Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
48 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan windows server 2003 vps server kurulumu

sa arkadaşlar bir kaç gündür vps kurma hakkında araştrma yaptm ama kuramadm windows server 2003 üzerine metin2 vps server kurmak istiyorum windows türkce wmvare workstation kullanıyorum bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardım ederlerse veyada teamviewer aracılığıyla bana kurarsa sevinirim kolay gelsin

2. Varsayılan

Merhaba kendi bilgisayarınıza vds kurmanız ne derece sağlıklı olur bilemiyorum.Öyle ki bu vds yi internete çıkarmak isteyeceksiniz.Bunun için statik bir ip adresiniz olmalı , hat hızınız mükemmel olmalı ki öyle 5-10 kişi girince hat kilitlenmesin.Bir de bu vds 7 / 24 açık kalması lazım çünkü insanlar 7 / 24 oyuna ulaşmak isteyeceklerdir.Bu da demek ki sizin bilgisayarınızın 7 / 24 açık durması lazım.Bunun için elektrik kesintilerine karşı güçlü bir jeneratör olacak.Bilgisayarınız 7 / 24 açık olduğunda sorun çıkarmayacak , ısınmayacak bir bilgisayar olmalı.Bence evdeki bilgisayarınızdan vds oluşturup metin 2 kurmak pek mantıklı bir düşünce değil.O yüzden internette vds satan firmalar onlardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.

3. Varsayılan

vds sanırım oyuna server yapmak half-life oynuyordum ben de ondan öğrendim.
    Bilgisayarın sürekli açık olması internet hızının ve bilgisayarın yüksek olması ve başka bir iş için bilgisayarı kullanmaman gerekiyor.

4. Varsayılan

Vps ile vds farklı şeylerdir.

hüseyin abi dediklerin çok doğru ama ben bunu ilk tecrübe kazanmak için yazmıştım yani nasıl kurulduğunu iyi bilmek için bunuda karistira karista örenebilirim ilerde inş bilisimci olarak satış yapmayı düşünüyorum

6. Varsayılan

Sana tavsiyem bulaşma o işlere hele ki metin 2 işine.Bildiğin çoluk çocuk ile uğraşırsın ben 2 sene yaptım domain & hosting & vds & metin2 & silkroad & knight vs. hepsini ama o 2 sene sanki 12 sene gibi geldi Saçlarıma ak düşecekti nerdeyse 14-16 yaş arası daha lise çağında olan genç arkadaşımız gelir hizmet alır sözleşmede yazar oyun içi destek yoktur diye bu eleman 2 saat sonra yazar oyunda şunu nasıl yapacağız bunu nasıl yapacağız cevap vermezsen forumlara reklam olursun Sanki tek müşteri sensin de 7 / 24 seninle ilgileneceğiz sadece Ama yine de sen bilirsin Giricem bu işe diyorsan ; Wmware workstation ile bilgisayarın ramlerini parçala daha sonra bir tane windows server 2003 isosu bul internetten IIS ve Windows Server 2003 ' ün gerekli bileşenlerini de kur en önemlisi IIS yi kurmayı unutma.Sonr metin 2 yi kur dene Denemekten bir şey kaybetmezsin ama benim tavsiyem bulaşma bu işlere
    En son HuseyinYAVUZ tarafından düzenlenmiştir: 23.02.2013 03:01

7. Varsayılan

Sanırım vds'yi anlamadım ne işe yaradığını anlatabilecek var mı?

çok haklısın abi bende şahit oldum bu tür olaylara ama ben bu işi zevkine yapmayı düşünüyorum windows server 2003 workstation ile kurdum başlangıçta networking ayarlarında NAT seçtim kurulumu yaptım sıkıntıyı metin2 kurulumunda yaşıyorum kurmaya çalışacam ilgilendiğin için teşeküür ederim

yok beceremiom abi rica etsem müsait olduğun bir gün tw ile bana yardımcı olurmusun veyada server kurulumunu ayrıntılı anlatan bir video da yeter

10. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: ahmettopal Mesajı Görüntüle
    Sanırım vds'yi anlamadım ne işe yaradığını anlatabilecek var mı?
    Vds (Virtual Dedicated Server): Vds bir nevi sanal bilgisayardır.Sanallaştırma programları ile (wmware , solusvm vb. gibi) yardımıyla vds oluşturabilirsiniz.Örneğin ana makineniz 16 GB DDR3 Ram 500 GB Sata3 HDD ise siz bu bilgisayara wmvare yazılımını kurarak bilgisayarınızdaki ramleri ve hdd yi parçalayabilirsiniz.Örnek olarak 2 GB DDR3 Ram ve 50 GB Sata3 HDD'li xp işletim sistemli bir vds oluşturabilirsiniz.Umarım yeterince anlatabilmişimdir.

@aytekinn bu linki incele. http://www.turkmmo.com/metin2-privat...si-nyomt2.html

Benzer Başlıklar

1. Windows Server 2003 Kurulumu Hakkında Yardım !!!
    s_umitus tarafından Windows 2000/2003/2008 Server forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 08.06.2010, 08:12
  2. Windows Server 2003 Kurulumu Hakkında Yardım !!!
    s_umitus tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 03.04.2010, 12:31
  3. windows 2000 server ve 2003 server
    sonik81 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 12.04.2007, 11:31

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz