7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Question DVD'ciler Hangi Programları Kullanıyor ?

Cümleten Selamun Aleyküm Arkadaşlar,şimdi benim size bir sorum olacak ben geçenlerde DVD'ciden bir film doldurdum ve adam yaklaşık 5 dakikaya doldurdu bendede yapmak istedim ama beceremedim sadece videoyu avi yapmam 2.50 saat sürdü ve yapıp DVD'ye aktardığımda DVD Playerden okumuyor Lütfen Acil Cevap şimdiden ilgilenen herkese teşekkürlerimi sunarım.

öncelikle dvd playerin hangi formatı oynattığını bilmen gerek. genelde hepsi .avi oynatır. Eğer .mp4, .mov gibi formatlara sahip filmleri yazmak istiyorsan öncelikle Total Video Converter adlı programı indimen gerekir arayüzü çok kolay istediğin formatı seçip high qualityi ayarlayıp convert diyorsun. yazma programına gelecek olursak ben ashampo burning studio 10 u kullanıyorum, nero adlı programda kullanılabilir. asambo üzerinden anlatıyorum programı açıp filmleri yazdır kısmından vido cd oluştura girip dvd nin bağlığını fln. yazıyorsun çekeceğin filmi ekleyip next, next, next diyorsun oluyor.
    AlpClk®

Anlamadım ben şimdi dediğin programımı indireyim yoksa,videoyu avi mi yapayım ?

Birde benim DVD Playerim avi formatında oynatır.

Elinde .avi den farkli bir formatta video var ve dvdye film olarak yazacaksan. total video converter ile .avi ye dondureceksin. Videoyu avi ye dondurdun veya zaten avi formatinda video vardi . ashampo burning studio kullanarak filmleri yazdira girip, video cd olustur diyeceksin .avi formatindaki videoyu secip yazdiracaksin bu kadar
    AlpClk®

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Alıntı Orijinalini Gönderen: djkanbay Mesajı Görüntüle
    benim DVD Playerim avi formatında oynatır.
    *.avi görünür, gerçekte DivX'tir o.

DivX'e dönüştürecekseniz, dönüşüm işleminden sonra DVD'ye Veri DVD olarak yazdırın. Vidyo DVD yapacaksanız herhangi bir dönüşüm işlemi yapmanıza gerek yok, Nero vb. yazılımlar yazdırma sırasında kendileri otomatik dönüştürür.

Yani şimdi ben Mp4 videoyu DvX formatına çevirip yazdıracağım hepsi bu kadar demi ?

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara

Alıntı Orijinalini Gönderen: djkanbay Mesajı Görüntüle
    Yani şimdi ben Mp4 videoyu DvX formatına çevirip yazdıracağım hepsi bu kadar demi ?
    DVD oynatıcınız DivX destekliyor ise izlenecek en iyi yöntem vidyoları DivX'e çevirip Veri DVD olarak yazdırmaktır. Çeviri işlemi için ücretsiz olmasına karşın oldukça kullanışlı, güçlü ve Türkçe olan Format Factory'i öneririm. Format Factory'i bu linkten indirebilirsiniz. DVD'ye yazdırırken Windows'un kendi yazdırma aracını veya tercihen Nero, Ashampoo vb. bir yazılımı kullanabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

1. XP açılırken hangi dosyaları kullanıyor
    blacktower26 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 15.09.2010, 13:05
  2. xp hangi yonetim sistemini kullanıYoR?
    nopanic__canSsu tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 24.02.2009, 20:36
  3. Dosyayı hangi program kullanıyor?
    magos tarafından Yazılım forumunda
    Son Mesaj: 22.02.2006, 11:02
  4. hangi program ne kadar kullanıyor?
    lasvegaswings tarafından Yazılım forumunda
    Son Mesaj: 02.05.2005, 20:23
  5. hangi program internetimi kullanıyor???**