9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar

Question Laptop Siyah Ekran Sorunu

Arkadaşlar iyi geceler. Aslına bakarsanız derdim tam siyah ekran bile değil hiç ekran başlatılmıyor laptopta, ben anlatayım size..

Benim problemim dizüstü bilgisayarımı açıyorum, güç düğmesine basıyorum ama ekrana hiç bir görüntü falan gelmiyor. internetten biraz araştırdım benzer problemlere bakındım ama onların bilgisayarında, dizüstü normal olarak başlıyor ekrana açılma görüntüsü falan gelip siyah ekran oluyor. lakin benim ekranıma hiç görüntü gelmiyor efendim.
    güç tuşuna basıyorum bilgisayarın güç ışıkları yanıyor, fanlar çalışmaya başlıyor ama açıldıktan 1-2 saniye sonra onlarda susuyor hdd ışığı falan hiç yanmıyor. yani dizüstünün güç ışıkları yanıyor, hdd ışığı yanmıyor ve tamamen sessiz fanları bile çalışmaz bir halde kalıyor. Açık gibi duran kapalı bir bilgisayar yani. güç lambaları yanmasa açık demezsiniz öyle diyim.
    kendisinin içini biraz açtım bakayım falan dedim ramlerini söktüm taktım, hddyi az bızıkladım, internette; pilini çıkarın, güç tuşuna 30 saniye basılı tutun gibi şeyler yazıyordu. hepsini yaptım ettim bilgisayar açıldı. baktım herşeyi takır takır çalışıyor, yahu düzeldi mi acaba diyip kapatıp bir daha acayım dedim gene aynı şekilde açılmadı, boş ekranda kaldık

şimdi efendim problem nedir ben anlamadım, bana yardımcı olursanız sevinirim. pil ilede çalıştırdım, pilsizde çalıştırdım açılmıyor. birkaç saat şarjda da bıraktım olmadı. varsa bilen eden yardımlarınızı bekliyorum efenim.
    Beatrice MARTİN

Coeur de Pirate

içinde çok önemli bilgilerin yok ise format atmayı denedin mi?

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    içinde çok önemli bilgilerin yok ise format atmayı denedin mi?
    hayır format atmadım. gerekli cd falanda mevcut değil zaten. düzelmezse zaten bir bilgisayarcıya götürecem. formatla mı gider, başka bir problemi mi var bende pek anlamadım valla.
    Beatrice MARTİN

Coeur de Pirate

sorun büyük ihtimal hdd ile alakalı yada bootable bir şey usbden bağlı ise mause dahil sök öyle açmayı dene o siyah ekran hdd ile ilgilide olabilir cd den çalışan güncel virüs programları var onlarla tarama yapın yada sistem recovery ile sistemi aldığın ilk güne geri dönebilirsin .

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    sorun büyük ihtimal hdd ile alakalı yada bootable bir şey usbden bağlı ise mause dahil sök öyle açmayı dene o siyah ekran hdd ile ilgilide olabilir cd den çalışan güncel virüs programları var onlarla tarama yapın yada sistem recovery ile sistemi aldığın ilk güne geri dönebilirsin .
    bilgisayarcıya götürdüm hocam bakalım ne diyecek..
    Beatrice MARTİN

Coeur de Pirate

hocam kendi elinle yazmışsın ya! yeni pil al.

7. Varsayılan

Abicim desene bugun ikimizde ayni weyi yapiyomuwuz ya abicim sabah bende evden cikarken laptopu uyku moduna aldm ciktm 3 saat sonra geldim ve laptopu acma tuwuna basdm telefona baktm bu arada bi anda dikkatimi cekti neden acilmadi bu diye baktm guc tuwu acik bi daha kapatdm actm yine ekranda tin yok fonler filan iwiklar hepsi caliwiyor ama ekranda hic biwey yok. Bende hemen cozum icin baktm arawdrdim ve bi cacik bulamadm 15 saniye batarya falan hepsni yaptm firinlama diye biweyde varmw onuda yaptm hatda iwe yaramadi. Ekranda bi wey olmuyor.sorunu buldunsa banada bi solesene neymw ayni wey cunki bendede. Bide ogrencyiz leptop lazm parada yok. Tam zamanini buldu buda. Ben ekran kartindan olcagni duwunuyorum ama bi tarafdanda hard diskdende ola bilir. Cunki hic biwey gelmyor ekranda biwey olmuyor

Ekran sol üstte bir imleç yanıp sönüyormu?

9. Varsayılan

http://diplomalibilgisayarci.blogspot.com/
    buraya bakmanı tavsiye ederim bi..
    En son fagelheim tarafından düzenlenmiştir: 05.03.2016 23:14

Benzer Başlıklar

1. Laptop açılırken siyah ekran
    bagwell38 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 16.06.2013, 14:26
  2. siyah ekran sorunu
    memoli3342 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 23.02.2011, 13:44
  3. laptop ekranının bir kısmı siyah ekran??
    aliyasinoz tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 30.09.2010, 18:07
  4. Laptop Acılmıyor Siyah Ekran aciL yArdım :S
    gmjackal01 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 18.07.2010, 13:08

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz