8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar

Varsayılan Samsung S4 -İnternet hızları:E,H..

Merhaba arkadaşlar,iyi akşamlar.
    Samsung S4 ,Turk cell paket verimi kullandığım zaman E işareti üstte beliriyor.E ,galiba daha düşük bir internet hızı.H ise yüksek.Böyle midir?H ye nasıl yükseltebilirim ve internet hızı yükselir mi? Videolar v.s daha mı hızlı açılır? Bu konuda biraz bilgi aktarabilir misiniz lütfen?

Ethernet E DİR Host Da H Dir birde 3g var E Çekim gücünden kaynaklanır . Hızda bunlara bağlıdır

Bu H İşi Androidlerde Var İoslarda Direk E ve 3G

E: H-3G Nin Cekmediği yerlerde çeker normal Google giriş hızı tahmini 1-2 DK

H:Androidlerde olan bir şey Çekim Gücü Yüksek Yerlerde Olur

3G:H iLe Arasında bir fark yok gözle görünür
    İnter i5 4200M 2.5 GHz Turbo 3.2 GHz ••8GB Ram••Nvidia GT 740m 2gb••1TB
    I•Love"Payday2"&"DragonAge"Farcry3''&''GTAIV''

Varsayılan S4 telefonumda hiç bir zaman h harfini görmedim.

S4 telefonumda hiç bir zaman H harfini görmedim.Herzaman E harfi var.yüksek çekim olan yerlerde kendiliğinden H olması mı gerekir?Veya H olması için benim yapabileceğim bir ayar mı var?Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ZORAY Mesajı Görüntüle
    S4 telefonumda hiç bir zaman H harfini görmedim.Herzaman E harfi var.yüksek çekim olan yerlerde kendiliğinden H olması mı gerekir?Veya H olması için benim yapabileceğim bir ayar mı var?Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    hoca E dediğin şey Edge dir ve maksimum hızı yanlış bilmiyormas 0.384 megabit/sn dir. hız olarak E ye sabredebileni kutlamak gerekir. 3g yanlış bilmiyorsam 7.2 megabit/sn H yani hdspa ise 42.2 megabit/sn hıza kadar çıkabilmekte.

gelelim sorununa. çekimin iyi olduğu yerlerde telefon kendiliğinden 3g veya h ye geçiş yapar. yapmıyorsa 2 nedeni olabilir:

1. hattın 3g ye açık değildir. müşteri hizmetlerini arayarak veya online işlem merkezinden hattının 3g sini aç.
    2. telefonun kaçak veya yurdışı kayıtsız ise imei si orjinal olmayabilir. bu tip telefonlara başka telefonların imei leri yüklendiği için imei si yüklenen telefonda 3g özelliği yoksa ne yaparsan yap E nin üzerine çıkamazsın. çözümü 3g li eski bi telefonun imei sini yeni telefona yükletmek. telefonunun imei sini kontrol etmek için şu linke tıkla: http://imei.tk.gov.tr/tr/imeisorgu.php sorgu sonrası telefonun için "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" diye çıkması ve en altta telefonunun modelinin doğru yazıyor olması lazım.

1.maddede takıldım.Turk cell müşteri hizmetlerini aradım. Sorun cihazda,başka bir cihazda deneyin dediler.Başka bir telefona taşınabilir Wi-Fi yoluyla paketimi taşıyarak,üst kısımda E mi,H mi görünecek diye bakmak istedim.Ancak diğer telefonda,taşınabilir Wi-Fi ağım için;Kaydedildi ve Güvenli diyor.Ancak bağlanmıyor.Bu noktada tıkandım,detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim ANADOL.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ZORAY Mesajı Görüntüle
    1.maddede takıldım.Turk cell müşteri hizmetlerini aradım. Sorun cihazda,başka bir cihazda deneyin dediler.Başka bir telefona taşınabilir Wi-Fi yoluyla paketimi taşıyarak,üst kısımda E mi,H mi görünecek diye bakmak istedim.Ancak diğer telefonda,taşınabilir Wi-Fi ağım için;Kaydedildi ve Güvenli diyor.Ancak bağlanmıyor.Bu noktada tıkandım,detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim ANADOL.
    anladığım kadarıyla wifi hotspot yapmaya çalışıyorsun. öyle olmaz ya kendi simkartını başka telefona tak yada başka bi simkartı kendi telefonuna. senin hattın 3g si açıksa başka telefona takınca veri alışverişinde 3g veya h çıkar. 3g si açık olduğunu bildiğin başka bi simkartı senin tele takarsan yine veri alışverişinde 3g veya h çıkması lazım.

veya başka bir yöntem kendi telefonundan kendi hattınla tanıdığın birine görüntülü arama yap. görüntülü aramalar edge ile çalışmadığı için görüntülü konuşabiliyorsan telefonun 3g/h çekiyor fakat bildirim alanında göstermiyor olabilir.

başka bir yöntem: https://play.google.com/store/apps/d...roid.speedtest marketten speedtesti indirip hızını ölç.

Hepsini tk tek uygulayacagım,çok teşekkür ederim ANADOL.

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    Isvicre

Ayarlar>>Aglar>Mobil aglar>Sebeke modu kisminda "LTE/WCDMA/GSM (otomatik baglanti )" secili oldugundan emin olun.
    MSI Z170A Gaming M7 + Core i7 6700K @4.2GHz + MSI GTX 1080 Gaming X 8G + Corsair Hydro H100i v2 + Corsair Vengeance Led DDR4 Red 16Gb 3200Mhz + Corsair Carbide Spec-Alpha Red + Samsung ssd850Pro 512Gb & Transcend SSD320 128gb + WD Caviar Black 1TB 7200rpm + Asus PB287Q 4K 27" + Corsair RM750 80+gold + Razer Anansi + Razer Deathadder2013 + Logitech Z-2300 + Win10 Pro 64 Build 1511
    Project SkyLake Inside<

Benzer Başlıklar

1. İnternet Hızları Nasıl Oluyor ?
    sdf191 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 24.05.2013, 03:45
  2. Samsung Gt S5620 İnternet Sorunu
    rockngirl18 tarafından Samsung Telefonlar forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 09.06.2011, 19:26
  3. Samsung R522 Windows 7 İnternet Sorunu...
    alp_82 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 19.12.2009, 18:59
  4. ram hızları hakkında
    erhan_ozdil41 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 06.08.2007, 12:47
  5. x? hızları
    has_tr tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 13.07.2006, 12:55

Gönderim İzinleri