4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Telefon kendi kendine kapanıp açılırken şimdi hiç açılmıyor

Benim telefonumun model ve markası Nokia Lumıa 620...
    Benim telefonum bu gün ile beraber yaklaşık olarak 5 gün boyunca kendi kendine restartlamaya başlamıştı. Bu kapanmalar her yerde ol uyor.
    Uyku modundayken veya değilken...
    Ve
    Henüz telefon kendini yeni yeni açarken bile bu oluyordu.
    Çoğunlukla telefonum şarjda iken olmuyor. Neredeyse hiç olmuyordu ama ara ara 3 günde bir kere oluyordu. Ama sadece telefon boşta iken. Sarjdayken telefonu kullanırken kapanmalar çok sık oluyor

Kusura bakmayın ama ben fazla ciddiyete bağlamadım bu durumu. 1 Ay daha devam ederse anca ameliyata yatıracaktım (:

Ondan sonra bunlar devam ettikçe telefonum bir anda hiç açılmadı. Telefonumun güç düğmesine bastıktan sonra batarya zayıf olarak bana mesaj geliyor. Halbu ki o vakit telefonum sarjı daha %60 civarlarındaydı.
    Ondan sonra ben telefonumu şarja takmayı denedim. Telefon şarj oluyor olarak görünüyor ama telefonun batarya seviyesi her seferinde düşük olarak görüyorum.
    Neredeyse 2 saattir sarjda. Sarjdan çıkarınca tekrar güç düğmesine bastım. Bu seferde hiç tepki vermemeye başladı
    Hayla aynı durum. Açıldığı da yok.

Ben bunu nasıl halledebilirim
    En son Lamunia tarafından düzenlenmiştir: 27.12.2014 20:41
    ! PcNet ! FORUM !

Güncel...

Bi k er e daha açmayı denedim. Açıldı. Kapanmalar de vam ediyor. Ortalama En az 5sn'de 'bir, en fazla 4 Saatte bir oluyor bu...
    ! PcNet ! FORUM !

yetkili servisine doğru gidişat var bence (=

Yetkili Servis'e vermeden çözdüm sorunu.
    Telefonun kapanıp yeniden açılmasının nedeninin bataryadan kaynaklanabileceğinin üzerinde durdum. Başta batarya'yı çıkarıp takmıştım ancak bu işe yaramamıştı.
    Batarya'yı yerinde oturur konumundayken, batarya'yı elimle sıvazladım. Çok az oynuyor.

Her oynattığımda telefonun kapandığı, ardından yeniden açılığını farkettim. sorunun kaynaklandığı yerde bir boşluk oluşmuş. Ama daha önce bu yoktu. Şimdi nasıl arada yer açılmış ona anlam getiremedim.

Buradan sonra ben arada ki boşluğa bir karton koymayı denedim. Şimdilik telefonda ciddi bir sorun göremiyorum.
    Umarım bu yöntem sağlıklıdır (:

http://i.hizliresim.com/bgDoVV.jpg
    En son Lamunia tarafından düzenlenmiştir: 29.12.2014 20:53
    ! PcNet ! FORUM !

Benzer Başlıklar

1. Bilgisayar açılırken arka arkaya defalarca reset atıyor kendi kendine
    infernoromancer tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 17.02.2011, 03:44
  2. Modem kendi kendine kapanıp geliyor
    hsncabar1 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3