6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar

Varsayılan Laptopumdaki ram problemi

Herkese iyi forumlar. Tarihi değeri olan bir laptopum bulunmakta. modeli Lenovo B560 model numarası 20068. (linki: https://support.lenovo.com/tr/tr ... abName=ProductParts) İçerisindeki 2 Gb tek parça ramin yanına bir adet 4 gb ram takmak istedim ve bunu aldım: Kingston KVR13S9S8/4 (linki: http://www.webdenal.com/kingston ... 9pccCFWQTwwodProO7Q)
    Gördüğünüz gibi bilgisayar DDR3 1333 mhz ramlari destekliyor, aldığım ram 4 gb ddr3 1333 mhz. fakat bu rami dizüstü bilgisayarıma taktığımda (4+2 şeklinde) bilgisayar açılıyormuş gibi yapıyor, windows yükleniyor diyor (işletim sistemi Windows7 pro, orijinal yazılım) hemen arkasından içinde yazılar olan mavi bir ekran belirip resetliyor. sadece üzerinde mevcut olan 2 gb ram takılıyken normal açılıyor, sadece 4 gb takılıyken veya 2 + 4 şeklinde takılıyken hep resetliyor. İki slottada ayrı ayrı denedim ancak aynı hatayı veriyor. Başka bir dizüstü bilgisayara taktığım 4gb ram sorunsuz bir şekilde çalıştı (taktığım bilgisayarda UBUNTU işletim sistemi kuruluydu. O bilgisayardaki 4 gb ram'i kendi Lenova'ma taktığımda benim bilgisayarımda sorunsuz çalıştı. Bilgisayar benim 4gb ram'le açılırken kesinlikle bip bip bip diye ötmüyor. Sizce sorun ne olabilir, ne yapmalıyım, kafam çok karıştı.

yeniden format at veya bilgisayarın işletim sistemini değiştir oda olmadı program driverlerinda bir sorun olabilir tekrar denetle

Olmadı format atacağım. Ama Ram i geri gönderiyorum firmaya, değiştirilmesini talep ettim. Yanıt için teşekkür ederim.

lenova nın sitesinde detay bilgi yok. netten yanlış görmediysem sendeki ram 1066 mhz cl7. yeni aldığın ise 1333 mhz cl9. özellikle cl leri farklı ramler genellikle beraber çalışmazlar. 4 lük rami tek başına denedin mi. tek başına açılmadıysa arızalıda olabilir anakartın o modeli desteklemiyorda.

Yok, benim elimdeki de 1333 mhz. ama cl kaç onu bilmiyorum. Yazımda da belirtmiştim, 4gb'lık rami tek başına taktığımda da çalışmıyor ama başka bilgisayara taktığımda onu çalıştırıyor.

o zaman anakartın o modeli desteklemiyor gibi görünüyor. değişimden gelende muhtemelen çalışmayacak. biosun güncel değilse güncelle. formatla boşuna uğraşma çünkü bu durumla ilgisi yok.

Benzer Başlıklar

1. Laptopumdaki önemli değişikler
    brcserkan tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 16.08.2014, 05:46
  2. Laptopumdaki önemli değişikler
    brcserkan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 15.08.2014, 08:29
  3. Casper Laptopumdaki Grafik Sorunu
    buraqp tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5