Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Question Eski bilgisayarım için bir işletim sistemi önerir misiniz?

Merhaba arkadaşlar. Şu anda windows xp sp2 kullanıyorum ancak linux tabanlı bir işletim sisteminin daha faydalı olabileceğini düşündüm. Kıstasım ise performans ve kolay kullanılabilirlik. öyle görsellik falan önemli değil çünkü eski bir bilgisayarım var 13 yıllık. Bu arada kolay kullanılması tercihim çünkü annem ve babam kullanacak önceden linux deneyimleri yok. Sizce yoksa xp'de mi kalmalıyım yoksa İS'ni değiştirmeli miyim? Özelliklerini sıralayacağım bilgisayar için en uygun işletim sistemini önerebilir misiniz?
    Not: Bu bilgisayarda sadece Chrome, Opera, Skype, PDF okuyucu, Teamweaver gibi programlar kullanılacak. Yani internet odaklı bir pc olacak. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
    1- İşletim sistemi: XP Service Pack 2
    2- İşlemci: İntel pentium 4 (2.8 ghz)
    3- Hard Disk: 80 GB HDD
    4- Ram: 3 GB DDR(1)
    5- Ekran kartı: 512 MB (ATI)
    6- Asus Anakart

Alıntı Orijinalini Gönderen: alexandratroya Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar. Şu anda windows xp sp2 kullanıyorum ancak linux tabanlı bir işletim sisteminin daha faydalı olabileceğini düşündüm. Kıstasım ise performans ve kolay kullanılabilirlik. öyle görsellik falan önemli değil çünkü eski bir bilgisayarım var 13 yıllık. Bu arada kolay kullanılması tercihim çünkü annem ve babam kullanacak önceden linux deneyimleri yok. Sizce yoksa xp'de mi kalmalıyım yoksa İS'ni değiştirmeli miyim? Özelliklerini sıralayacağım bilgisayar için en uygun işletim sistemini önerebilir misiniz?
    Not: Bu bilgisayarda sadece Chrome, Opera, Skype, PDF okuyucu, Teamweaver gibi programlar kullanılacak. Yani internet odaklı bir pc olacak. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
    1- İşletim sistemi: XP Service Pack 2
    2- İşlemci: İntel pentium 4 (2.8 ghz)
    3- Hard Disk: 80 GB HDD
    4- Ram: 3 GB DDR(1)
    5- Ekran kartı: 512 MB (ATI)
    6- Asus Anakart
    linux a geç çok rahat edersin virüs derdi pc sistem şişti gibi sorunların olmaz ubuntu işini görücektir ayrıca sanal işletim sistemi kurarak windows xp yi istediğin zaman kullanmaya da devam edebilirsin

Windows Xp den sıkıldıysan, Windows 7 profesyonel işini fazlasıyla görür. onuda istemezsen arkadaşın dediği gibi linux kur ama .exe uzantılı programlara her zaman ihtiyacın olacğından dolayı win7 öneririm.
    Ben Mac Os X Maverick, win 7, Win 8.1, Backtrack Kullanıyorum. sana tavsiyem. Win7

Linux olarak istediğin sürümü seçebilirsin. görselliktende kaçınmak gerekmez. Donanımın her sürümü sonuna kadar destekler. Kolay kullanabilir olarak LinuxMint öneririm. Masaüstü seçeneği olarakta, göz alışkanlıklarına daha yakın olacağından, Cinnamon öneririm. Arayabileceğin her programı da kendi yazılım merkezinde bulabilirsin. Sanırım 40.000 paket vardı. Bazıları birbirleri ile bağlantılı (bağımlılık deniyor) oluyorlar. Şahsen kullanmıyor olsamda öneririm. ( Kendi kullandığım sürüm, Porteus 3.1 Xfce Masaüstü ve Chrome tarayıcı ile. (pek güncellenmiyor ve uygulama seçenekleri de sınırlı) )

en iyisi bence win7 professionel yada ultimate sürümünü deneyin gayet sağlıklı

Linux türevi pardus (Türk malı) kullan,tavsiye ederim.Kolay gelsin.
    Pardusçu'lar derneği üyesi

7. Varsayılan

Manjaro Linux kur kurtul sonra wine kurarsın ondan sonra zaten cogu win uygulamalarini Manjaro uzerinden calistirirsin!!

Kolay gelsin güzel kardeşim;
    İşletim sistemini araştırman çok güzel ama bence biraz paraya kıyıp 150 tl gibi tutara 120 GB SSD disk al anakartında mutlaka Sata girişi vardır sata ile bağla sonra gelsin windows 7'ler gitsin Windows 10'lar

Kolay gelsin.
    Cisco Certified Network Associate (CCNA)
    Cisco Certified Network Professional (CCNP)
    Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA)
    Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE)

Katılım Tarihi
    2015
    Yer
    Midyat/Mardin

Allah aşkına Windows kullanma.. Bir sorun aşarsın burada bulunan acemiler saçmalar ve sisteminin içine eder..

Katılım Tarihi
    2016
    Yer
    İstanbul/Türkiye

Ultimate Sürümü O Bilgisayarı Zorlar!!

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 09.06.2013, 17:06
  2. 5000 TL 'ye kadar bütçe için bir oyun laptop'u önerir misiniz?
    GuVeN_HeRSeYDiR tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 14.12.2011, 14:55
  3. 5000 TL 'ye kadar bütçe için bir oyun laptop'u önerir misiniz?
    GuVeN_HeRSeYDiR tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 35
    Son Mesaj: 13.11.2011, 10:15
  4. 5000 tl 'ye kadar bütçe için bir oyun laptop'u önerir misiniz?
    GuVeN_HeRSeYDiR tarafından Ürün İnceleme ve Tavsiye forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 08.11.2011, 23:33
  5. Çekiliş bileti yapmak için program önerir misiniz.
    gunay1992 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 28.08.2011, 21:49

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •