2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar

Varsayılan İşlemci Hızı

Merhaba, işlemcim bir türlü sabit hızda çalışmıyor, sürekli değişiyor ve oyunlarda FPS düşüşleri yaşıyorum.

Normalde burada "en yüksek işlemci hızı ve en düşük işlemci hızı" olması gerekmiyor muydu? Daha önceden olduğunu hatırlıyorum sanırım format sonrasında ortadan kalktı. Yardımcı olursanız sevinirim dostlarım en yüksek işlemci hızı ve en düşük işlemci hızını tekrar nasıl getirebilirim ayrıca işlemciyi tam kapasitede çalıştırabilmek için program önerilerine de açığım.

Pc boştayken işlemci'nin o anki çalışma frekansına (MHZ.'ine) hiç dikkat etmemişsiniz sanırım, çünkü siz hiçbir şey yapmasanız bile CPU-Z'de örneğin işlemci 3.2 mhz ise bir anda yarı hızda (1.6) bir anda tam hızda (3.2) bu frekans değeri çok fazla da değişebilir, pc işletim sistemindeki o anki bir güncellenme veya olağandışı durumlar bu işlemci hızına doğrudan etki eder, yani bu değişimler bana göre çok da olağandır, olağandışılık pek yoktur. Ama HZ.'in tam olarak da sabitlenmesi konusunda ise net bilgiyi veremem, bunu şu anda ben de tam olarak bilemiyorum çünkü. Kolay gelsin.
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Benzer Başlıklar

1. İşlemci Hızı düştü :((
    racooss tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 15.08.2013, 22:50
  2. İşlemci Fanı Hızı
    eraykarakas tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 03.11.2011, 22:00
  3. İşlemci Hızı
    tugrulcelik tarafından Donanım forumunda