3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Varsayılan Asp ile yaptığım uygulama başka bilgisayarda çalışmıyor

Selamun Aleykum

Ben Bilişim öğrencisiyim şu an asp uygulamaları yapıyoruz (Kayıt ekleme,kayıt silme vs) acces veritabanından bilgiyi dreamweawerde görüntülüyoruz.

Ama güzel bir uygulama yaptığımızda onu başka bilgisayarda çalıştıramıyoruz Bunun sebebi Nedir ?

ASP ve ASP.NT birer Framework. ASP.NET, Netframwork'un bir parçası. Diğer bilgisayarda da kurulu olması gerekiyor. Yine Veri tabanı uygulaması kullanıyorsan, o da aynı sürümü ile diğer bilgisayarda da kurulu olması gerekiyor. Senin yaptığın uygulamay ASP veya ASP.NET çalıştırıyor. Ancak bunlar Web için birer Framework. Diğer Bilgisayrda çalışaması için, bir de sunucu kurulması gerekiyor. Yada ek olarak Dreamweawer gibi/benzeri bir web editörü üzerinden çalıştırılabilir. Masaüstü'nde çalışan bir uygulama geliştirmek istiyorsan, C# veya VB.NET ile uygulamanı geliştirmelisin. Tabii onlarda yine doğru Netframwork sürümünü arayacaklar. Kısa ve öz, uygulaman ne ile geliştirilmişse, diğer bilgisayarda da aynı uygulama, ve hatta aynı sürümü mevcut olmalı.
    En son oasman tarafından düzenlenmiştir: 02.03.2015 19:54

Teşekkürler ben çözümü buldum okadar ugraşmaya gerek yok.klasörünün içindeki connection ve notes klasorunu silin ama dikkat,sitenizi yaparken tabani olusturdugunuz adı unutmamalısınız baska bilgisayara sadece veri tabanınızızın ismini aynı girin hersey çalışır

Benzer Başlıklar

1. yaptığım site bazı bilgisayarda açılmıyor
    buffy tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 07.01.2012, 02:42
  2. Webcam başka bir uygulama tarafından kullanılıyor uyarısı
    treblinka tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 11.08.2010, 16:17
  3. bilgisayarda başka ram çalışmıyor
    onnur_93 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 22.11.2009, 20:05
  4. klavye başka bilgisayarda çalışmıyor
    mcali13 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 07.02.2009, 18:01
  5. Outlook ile bir bilgisayarda okuduğum maili başka bilgisayarda okuyamıyorum !!!
    super_nova tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 17.02.2008, 20:05

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •