6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar

Varsayılan Dergi yayini sona erdi mi?

Twitterda yazdigina gore yayina son verilmis, uzuldum. Umarim Aralik sayisincikar ve final ondan sonra yapilir.
    Google Araba Motoru

Katılım Tarihi
    2011
    Yer
    Isvicre

Yeni alinmis bir karar mi?Boyle bir bilgiye henuz rastlamadim bildigim kadariyla aylik sayilar cikmaya devam ediyor.
    MSI Z170A Gaming M7 + Core i7 6700K @4.2GHz + MSI GTX 1080 Gaming X 8G + Corsair Hydro H100i v2 + Corsair Vengeance Led DDR4 Red 16Gb 3200Mhz + Corsair Carbide Spec-Alpha Red + Samsung ssd850Pro 512Gb & Transcend SSD320 128gb + WD Caviar Black 1TB 7200rpm + Asus PB287Q 4K 27" + Corsair RM750 80+gold + Razer Anansi + Razer Deathadder2013 + Logitech Z-2300 + Win10 Pro 64 Build 1511
    Project SkyLake Inside<

Aslinda bakiyorum da iyiki bu karar alinmis. O kadar sahipsiz kalmiski bir aciklama bile yapilmamis. Kasim sayisi son oldu ve PCnet yayini sona erdi.
    Google Araba Motoru

Alıntı Orijinalini Gönderen: cyberjack Mesajı Görüntüle
    Aslinda bakiyorum da iyiki bu karar alinmis. O kadar sahipsiz kalmiski bir aciklama bile yapilmamis. Kasim sayisi son oldu ve PCnet yayini sona erdi.
    https://eksisozluk.com/pcnet--95488?p=7

yıllardır bir tek editörü bile olmadan (!) çıktığı iddia edilen dergi.

Eski bir konuda yeniden yazmak;

Açıkcası biraz uzak kalmak, biraz meşguliyet bazı gelişmelere duyarsız bırakmak...

Pcnet...

Zamanında rakiplerine göre nispeten zayıf görsem de yine de başarılı bulduğum, sayılarını kokusuna kadar içime çektiğimi hatırladığım, internetin dosya indirmeyi imkansız kıldığı dönemlerde verdiği cd ler dolusu yazılımla hayat kurtaran bir dergiydi.

Yazılı basının internete yenik düştüğüne üzülüyorum.

Şu anki durum nedir planlar ve gidilen yön ne alemdedir bu konuda açıklama varsa paylaşırsa sevinirim.

Zamanında bu forumda çok zaman harcadım, şu anki durumuna da çok üzüldüğümü söyleyebilirim.

Ara sıra uğrayıp eski günlerin hatırına desteklemeyi düşünüyorum.

Aradan geçen zamanda,

Programlama, donanım, arduino, 3d printerlar, rasperry, mobil cihazlar gibi yeni yeni gelişmelere maruz kaldık.

Tabi bunlarla ilgili de bir çok acı tecrübe biriktirdim, burada bunları paylaşmak belki foruma bir katkı sağlamak için ara sıra yazmaya çalışacağım.

Son durum hakkında bilgisi olan var ve daha net açıklamalar yaparsa derginin akıbeti hakkında sevinirim.

açık konuşmak gerekirse pc net gibi bi kurumun son demlerini yaşaması biraz da forum kültürünün türkiyede "reklam aracı" oluşumundan öteye gidememesinden dolayı bu hale gelecek olan pek çok kuruluşun başına gelecek olan kaçınılmaz sondan başka bi şey değil idi.
    şu anda forumlara bakın. artık sadece ama sadece tıkı çok diye bi sürü reklamdan başka bi konu açılamayan çöplüklere dönmüş durumda. buna donanım haberi de koyun technopat ı da. ki technopat denen forum ilk kurulduğu günden beri böyle ya.
    pc net biraz daha fazla kullanıcıyı düşündüğü için aslında bu kaçınılmaz sondan çabuk etkilendi diyebiliriz.
    ancak pc net den mütevellit yazılı ve dijital pc kültür ortamları neden bir bir düşüyor bi düşünmeli sahipleri. abi neden editör kaybediyoruz? neden kullanıcı kaybediyoruz?
    kime ne yapıyoruz da başımıza bu geliyor diye sormalı.
    zamanında atari diye bi firma vardı hatırlayın. bildiğimiz paralı halkla ilişkiler firmalarından adam tutup kendi oyunlarını övdürmüştü. sonuç :
    atari battığı gibi bu işe karışan firmalar da batıverdi!
    kullanıcıyı doğru bilgilendirmeden sadece reklam amaçlı giden bi kafada devam ederseniz olacak budur abi.
    üstüne neden bu şekilde davranıyorsun abi dendiğinde o güzel babacan tavırları yok olup bi anda hakaretlere başlayan forum sahipleri bu yok oluşların bi nedeni aslında.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 2
    Son Mesaj: 10.03.2012, 20:05
  2. Türk Telekom'da Ekianalan dönemi sona erdi
    myesilbursa tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 06.03.2006, 20:52
  3. ON-LİNE RADYO YAYINI...
    radyostar tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 01.04.2005, 08:52
  4. WİNAMP RADYO YAYINI
    defrag tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 27.03.2005, 00:02
  5. (* İnternet Üzerinden Webcamla TV Yayini Yapmak *)
    unidet tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 11.02.2005, 19:01

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •