9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar

Varsayılan Laptop'umda çok karakteristik bir donma var ve çözemedim sorunu bir türlü.

Selam arkadaşlar. toshiba c650d laptopum var. donanımı hakkında bilgisi olmayanlar için; bilgisayar tek çekirdek, amd işlemci var. 4gb ram 1gb hd4200 ekran kartı var. windows 7 ultimate 32 bit kullanıyorum.
    Soruna gelecek olursak, çoğunlukla online olarak film izlerken oluyor. film bir yandan yüklenirken bir yandan da izlediğim zaman, indirme yaparken ve bazen de oyun oynarken takılıp kalıyor bilgisayar ve hoporlörlerden rahatsız edici bi ses çıkarıyor donma süresi boyunca. ve bu donmalar bir başladımı ardı ardına çok sık yapmaya devam ediyor ve yaklaşık 1 ile 3 dkk arası sürüyor. normal donmalardan çok daha sinir bozucu bir durum emin olun halen bilgisayara yumruğu gömmemiş olmamdan ne kadar sabırlı biri olduğumu tahmin edin yani. ekran kartından şüphelendim ama öyle olsaydı oyun oynatmazdı bana ki oyun oynarken çok nadir yapıyor bu durumu. anlattığım şekilde film izlerken hiç şaşmıyor. bilgisayara aralıklı olarak 5-6 defa format atıldı. açılıp içi temizlendi. ram den çok yiyor muyum desek mesela film izlerken her şeyi kapatıyorum sadece filmi izlediğim sayfa açık oluyor onun haricinde sistem programları. işlemcide sıkıntı olsa donmayla da kalmazdı yani sorun şu diyemiyorum bir türlü. bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler..

bir fikri olan yok mu arkadaşlar yardımcı olabilecek birisi?

Hard disk yada anakarttan şüphe ettim

Bende ram konusunda şüpheliyim biraz. Peki mavi ekran ile karşılaşıyor musunuz ?
    UltraDekstop & HP G6 2176 et & Samsung S3

mavi ekranla hiç karşılaşmadım. çok nadir olarak da normal bir donma yapıyor. bu donmada klavye mouse kitleniyor ekran donuyor kısa bir süreliğine o kadar. asıl problemime kıyasla çok nadir yapıyor bu durumu. ram'den kaynaklanan bir sorunsa windows 64 bit olarak da kullandım fark ediyorsa eğer yine de değişiklik olmadı. bilgisayarı aldığım kişi xp kullanıyordu ve ben win7 ultimate kurana kadar böyle bir sorun yoktu zaten pc aldıktan kısa bir süre sonra win7 geçtim. alakası olabilir mi acaba?

Fiziksel bir arıza var gibi. HDD tune programını buradan indirip disk kontrolü yapar mısınız ?

galiba ciddi bir problem var

Arkadaşım sen benchmark yapmışsın. Health sekmesinden diski bir tarar mısın ?

health sekmesinden de tarattım orda sıkıntı yok hepsıne ok yazıyo. biraz önce bilgisayarı açıp tozunu falan temizledik. takarken de ramlerin yerini değiştirdik. orjinalde olan ram'i üste sonradan ekleneni alta taktık. epey bir zorladım sonrasında bilgisayarı yani normalde aynı şekilde donmasını sağlayacak şekilde ama sadece saliselik bir donma yaptı o kadar. yani orjinalde olan ramde bir sıkıntı var galiba. orjinal ram 2gb samsung 1066, sonradan takılan 2gb kingston 1333. aynı durum tekrar etmeye başlarsa orjinal rami tamamen çıkarıp denicem bir de.

Benzer Başlıklar

1. Acer video donma sorunu çözemedim
    fatih28 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 05.09.2011, 22:58
  2. Bir türlü çözemedim bu sorunu...
    husamland tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 26.08.2011, 01:14
  3. samsung hdd sorunu:çözemedim bi türlü.
    marjin84 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 28.07.2009, 12:27
  4. bi türlü cözemedim
    muhalefetaa tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 05.03.2009, 22:09
  5. XP de ağ sorunu > bi türlü çözemedim >
    eljahad tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 05.11.2004, 00:49

Gönderim İzinleri