9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar

Varsayılan İnternet sitesi nasıl indirilir?

Merhaba arkadaşlar. Evimde bilgisayar var fakat internet yok. İnternet olan bir yerden vikipedi sitesini indirip evimde internet olmadan fakat sanki internet varmış gibi vikipedide dolaşmak istiyorum. Site ismini vermemin sebebi sitenin boyutu ve ortalama ne kadar sürede indirebileceğim konusunda da fikirlerinizi almak... Şimdiden teşekkürler... Ayrıca birkaç program denedim ya ben yapamadım ya da programlar tam istediğim gibi değildi. İsmini vereceğiniz programların nasıl kullanıldığını da kısa bir açıklamayla belirtirseniz sevinirim...

Siteyi sağ tıkla ve farklı kaydet seç ve bir klasöre kopyala. Evde açmak istediğin sayfanın üstüne çift tıkla, açılacaktır. Farklı tarayıcılar, farklı şekilde kopyalar sayfaları. İE kullanıyorsan, İnternet kafe dede İE ile kopyala. Firefox ve Chrome arasında fark yok. İsimlerin çakışmamasına dikkat et. Aynı isimli iki kopya, birbirlerinin üstüne yazar.

Dediğiniz gibi yaptığımda sadece o sayfayı indiriyor. Herhangi bir linke tıkladığımda internet bağlantısı gerekir diyor. Benim istediğim sanki internet varmışta vikipedi'de dolaşıyormuşum gibi dolaşmak yani vikipedi sitesinin tüm sayfalarını indirmek...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

İsteğiniz maalesef mümkün değil. Offline çalışan ansiklopedi programları bulmayı deneyin.

"httrack website copier" google da arayın web sayfalarını indirip istediğiniz şekilde offline dolaşın...

not: her sitede işe yaramayabilir. ancak birçok sitenin görüntüsünü almaktadır.
    En son Rockvizyon tarafından düzenlenmiştir: 06.04.2013 02:35
    AMD Athlon 64 x2 4200+ 89w 2.2ghz - ASRock N68C-GS FX - 2Gb DDR2 800Mhz - Asus GT630 2gb gddr3 - 250Gb Sata Hdd - Cooler Master Rs-390w
    (Packard bell easynote 17" i5 2450m - 8gb ddr3 - 7670m 2gb - 750gb hdd - Win7 64bit)

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Alıntı Orijinalini Gönderen: Rockvizyon Mesajı Görüntüle
    "httrack website copier" google da arayın web sayfalarını indirip istediğiniz şekilde offline dolaşın...

not: her sitede işe yaramayabilir. ancak birçok sitenin görüntüsünü almaktadır.
    Hazır ek bilgi vermişken; indirilecek sitenin vikipedi olduğunu, ciddi bir veritabanı yapısını boşverecek olsak bile indirilmesi düşünülen dosyaların muhtemel boyutlarının TB'lar seviyesinde olduğunu da yazmak gerekir.
    En son DETONATOR tarafından düzenlenmiştir: 06.04.2013 02:47

Ancak resim, belge, dış bağlantılar, gibi opsiyonları indirilecek sayfa yansısından kaldırır ise sadece veritabanındaki bilgi boyutu yinede DETANATOR'ün dediği gibi yinede TB a yakın bişey çıkabilir. Ben internet sayfasını offline dolaşmak diye görünce konuyu tam okumadan yazmışım kusura bakmayın.
    AMD Athlon 64 x2 4200+ 89w 2.2ghz - ASRock N68C-GS FX - 2Gb DDR2 800Mhz - Asus GT630 2gb gddr3 - 250Gb Sata Hdd - Cooler Master Rs-390w
    (Packard bell easynote 17" i5 2450m - 8gb ddr3 - 7670m 2gb - 750gb hdd - Win7 64bit)

Alıntı Orijinalini Gönderen: Paw9 Mesajı Görüntüle
    Dediğiniz gibi yaptığımda sadece o sayfayı indiriyor. Herhangi bir linke tıkladığımda internet bağlantısı gerekir diyor. Benim istediğim sanki internet varmışta vikipedi'de dolaşıyormuşum gibi dolaşmak yani vikipedi sitesinin tüm sayfalarını indirmek...
    Zaten Wikipedia daki tüm sayfaları okumak istemeyeceksinizdir. Okumak istediklerinzi seçip tek tek indirmenizi önermiştim. Bu nedenle, iki sayfanın adı aynı olduğunda, yenisinin, daha öncekinin üzerine yazacağından söz etmiştim.

Yardımınız için teşekkürler. Öyleyse dediğiniz gibi bir ansiklopedi programı bulmam gerekecek..

Benzer Başlıklar

1. rtmp videolar nasıl indirilir ?
    unl44 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 19.04.2012, 11:32
  2. 2 kere şifrelenmiş bir video nasıl indirilir
    kimyagerus tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 06.02.2011, 21:27
  3. Facebooktan video nasıl indirilir.
    ozgurbozkurt tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 28.06.2010, 16:13
  4. rapidshare'den dosya film nasıl indirilir???
    bat123 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 22.01.2010, 17:10
  5. aciilll rapidshareden nasıl indirilir
    homerias tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 31.07.2008, 21:26

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz