5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Lightbulb .htaccess ile uzantı gizleme

arkadaşlar öncelikle dosya uzantısı gizlemenin öneminden bahsedeceğim. SEO ve güvenlik açısından önemli bir durumdur. sayfalarınızın siteadi.com/index.php gibi görünmesindense (yada siteadi.com/klasoradi/dosyaadi.php yerinesiteadi.com/klasoradi/dosyaadi) siteadi.com/index olarak bir dizin gibi görünmesi arama motorlarının hoşuna gidip kötü niyetli kişilerin huzurunu bozacaktır. Ki sayfanıza gelen ziyaretçilerin de göz zevki açısından hoş bir durum oluşacaktır.
    öncelikle .htaccess adında bir dosya açıyoruz ve aşağıdaki kodu dosyamıza kaydedip sunucudaki www/ veya htdocs/ klasöründen içeri yolluyoruz.

Options +FollowSymlinks
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^index.*$ index.php [NC]
    RewriteRule ^dosyaadi.* dosyaadi.php [NC]

hangi dosyaların uzantılarını gizlemek istiyosak hepsini alt alta sıralıyoruz ardından
    dosyalarınızdaki linkleride örneğin a href="index.php" olan yönlendirme linkini a href="index" olarak değiştiriyoruz bütün linkler değiştikten sonra artık dosya uzantılarınız gizlenmiş olacak. Hepinize iyi çalışmalar

2. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: megolo Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar öncelikle dosya uzantısı gizlemenin öneminden bahsedeceğim. SEO ve güvenlik açısından önemli bir durumdur. sayfalarınızın siteadi.com/index.php gibi görünmesindense (yada siteadi.com/klasoradi/dosyaadi.php yerinesiteadi.com/klasoradi/dosyaadi) siteadi.com/index olarak bir dizin gibi görünmesi arama motorlarının hoşuna gidip kötü niyetli kişilerin huzurunu bozacaktır. Ki sayfanıza gelen ziyaretçilerin de göz zevki açısından hoş bir durum oluşacaktır.
    öncelikle .htaccess adında bir dosya açıyoruz ve aşağıdaki kodu dosyamıza kaydedip sunucudaki www/ veya htdocs/ klasöründen içeri yolluyoruz.

Options +FollowSymlinks
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^index.*$ index.php [NC]
    RewriteRule ^dosyaadi.* dosyaadi.php [NC]

hangi dosyaların uzantılarını gizlemek istiyosak hepsini alt alta sıralıyoruz ardından
    dosyalarınızdaki linkleride örneğin a href="index.php" olan yönlendirme linkini a href="index" olarak değiştiriyoruz bütün linkler değiştikten sonra artık dosya uzantılarınız gizlenmiş olacak. Hepinize iyi çalışmalar
    teşekkürler. bende bu şekilde: siteadı.com/index.php?git=haberler
    bunu nasıl siteadı.com/haberler yaparım peki ?
    KOD L4 BİLE DÖVERİM L4N... 4D4M OL KARDES...İMZA JammeR
    Mahlas
    Sagopa Kajmer

3. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: bilalerdem98 Mesajı Görüntüle
    teşekkürler. bende bu şekilde: siteadı.com/index.php?git=haberler
    bunu nasıl siteadı.com/haberler yaparım peki ?

Kardeşim vallahi bende öğrendiğimi burada paylaşıyorum şu an bende onu araştırıyorum. Bulursam paylaşıcam sen bulursan ve yaparsan bana da dön

4. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: megolo Mesajı Görüntüle
    Kardeşim vallahi bende öğrendiğimi burada paylaşıyorum şu an bende onu araştırıyorum. Bulursam paylaşıcam sen bulursan ve yaparsan bana da dön
    tamam ama bende bulamadım hocam. arıyorum ama hala ümidi kesmek yok
    KOD L4 BİLE DÖVERİM L4N... 4D4M OL KARDES...İMZA JammeR
    Mahlas
    Sagopa Kajmer

5. Varsayılan

RewriteRule ^dosyaadi.* dosyaadi.php [NC] şeklinde yapıyorum ama olmuyor. Başka bir yolu var mı?

Benzer Başlıklar

1. htm / html uzantı gizleme
    brabus tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 16.03.2009, 06:11
  2. .htaccess
    bendegeldim tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 12.01.2009, 03:09
  3. Html Uzantı Gizleme/Değiştirme
    n0ne tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 0