Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan win 7 format sonrası hata

Arkadaşlar windows 7 format atarken orada ayrılmış sistem dosyalarınıda biçimlendir diyebilirmiyiz zararı varmıdır virüs bulaştığı için daha yeni format attım sürücüleri bile sırasıyla yükledim anakart,ekran kartı gibi ardından güncelleme(microsoft net framework dahil) vede antivirüs programı yükledim ama bilgisayar format öncesinde daha da hantallaştı utorrent çalıştırdığımda her seferinde donuyor ama işlem yapmaya devam ediyor ve mozilla,chrome çalıştırdığımda arada takılıyor nedeni nedir acaba yardımlarınız için şimdiden teşekürler

2. Varsayılan

Amacın nedir onu belirtirmisin.

Formattan önce bilgisayarda virüs olmasına rağmen daha kararlı hızlı ve sorunsuzdu format attıktan sonra hantallaştı bazı programlar sorunlu çalışıyor utorrent gibi nedeni formattan mı yoksa güncellemelerden mi antivirüs programını kurmadan önce microsoft net framework kurmam mı antivirüs programı mı (avira) nedir

Katılım Tarihi
    2012
    Yer
    C:\WINDOWS\system

kardeşim güncelleme öncesi yada sonrası herhangibi kurulum yüzünden hata yaptığını sanmam sistem yüklerken cd/dvd yada okuma yazmadan kaynaklı sistemde bi sorun oluşmuş eksik yüklenmiş oalabilir yada sistemcd/dvd sinde oynama yapılmışsa buda bi etken yada başka bir ihtimal format atatken diskin sadece bir böümüne atıp diğerlerini biçimlendirmeden sistem başlattınsa biçimlendirmediğin alandaki virüsler daha etkili bi şekilde sistem hatalarına sebep olabiliyo kayspersky ı tavsiye edrim 30 günlük deneme sürümünü imkanın varsa lisanslısını al yüklemeden sonra güncelleme ve ardından tam kritik ve zayıf taramaları yaptır virüs kaynaklıysa kesin çözüme ulaşırsın
    İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var sadece..Onlar ömür boyu gayret ediyorlar ; Sen ömür boyu hayret ediyorsun

5. Varsayılan

Evet.Sorun formatta.

elohim format atatken diskin sadece bir böümüne atıp diğerlerini biçimlendirmeden sistem başlattınsa da ne demek istedin anlayamadım ben format sırasında d dürücüsünü c sürücüsünü vede sitemi 100 mb yanlış hatırlamıyorsam 3'nü de biçimlendirdim bunu mu demek istedin vede çok format atmak zararlımıdır cevaplarınız için şimdiden teşekürler

Alıntı Orijinalini Gönderen: komanturk Mesajı Görüntüle
    elohim format atatken diskin sadece bir böümüne atıp diğerlerini biçimlendirmeden sistem başlattınsa da ne demek istedin anlayamadım ben format sırasında d dürücüsünü c sürücüsünü vede sitemi 100 mb yanlış hatırlamıyorsam 3'nü de biçimlendirdim bunu mu demek istedin vede çok format atmak zararlımıdır cevaplarınız için şimdiden teşekürler
    wın7 de format atılırken ısletım sıstemının kurulu bolumu+ ısletım sıstemının olusturdugu sıstem dosyalrının oldugu bolum(100 mb) 2 sını sılıp tekrar olusturman yeterlı ,dıger bolum yedekleme ve depo ıcın olusturuldugundan formatta sılmene gerek yoktur.

dıkkat etmen gereken husus ısletım sıstemı kurulduktan sonra hdd nın dıger bolumune erısmeden once drıverlar ve antıvırus yazılımını onceden kurman gerekır.Cunku hdd nın dıger bolumunde(D;E;F vb) herhangı bır zararlı yazılım varsa ısletım sıstemının kurulu(C) bolumune bulasmasını onlemektır.
    Asus H110M-D-İntel İ3 6098P-8 gb Gskill aegis ddr4 2133 mhz-Frisby FC-s6040B-Kinston hyperX 3K 120gb-Ocz 240 gb trion 150-Acer X233h

8. Varsayılan

Akıllı tahtayı formatlamıştı hoca ondan sonra bir ağırlaşma ldu nedense acaba çok format kötümü

Katılım Tarihi
    2012
    Yer
    C:\WINDOWS\system

Alıntı Orijinalini Gönderen: dotard Mesajı Görüntüle
    wın7 de format atılırken ısletım sıstemının kurulu bolumu+ ısletım sıstemının olusturdugu sıstem dosyalrının oldugu bolum(100 mb) 2 sını sılıp tekrar olusturman yeterlı ,dıger bolum yedekleme ve depo ıcın olusturuldugundan formatta sılmene gerek yoktur.

dıkkat etmen gereken husus ısletım sıstemı kurulduktan sonra hdd nın dıger bolumune erısmeden once drıverlar ve antıvırus yazılımını onceden kurman gerekır.Cunku hdd nın dıger bolumunde(D;E;F vb) herhangı bır zararlı yazılım varsa ısletım sıstemının kurulu(C) bolumune bulasmasını onlemektır.
    sölemek istediğim buydu kardeşim sistemin olduğu disk haricindeki d,e vs. gibi disk bölümlerini formatlamadınsa ordaki virüsler tekrar sistemin olduğu bölüme sıçrar ve virüs programın olmadığından sisteme daha fazla zarar veririr daha önce sölediğim şekilde sistemle alakalı bi sorun yoksa dotard ın sölediği gibi sistem kurulu yaptıktan hemen sonra virüs programını kurarsan daha sağlıklı bi iş yapmış olursun benim düşüncem arkadaşlar katılırmı bilmiyorum ama çok gerekmedikçe atma hdd ömrü uzatma vakitten tasarruf aklım a gelmeyen bi çok neden daha var sistem onarma güzel bi programla tarama chckdsk gibi öntemler çözüm olmazsa son çare denizdeki yılan misali formata sarıl derim
    İz bırakanlarla senin aranda basit bir fark var sadece..Onlar ömür boyu gayret ediyorlar ; Sen ömür boyu hayret ediyorsun

örnek bir resim koydum--sürücüleri ve sistemi silmedim sadece biçimlendirdim 3 nüde ,peki silmekle biçimlendirmek arasında ne gibi bir fark var biçimlendirmekde format atmak olmuyor mu virüsler temizlenmez mi eğer sistem (disk 0 bölüm 1) silersem tekrar oluşturabilirmiyim yada gerek var mı

Benzer Başlıklar

1. Format Sonrası Hata
    tolga_52 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 01.12.2012, 16:43
  2. Yanıt: 2
    Son Mesaj: 02.01.2011, 19:51
  3. Format öncesi 2.1ghz Format sonrası 1.79ghz:S
    etna81 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 30.10.2009, 23:51
  4. format sonrası :s