7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Asus kasa windows 8.1 / aşırı fan sesi / fazla cpu kullanımı

Arkadaşlar iki gün önce ASUS kasa aldım. Pc de yaptığım şeyler genellikle film- dizi yada lol-dota gibi oyunlar oynamak. neyse oyuna girdiğimde yada film izlediğimde fan sesi çok fazlalaşıyor. görev yöneticisine baktığımda %100 bellek kullanımı %30 - %60 cpu kullanımı
    oluyor.Bu gelen fan sesi normalmidir?

Not: oyun sırasında alt-tab yaptığım zaman fan sesi cpu kullanımı gidiyor.
    tekrar açtığım gibi artıyor.

Normal olduğunu düşünüyorum asusun bir uygulaması vardı fanlarla ilgili yanındaki cdde var fan modu olarak silentı seçersiniz ses azalır. %100 bellek ya virüstendir ya da ben de olduğu gibi sürümle alakalı bir sorundur. Belleğe aşırı yüklenen uygulama var mı bakın yoksa googleda araştırın.

asus genel olarak piyasanın en sessiz markasıdır fakat 800-900 TL yede asus var 6-7000 nede. tablet niyetine satılan modellerdense normal.

4. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: Salih09 Mesajı Görüntüle
    Normal olduğunu düşünüyorum asusun bir uygulaması vardı fanlarla ilgili yanındaki cdde var fan modu olarak silentı seçersiniz ses azalır. %100 bellek ya virüstendir ya da ben de olduğu gibi sürümle alakalı bir sorundur. Belleğe aşırı yüklenen uygulama var mı bakın yoksa googleda araştırın.
    fan hızını azaltmak için bios ayarlarına girdim. girdiğim gibi fanlar deli gibi dönmeye başladı. sıcaklık barı filan doldu bişi anlamadım. ilk defa windows 8 kullanıyorum . 9 yıllık kasamda böyle fan sesi duymadım. bu sorunlar işletim sistemi yüzündenmi kasa yüzündenmidir?

?

5. Varsayılan

Tavsiyem termal macun uygulaman

...................

7. Varsayılan

Sayın modum donanım da ki konuma da bi el atarsınızz..

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 3
    Son Mesaj: 18.01.2011, 00:25
  2. Aşırı fan sesi?
    SHamuL tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 05.07.2010, 18:20
  3. Windows 7 Aşırı Bellek Kullanımı
    Ripped tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 03.04.2010, 11:53
  4. Aşırı ram kullanımı ..