7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Exclamation Elektrikler kesildi Ubuntu kafayı yedi!

Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde elektrikler 3 kez gidip geldi. Elektriklerin gitmesi ile geri gelmesi birkaç saniye sürdü bu yüzden bilgisayarım birden kapandı ve aniden geri açıldı. Bu olay 3 kez tekrarladı, bilgisayarımda donanımsal olarak herhangi bir sorun çıkmadı ama işletim sistemi bu ani açılma kapanmalardan dolayı kafayayı yedi. Gayet hızlı ve hatasız çalışan her türlü zorlamama dayanan ve pes etmeyen ubuntu şu an çok yavaş ve sürekli hatalar çıkarıyor.

Şu anda bilgisayarımda Ubuntunun yanında artı olarak Elementary OS Luna var, sorun donanımsal mı diyerek ona giriyorum, Elementary'de sorun yok. (Elektrik kesintisi sırasında Ubuntu açıktı). Ne yapsam bilmiyorum, tek çare sistemi silip yeniden kurmak mıdır sizce?

linux altında hdd tune varsa bad sectör taraması yaptır! eğer varsa bu ubuntu nun yazıldığı kesimde kalıyorsa ubuntu sapıtık ama elementary içinse sorun olmuyordur (=

Elementaryos ta ubuntu tabanlıysa, disks adında bir program var. Diskleri bağlamaya veya biçimlendirmeye yarar. O programda smart adında bir bölüm var o bölümden seçtiğn diskin sağlıklı olduğunu denetleyebilirsin.

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    linux altında hdd tune varsa bad sectör taraması yaptır! eğer varsa bu ubuntu nun yazıldığı kesimde kalıyorsa ubuntu sapıtık ama elementary içinse sorun olmuyordur (=
    HDD Tune Linux için yok.

Alıntı Orijinalini Gönderen: oasman Mesajı Görüntüle
    Elementaryos ta ubuntu tabanlıysa, disks adında bir program var. Diskleri bağlamaya veya biçimlendirmeye yarar. O programda smart adında bir bölüm var o bölümden seçtiğn diskin sağlıklı olduğunu denetleyebilirsin.
    Evet Elementary Ubuntu tabanlı.

Disks olarak sonuç çıkmadı ama 'Disk kullanımı Çözümleyici' var, aynı işlevi görüyor olabilirler mi?

donanımdan zarar gören yoksa kesintide çalışan dosyalardan zarar görenler olmuştur sistemi onarırsan düzelir.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Numara1 Mesajı Görüntüle
    HDD Tune Linux için yok.

Evet Elementary Ubuntu tabanlı.

Disks olarak sonuç çıkmadı ama 'Disk kullanımı Çözümleyici' var, aynı işlevi görüyor olabilirler mi?
    Evet, söz etiğim program. Aklımda adı tam kalmamıştı.

Yardımlar için teşekkürler arkadaşlar, en iyisi Ubuntu'yu silip yeniden kurmak. Tarayıcı da 2-3 sekme açtım diye işletim sistemi kendine gelemedi 2 saat.

Benzer Başlıklar

1. elektrikler kesildi, windows açılmıyor
    mmmpizza tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 01.07.2011, 16:48
  2. Pc kafayı yedi!
    batus107t6 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 01.06.2010, 21:41
  3. dvd+r kafayı yedi...
    trcemmiko tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5