5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Thumbs up Kendi Yapımım "Portable Agent XP"

Kendi Yapımım "Portable Agent XP " (CD ya da USB den çalışan taşınabilir işletim sistemi)

Merhabalar,
    bilgisayar işletim sisteminizin olası çökmesi durumunda rahatlıkla kurtarabileceğiniz bir portable işletim sistemi hazırladım. İçinde irili ufaklı pek çok işe yarar program mevcut. Henüz ilk sürümü, gittikçe geliştirmeyi hedefliyorum. İçinde antivirüs programları bile olmasına rağmen iso dosyasının boyutu 1 GB'tan düşük. Mümkün olduğunca boyutunu küçültmeye çalıştım. Eğer bu programların bootable sürümlerini tek tek indirecek olsanız usb belleğinizden en az 5 - 10 gb'ı gözden çıkarmanız gerekiyor. Sistemin yapımı için Bart PE araçlarını kullandım. Sistem live olmadığından yani dosyalar ram belleğine kopyalanmayacağından ram belleğiniz küçükse bile bu sistemi kullanabilirsiniz. Sistemde double driver programı ile internet sürücülerinizi yedeklip internete bağlanabilirsiniz. Sistemin içine işe yarayacak her türlü programı ekledim. Disk biçimlendirme, bölümlendirme, antivirüs, sistem optimizer, kayıt defteri temizleyici, gereksiz dosyaları silme programı, internet tarayıcısı, CD-DVD yazıcı, iso oluşturucu, imaj alma geri yükleme programı...

Sürüm Güncellemeleri :

v0.3 :
    -OCX hataları düzeltildi
    -AOMEI Backupper yazılımı eklendi

Sistemin içinden görüntü :

Portable sistemimin içindeki programlar:

AOMEI Partition Assistant
    AOMEI Backupper
    Avira Antivir
    Bilinmeyen Aygıt Bulucu
    Blue Screen View
    BurnAware Free
    CCleaner
    Check Flash

CoolMon
    CPU-Z
    Disk Check
    Double Driver
    HD Tune
    HWMonitor
    LanMon
    McAfee Stringer
    Mozilla Firefox
    MyInfo
    Notepad++
    O&O Disk Image
    Raw Copy
    Recuva
    RegCleaner
    Rufus
    Symantec Ghost
    Windows Update List
    Windows XP Setup Launcher
    Wise Care 365
    Wise JetSearch

Eğer eklense iyi olur dediğiniz bir program varsa bu konu üzerinden ya da özel mesaj olarak söylerseniz bir sonraki sürümde ekleyebilirim.

Portable Agent XP v0.3 indirme linki: https://goo.gl/Dacljx
    (rar ile sıkıştırılmış 213mb - orijinal iso 591mb)

Iso dosyası CD ya da USB ye yazılabilir. CD'ye BurnAware Free programı ile yazabilirsiniz. USB ye yazmanız için rufus öneririm. Eğer WinSetupFromUSB ile multiboot yapmak istiyorsanız seçeneklerden BartPE / UBCD4WIN seçmelisiniz. Iso dosyası yazıldıktan sonra bios ayarlarından cd ya da usb ilk sıraya getirilmelidir. Sonra sistem kendiliğinden boot edilir. Bir sonraki sürümde birtakım hataları düzeltmeyi hedefliyorum.

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum...

En son Agentwho tarafından düzenlenmiştir: 07.07.2017 12:40

Elinize sağlık gerçekten çok yararlı çöken bir bilgisayardan veri kurtarmak için

Teşekkürler

Zaten windows xp'yi ilk kurulduğu andan itibaren onu tam fonksiyonel olarak kullanılır hale getirmek için kurulan tüm yardımcı programlar,install edilirken insana gına da getiriyor,bunların belki de toplamdaki install zamanı,en uygun olanını,son sürümünü seçmek,vb. asıl win xp'den çok daha fazla zamanı da alabiliyor.Ben 7-8 yıl önce başka bir çözüm düşünüp yukarıda listelenen programları "win xp sonrası yükleme programları" şeklinde başka bir cd veya dvd'ye bunları nero'da yazdırıp,örneğin pc net cd'lerinden tek tek bu yardımcı programları arayıp bir zaman kaybına meydan vermemek adına bu çözümü düşünmüştüm.Ama hem işletim sistemi hem de yardımcı tüm programların portable (taşınabilir) ve kompakt (tek paket olacak) şekilde tüm bunları içine alması çok daha güzel olmuştur.Elinize sağlık.
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 28.09.2016 16:32 Sebep: ekleme
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 09.01.2013, 15:14
  2. Yanıt: 4
    Son Mesaj: 05.08.2012, 01:27
  3. Yanıt: 29
    Son Mesaj: 27.03.2010, 21:08
  4. Visual Basic 6 Portable ~ durmadan "z" kodu
    yakopki tarafından Yazılım forumunda