2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar
 1. Post Android Overclock!

  Voltage Control ile Android'e Overclock


  Voltage Control adlı yazılım ile beraber, Android tabanlı cihazınızın işlemcisini ve grafik işlemcisini daha hızlı ya da daha yavaş çalıştırabilirsiniz.

  19/06/2012 17:00

  Overclock ve downclock, bilgisayar sektöründe yıllardır olan terimler.Overclock, hızaşırtma anlamına geliyor. Yani 1GHz hızında çalışan bir işlemciyi 1.2 ya da 1.4 GHz belki daha fazla hızlarda çalıştırabilirsiniz. Ya da downclock yaparak, işlemci hızını daha da düşürebilirsiniz. Ben neden işlemcimin hızın düşüreyim diyorsanız hemen cevabı verelim. Daha az güç tüketimi, daha uzun pil ömrü ve daha az ısı.
  Voltage Control yazılımı ile beraber Android tabanlı akıllı telefon ve tabletlerdeki işlemcinin voltajını, her hıza göre farklı ayarlayabiliyorsunuz.
  Galaxy S2'de Voltage Control yazılımını yükledik ve işlemciyi overclockettik. İşlemciyi 1.6 GHz hızına kadar çıkartabildik. Tabi voltaj attırarak.GPU hızını da 400 MHz'e aldık. Yani Galaxy S3 ile aynı GPU performansı veriyor.
  Tabi yazılım root yetkisi istiyor. Samsung Galaxy S3 ve Samsungcihazlarda root rehberi için burayı, HTC cihazlar için root rehberi içinburayı tıklamanız yeterli.
  Cihazınız rootlu ise Voltage Control yazılımı Google Play Store'dan ücretsiz olarak, buradan indirebilirsiniz.
  O zaman uygulamayı kullanmaya başlayalım.

 2. Varsayılan

  General sekmesinde minimum ve maksimum işlemci hızlarını ayarlıyorsunuz. CPU Governor seçeneği ise Linux'deki belli başlı işlemci profillerini gösteriyor. Örnek olarak önemli profillerin anlamlarını sizler için paylaşalım.Performance : Sadece en yüksek frekansta çalışır. İşletim sistemi yük durumunu kontrol etmediği için, yapacağı işlem azalacağından ve frekans değişimi olmadığından, telefonunuz tam performans çalışacaktır. Yani maksimum performans, minimum pil.Powersave : Güç tasarrufunda kullanılacak olan ayarlarınız.Ondemand : Yazımızın başından bu yana değindiğimiz ayar. Belirlenen alt frekansla, maksimum frekans arasında sistem yüküne göre hızını otomatikman ayarlıyor.Programın yukarısında ise düşük güç tüketimi yazdığını görüyorsunuz. Burası oluşturduğunuz profile vereceğiniz ad. Buraya ne yazarsanız, öyle kayıt oluyor.

Benzer Başlıklar

 1. 700-800 tl ye android tel--
  idris03 tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 9
  Son Mesaj: 09.08.2013, 17:41
 2. Android rom
  dunyacim tarafından Android forumunda
  Yanıt: 1
  Son Mesaj: 07.12.2012, 10:32
 3. Android mi WP8 mi ?
  Fandroid tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
  Yanıt: 8
  Son Mesaj: 24.11.2012, 13:16
 4. galaxy wonder android 4
  unalispir tarafından Samsung Telefonlar forumunda
  Yanıt: 1
  Son Mesaj: 26.10.2012, 19:17
 5. Android yüksek özellikli süper android oyunlar
  enes1990 tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
  Yanıt: 0
  Son Mesaj: 25.03.2012, 16:00

Gönderim İzinleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Yanıt yazamazsınız
 • Eklenti gönderemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •