Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 - 17 arası sonuçlar
  1. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: timfox Mesajı Görüntüle
    facebook gibi bi site kurabilmen için milyar ihtiyacın var
    bilmeden atıyorsun bakıyorum

facebook kurucusunun mılyar dolarlarımı vardıdada facebook kurdu bıryerden baslarsın gerısı gelır bunu bılın

Selamlar,
    Bence de olumsuz yorumlara gerek yok. İnternette kendinizi geliştirebileceğiniz bir çok açık kaynak var. Ücretsiz bir şekilde dersleri izleyebilirsiniz. Tavsiyem bunlardan yararlanın ve bir süre harcayın konu üzerinde. Bir kaynak paylaşayım sizinle;
    http://www.yakinkampus.com

Alıntı Orijinalini Gönderen: redali Mesajı Görüntüle
    commitsu sen emeklemeden koşmak istiyorsun html,php ile siteler yap öğren eğit kendini bu işler büyük iş tek başına olmaz
    https://www.youtube.com/playlist?lis...02BB27125BF085 bu linkten html ye başla bende buradan başladım 25. dersteyim
    İşlemci :Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs)~ 3.2GHz - Ram:8GB - Sistem:Windows 8 Single Language 64-bit - Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 630
    Mozilla Firefox
    , Windows 8.1 , Android 4.0.4 Kullanır

4. Varsayılan

bence ilk öce bir garaj , sonra abd bir üniversite bulman gerek
    Cihan Öztürk
    Web Programlama
    www.domainsitesi.com, www.cihanozturk.com

Hiç bir şey zor değildir eğer istersen. Eğer çalışmıyorsan ve öğrenci ise işin kolay arkadaşlarında dediği gibi html ile bir başla onu zaten kolay bir şekilde kapınca içindeki heves artacaktır sonra ne yapmak istediğini daha iyi anlayacak ve ona yöneliceksin eğer bıkmazsan ve devam edersen ve ve ve yeni bir fikrin var ise geleceğin facebook u twitter ı sen olabilirsin bu kesinlikle imkansız değil yeterki çabala cesaretli ol ve risk almaktan korkma. Facebook kuruluş hikayesini izle, google 4 üniversiteli arkadaşın aralarında kurduğu bir site idi. Tutmaz diye korkma çabala bundan 5 sene sonra herşey çok daha zor olabilir.

Teorik olarak sifirdan web sitesi kurmak icin bir domain ismine, bu isme kaydedilmis statik bir ip adresine, web sitene baglanacak insanlari karsilayacak bir server a ihtiyacin var.

Server a baglanan insanlar 80 portundan gelecekler agirlikli olarak, bu portu karsilayip ilgili uygulamaya yonlendirecek bir web katmanina ki bu Apache olur genelde, daha sonra da uygulamani saran uygulama sunucusuna ihtiyacin olacak ki bu da Weblogic, Tomcat gibi bir sey olacak.

Uygulamanin gelistirildigi dile gore ( Burada Java baz alarak anlatiyorum ) , ilgili kaynak kodlari gerekecek ve tabi ki bir de veritabanina ihtiyacin olacak. O da genelde oracle ya da mysql olur. Klasik SQL icin.

Butun bunlari sifirdan kendin yapmak arzusundaysan, aslinda yapilmasi gereken basit ama biraz zordur.
    Ogrenmen gereken programlama dilleri : Java ( Java baz alarak anlatiyorum )
    Scripting dilleri : Javascript
    Query dilleri: SQL , HTML

Cok para harcamana da gerek yok, statik ipli bir router ve bilgisayar yeterlidir.

Basarilar : )

Ben senin yerinde olsam web sitesi acmadan once programlama ogrenirdim.
    Bu islerin arkasinda her zaman programlama vardir, on plani tasarlayan birileri hep cikar ama isin asli arka planda yatan algoritmik duzendir.

büyük çaplı projelerden ziyade küçük çaplı daha niş işlere yoğunlaşmasını tavsiye ederim

Benzer Başlıklar

1. PHP ile mail sitesi kurmak
    JBSpider tarafından PHP forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 31.08.2012, 23:31
  2. Web sitesi kurmak istiyorum
    bypower573 tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 09.12.2010, 22:43
  3. sıfırdan siteye wordpress kurmak
    serbayarda tarafından Web Geliştirme forumunda
    Yanıt: 2