8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar

Angry !!ACİL!! Laptop şarj ışığı yanmıyor! Şarj olmuyor !

Beyler bayanlar merdivenden kayanlar,
    Laptopumun şarj ışığı yanmıyor ve şarjda olmuyor normalde yetersiz güc veya düşük voltaj dediğinde ışık yanıp yanıp sönüyor . Fakat şuanda tık yok adaptörde sorun olduğunuda düşünmüyorum sorun ne olabilir.

Bu arada olay şöyle gerçekleşti.
    Babam benim pc'de birşeyler yapıyordu. Flash belleği taktığı anda pc gitti.
    Not: Adaptörün ışığı yanıyor (şarj etme ışığı) fakat şarj olmuyor.

Şimdiden teşekkürler.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bataryayı çıkarıp fişe takılı çalıştırmayı denediniz mi ?

Aynı zamanda problem şarj soketinden de kaynaklanabilir.

Bu konuda pek uzman değilim ama belki usb virüslüdür. Ve usb yi takınca usb den çıt diye ses çıktı mı? Çıktıysa geçmiş olsun. (Dediğim gibi uzman değilim yanlışım olabilir.)

Bendede aynısı oldu ne yapacağımı bilmiyorum çıt gibi bir ses çıktı pc kapandı bana göre dc jack girişinde bi sıkıntı olabilir

Usb'de virüs yok jackde sorun yok şuanda işin uzmanları bilene zar zor çözüyor 10-15 gündür tamirde
    Bataryada'da sorun yok keşke onda olsa zaten o işime yaramıyor (batarya) 5dk sonra bitiyor (batarya ölü)

Usb'de virüs yok jackde sorun yok şuanda işin uzmanları bilene zar zor çözüyor 10-15 gündür tamirde
    Bataryada'da sorun yok keşke onda olsa zaten o işime yaramıyor (batarya) 5dk sonra bitiyor (batarya ölü)
    Not: Usb'yi başka pclerdede kullandım zaten virüs olsa buda gg olurdu

Mesajı düzenle seçeneğini bulamadığımdan ek yanıt yazdım ama şimdi buldum

Sorun bende vardı zaten halletirdim kısa devre olmuş 80 tl para aldılar

Usb Flash bellek takılırken laptopun smps'li power supply'ındaki +5 volt çıkışı ile ground (Şase=0) arasında kısa devre olmuş ve bu beslemeden gelen +5 volt dc. hattı geriye doğru usb HUB içinden ve anakarttan geriye doğru giderek +5 voltla beslenen işlemci, ram, anakart, vb. ilgili tüm birimlerini etkileyip bu beslemesini yaptıramayınca pc direk olarak ölü konumuna gelmiştir, bence tek açıklması da budur. (Benim aklımdaki asıl senaryodur) Başka bir açıklamayı yani virüs bulaşmasıyla laptopun hiç açılmaması, biosun silinmesi, vb. diğer çok sıra dışı olayları ise olanaksız olarak görüyorum.

Yani USB HUB içindeki istenmeyen bir iç kısa devre, bu power supply'ın +5 volt besleme çıkışını tam devre dışında bırakmış olmalı, tek neden bu olmalıdır bence. Tamirden sonra foruma geri dönüş yaparsanız eğer herkes için emsal durumu teşkil eder ve akıllarda herhangi bir soru işareti hiç kalmamış olur. Kolay gelsin.
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 27.09.2017 18:39 Sebep: ek
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Benzer Başlıklar

1. Laptop şarj ışığı yanmıyor, şarj olmuyor
    buffy tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 30.10.2012, 11:36
  2. Laptop'um %100 Şarj Olmuyor
    Korsan_95 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 27.11.2010, 11:41
  3. Laptop Şarj Olmuyor ??
    mangamert tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 21.06.2010, 00:31
  4. Laptop şarj olmuyor.
    colony tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 13.12.2008, 22:12
  5. Leptop şarj oluyor ama şarj ışığı yanmıyor?
    the_icerbetiger tarafından Ürün İnceleme ve Tavsiye forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 16.11.2008, 14:13

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •