Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Exclamation 98 iso lazım

selam arkadaşlar babamn internete girmek için kullandığı bilgisayara format atmam lazım bana sağlam 98 isosu bulabilirmisiniz mümkünse torrent olara

linux kur daha faydalı olur slax gibi mini versiyonlar iş görür

AmbaSSadoR'un dediği gibi, hafif bir Linux sistemi kurabilirsin (eğer Windows uygulamalarıyla işin yoksa [Wine'ı önermeyin, Wine ile bir şey açıldığı yok]).

Masaüstü yöneticisi olarak da LXDE yada XFCE kullanabilirsin.
    Seçim yapmak istiyorsan:
    LXDE: Hafiflik üzerine temel alınmıştır. Eğer bir özellik LXDE'yi ağırlaştıracaksa böyle bir özellik eklemezler.
    XFCE: Hafiftir, fakat LXDE'nin aksine yeni özellikler eklenir.

LXDE kurulu bir sistem istiyorsan Lubuntu, XFCE kurulu bir sistem istiyorsan Xubuntu kullanabilirsin.

Xubuntu 13.10 x86 (32 Bit): http://torrent.ubuntu.com/xubuntu/re...86.iso.torrent
    Lubuntu 13.10 x86 (32 Bit): http://cdimages.ubuntu.com/lubuntu/r...86.iso.torrent
    En son Dashelon tarafından düzenlenmiştir: 19.12.2013 01:00

Windows 98 ile çalışan bilgisayarların teknolojisi, günümüzdekilerden farklı. Toplam 32 veya en iyisi 64 MB Ram ile çalışıyorlar. Slax ile de Puppy ile de çalışmayabilirler. Tabii Windows 98 SE iile çalışan bir bilgisayar'sa durum farklı olabilir.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Dashelon Mesajı Görüntüle
    AmbaSSadoR'un dediği gibi, hafif bir Linux sistemi kurabilirsin (eğer Windows uygulamalarıyla işin yoksa [Wine'ı önermeyin, Wine ile bir şey açıldığı yok]).

Masaüstü yöneticisi olarak da LXDE yada XFCE kullanabilirsin.
    Seçim yapmak istiyorsan:
    LXDE: Hafiflik üzerine temel alınmıştır. Eğer bir özellik LXDE'yi ağırlaştıracaksa böyle bir özellik eklemezler.
    XFCE: Hafiftir, fakat LXDE'nin aksine yeni özellikler eklenir.

LXDE kurulu bir sistem istiyorsan Lubuntu, XFCE kurulu bir sistem istiyorsan Xubuntu kullanabilirsin.

Xubuntu 13.10 x86 (32 Bit): http://torrent.ubuntu.com/xubuntu/re...86.iso.torrent
    Lubuntu 13.10 x86 (32 Bit): http://cdimages.ubuntu.com/lubuntu/r...86.iso.torrent
    kardeş bunların hepsini indirdim ama ben daha önce xubuntu lubuntu işletim sistemleri hiç kurmadın sadece windows xp professıonal ve windows 7 kullandım bunlar dışında kullanmadım windostan bir farkmı varmıdır ? zaten bilgisayarı sadece internet müzik filim için kullanılıyor sadece oyun vs oynamıyor babam
    En son berke3210 tarafından düzenlenmiştir: 21.12.2013 00:21

Alıntı Orijinalini Gönderen: berke3210 Mesajı Görüntüle
    kardeş bunların hepsini indirdim ama ben daha önce xubuntu lubuntu işletim sistemleri hiç kurmadın sadece windows xp professıonal ve windows 7 kullandım bunlar dışında kullanmadım windostan bir farkmı varmıdır ? zaten bilgisayarı sadece internet müzik filim için kullanılıyor sadece oyun vs oynamıyor babam
    genel kullanımları windowsa benzesede farklı işletim sistemi olduğu için muhtemelen alışamazsın. heves edip kuran çoğu windowsçu en fazla bir kaç gün dayandıktan sonra siliyor (bende her zaman ikinci olarak pardus bulunur) kasa özellikleri çok çok kötü değilse xp kur hafif bi antivirüsle kabul edilir hızda çalışır. arkadaşlardaki eski pc ye kurup denemiştik internet müzik film için yeterli hızda çalıştı. denediğimiz kasanın özellikleri: 196 mb sdram pentium3 700 mhz 64 mb ekran kartı 20 gb hdd.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ANADOL Mesajı Görüntüle
    genel kullanımları windowsa benzesede farklı işletim sistemi olduğu için muhtemelen alışamazsın. heves edip kuran çoğu windowsçu en fazla bir kaç gün dayandıktan sonra siliyor (bende her zaman ikinci olarak pardus bulunur) kasa özellikleri çok çok kötü değilse xp kur hafif bi antivirüsle kabul edilir hızda çalışır. arkadaşlardaki eski pc ye kurup denemiştik internet müzik film için yeterli hızda çalıştı. denediğimiz kasanın özellikleri: 196 mb sdram pentium3 700 mhz 64 mb ekran kartı 20 gb hdd.
    ozaman bende buna xp kurayım ama kasarmı peki özelikleri şunlar işlemci:intel p3 800 mhrz ram 128 128 256 mb ram ekran kartı fansız nivida 64 mb hdd 20 gb ben buna xp kuracağım professıonal kurucam tabi cd leri bulabilirsem

Bu Bilgisayarda Puppy veya Slax Linux çalışır ve Windows kullanıcılarının kolay alışabilecekleri sistemler ve de disk'te diğer Linux dağıtımlarından ve Windows'tan daha az yer kaplarlar. XP de çalışır. Ancak Netframework veya Ofiice gibi uygulamarı veya güncellemelerini kurman durumunda kasmalar başlar ve de diskin yarısı dolmuş olur. Ve İnternet'tede artık fazla güvenli olmaz. Tabii diğer yönden Windows sürümleri arasındada bence en kullanıcı dostudur XP.

berk senin bilgiseyar 90'lardan kalma galiba oğlum sen o bilgiseyarda değil windows xp win98 kursan yavaş çalışır lan ! onun yüzünden tavsiyem senin bu *** gibi işletim performansına ancak win95 iyi çalışır

ALLAHIM ya ben sadece pcye win7 kurduktan sonra 20gb kullanılıyo sen o 20gb ile nası idareediyon anlamadım

Benimde Pentium III bir kasam var arada canım sıkılınca çalıştırıyorum 768 MB RAM 128 MB Ekran kartı ile 98 senesinde sağlam makinelerden biriydi 1.8 Ghz lik işlemciside o zamanlar sağlamdı tabi. O bilgisayar için artık yapabileceğin tek şey hafif bir linux dağıtımı kullanmaktır. Masaüstü arayüzü OpenBox olması işini dahada kolaylaştırır. Bunlar dışında bilgisayarın vaktinin dolduğuna artık inanman gerekiyor ne yazık ki. Ayrıca ne kurarsan kur bilgisayar hızlansa bile geçmiş ön belleği arttıkça 1 hafta içerisinde yine aynı yavaşlığına dönecektir. Yani uğraşmanın anlamı yok, eğer çok istiyorsan Windows Me, 95 , 98 ve 2000 in Orjinal CD leri mevcut. İstanbul da yaşıyorsan eğer bunları sana sağlayabilirim. Birde çok büyük bir uyarım var Windows Me 95 98 2000 Desteği kalkalı çok oldu driver bulmakta çok büyük sıkıntılar çekersin.
    En son AlaaWardi tarafından düzenlenmiştir: 27.03.2014 16:00

Benzer Başlıklar

1. laptop soğutucu lazım bunun içinde bilgi lazım....
    idris03 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 01.06.2012, 19:12
  2. Yanıt: 5
    Son Mesaj: 09.09.2011, 13:50
  3. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 06.10.2010, 18:59
  4. Yanıt: 3
    Son Mesaj: 29.11.2007, 22:00
  5. L10 a ram lazım? :(
    ozirus tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3