart-- Mercury kn6100M
    Oblio mint plus 7
    Sarının GüzelliğiKırmızının Esaleti İle Son Güne Kadar Galatasaray

Baska yere takmayi denedim ama olmadi. Kasanin icinden pek anlayan bir insan degilim psu felan nedir nasil kontrol ederim?

birdenbire derken pcnin içiyle falan oynadınmı yoksa pcyi kapattın hiç bişey yapmadan bidaha açamadınmı
    DualCore Intel Pentium D 805, 2.66 @ 2.67 mhz - Kingston 2 gb ddr2 800 mhz ram - asus p5kpl am-se anakart - ati readon x1550 512 mb 64 bit ekran kartı - Samsung 7200 rpm 500 gb hdd - 300 w everese psu

Katılım Tarihi
    2012
    Yer
    C:\WINDOWS\system

kardeşim psu dediğim powersupply pc nin arkasında elektirik fişini taktığın parça ama sen önce diğer dediklerimi yap istersen sonra berberce bakarız onlara
    İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var sadece..Onlar ömür boyu gayret ediyorlar ; Sen ömür boyu hayret ediyorsun

Elohim tesekkur ederim bios pilini cikarip taktim ve ram slotunu degistirdim suan acildi. Diger arkadaslarada cok tesekkur ederim ilgilerinden dolayi.

Benzer Başlıklar

1. BOOT.INI Safeboot ve Bilgisayar acilmiyor.(ACİL)
    kahaan tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 19.12.2010, 02:46
  2. bilgisayar acilmiyor :(
    sualp1186 tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 18.08.2010, 15:08
  3. Bilgisayar acilmiyor
    Paschaa tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 16.10.2009, 20:28
  4. bilgisayar açilmiyor