Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Orijinal Windows CD çizilmiş interneten İndirsem olurmu ?

Arkadaşlar yıllar öce kullandığım yasal windows 98 ve Microsoft ofis 2000 cd lerini buldum, her 2 side yasal, ancak windows 98 i nostalji yaşamak için 2 günlüğüne kurmayı düşündüm, fakat rutubet ten cd bozulmuş olduğu için sanırım kurulmayacak fakat Şifresi kesedin arkasında okunuyor, ben internetten indirsem bu şifre işe yararmı ?
    Bir ikinci sorum şu: Bunun hatırladığım kadarıyla birde disketi vardı ama o disket yok, zaten olsada artık kullanılmadığı için kasamda disket sürücüm bile olmadığı için bunun programını bulup cd ye yüklesem olurmu ?

Dvdisaster adında bir program ile başka bir Windows'tan (Win 98 için bir sürümü olmayabilir) eski cd'deki veriyi, yeni bir cd'ye aktarabilirsin. İkinci soru için de cevap, evet.

bilgisayarın çok eski değilse muhtemelen çoğu sürücüyü bulamayacağından çalışmayacaktır.

xp den önceki windowslara bildiğim kadarıyla sadece geçerli bi ürün anahtarı girmek yeterli yani aktifleştirme diye bir olay yok. o yüzden internetten indirdiğinde elindeki şifre %99 çalışır diye düşünüyorum. çalışmasa bile 500-600 mb lık birşey olduğu için kota açısından çokta önemli değil.

disket dediğin şey eski kasamda vardı ama kullanmak nasip olmadı senin söylemek istediğin sanırım açılış disketi. 98 format atmak hiç nasip olmasada açılış disketsiz format atılır diye hatırlıyorum.

nostalji meselesine gelirsek yıllarca kullandığım fakat uzun zaman önce vedalaştığım xp yi geçen sene nostalji olsun diye yükledim. sürücülerdi vs lerdi bittikten sonra yarım saat zor dayandım bölümü silip rahatladım

4. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: oasman Mesajı Görüntüle
    Dvdisaster adında bir program ile başka bir Windows'tan (Win 98 için bir sürümü olmayabilir) eski cd'deki veriyi, yeni bir cd'ye aktarabilirsin. İkinci soru için de cevap, evet.
    Eski CD aktarılabilecek durunda değil dostum, ben sadece şunu denemek istedim,elimde yasal yani orijinal şifresi ile internetten inen windows 98 de orj olabilirmi denemek istedim, olup olmamasıda sorun değil, zaten kullanacak değilimde, sadece hem denemek hemde 1 gün dahi olsa nostalji yaşamak.

5. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: ANADOL Mesajı Görüntüle
    bilgisayarın çok eski değilse muhtemelen çoğu sürücüyü bulamayacağından çalışmayacaktır.

xp den önceki windowslara bildiğim kadarıyla sadece geçerli bi ürün anahtarı girmek yeterli yani aktifleştirme diye bir olay yok. o yüzden internetten indirdiğinde elindeki şifre %99 çalışır diye düşünüyorum. çalışmasa bile 500-600 mb lık birşey olduğu için kota açısından çokta önemli değil.

disket dediğin şey eski kasamda vardı ama kullanmak nasip olmadı senin söylemek istediğin sanırım açılış disketi. 98 format atmak hiç nasip olmasada açılış disketsiz format atılır diye hatırlıyorum.

nostalji meselesine gelirsek yıllarca kullandığım fakat uzun zaman önce vedalaştığım xp yi geçen sene nostalji olsun diye yükledim. sürücülerdi vs lerdi bittikten sonra yarım saat zor dayandım bölümü silip rahatladım
    Bilgisayarım çok eski sayılmaz ama yenide değil,işlemcim i3 inşallah hiç değilse i5 yapmayı düşünüyorum ama oda çok pahalı.

windows98 için 2.sürüm diye bir şey vardı (disk hala bende ) onu indirirsen sata entegreli olduğu için kurulumu sorunsuz gerçekleştirecektir ((=

7. Varsayılan

Windows 98 in son sürümü az önce indirdim dostum, kasdettiğin o sürüm mü ?

Windows 98'in iki sürümü var. Windows 98 ve Windows 98 SE. 2005 - 2006 senelerine kadar üretilen ucuz toplama bilgisayarlara kuruluyordu. 2006 Sonrasında piyasaya çıkan donanımlarda sorun çıkma ihtimali yüksek. (Dvdisaater bir veri kurtarma programı, disk yazma programı değil)

bir de cd için şunu önerebilirim okunan yüzeye sıvı sabun sürün temiz bir bezle silin ıslatmadan sonra tekrdan cd-dvd roma koyup deneyin hurafe olabilir ama eskiden işe yarıyordu ((=

win98se disketsiz boot edebiliyor ama onu kurmak yerine linux mint kurman daha iyi.

Benzer Başlıklar

1. 'Bu Bilgisayar Orijinal Windows Çalıştırmıyor' Uyarısı
    bitbilsev tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 04.08.2012, 10:35
  2. Windows 7m Orijinal mi?
    can5567 tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 25.03.2011, 21:58
  3. Orijinal Windows XP Professional CD'si lazım; Lütfen yardım.
    savaskanar tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 06.11.2010, 23:18
  4. Windows Orijinal Ürün Avantajı Doğrulama Aracı (KB892130)
    serdarforum tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 25
    Son Mesaj: 11.01.2010, 22:40
  5. NNerden İndirsem ?
    Playhugo tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 18.10.2008, 21:26

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz