2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar

Varsayılan Görüntü Alamıyorum

Merhabalar herkese ;

Eski tip tüplü bir monitörüm var. Bilgisayari çalıştirdiğimda hicbir şekilde görüntü gelmiyor. Monitörün kırmızı ışığı yanıp yanıp sönüyor (yeşile geçmiyor)

Onboard anakart kullanıyorum. Ekstra bi ekran kartım yok. Bilgisayarı calıştırdıktan sonra herhangi bir hata sesi duymuyorum. (beep tarzında). Kasanın içini açtığımda fanlar sorunsuz bir sekilde calisiyor.

Monitorun kablolariyla oynadim, çıkartıp geri taktım, Ramin slotunu değistirip başka bir slota taktım fakat nafile. Hicbir sekilde görüntü elde edemiyorum.
    Evde pc-vga kablosu olmadigi için lcd ekranda da kasayi deneyemedim.

Klavye ve mouse a elektrik gidiyor. Ama klavyede sadece Flock tuşu ve işıği çalışiyor. Caps Lock ve Num Lock işikları yanmiyor.

Umarim sorun monitördedir ;(

Ben bulamadim. Sizin bir fikriniz var mi ?

POST (Power On Self Test) başlamadan vga sinyali bu monitöre gidemez. Bilgisayar parçaları epeyce eski ise hepsini iyice silip, anakartı da vidalarıyla yeniden kasaya oturtup vidaladıktan sonra parçaları gevşeklik olmadan takıp power on düğmesine bas. Görüntü gelirse POST başlamış ve sistem açılmaya hazır hale gelmiştir demektir. Monitörle ilgili olduğunu sanmıyorum. Çünkü vga sinyali kasadan gelir gelmez ledin hemen kırmızıdan yeşile dönmesi gerekirdi, eğer vga kablosunda bir sorun yoksa ve bağlantıları da çok iyi yapılmış ise. Ama başka bir monitörle de mutlaka denemen lazımdır. Kolay gelsin.
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 28.09.2017 16:21 Sebep: ek
    Pardusçu'lar derneği üyesi
    Anadol'u hiçbir zaman keçiler yemedi, o keçileri yedi. (Mecazi) Fanatik bir Renault'luyum.

Benzer Başlıklar

1. Görüntü Alamıyorum
    salo456 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 08.02.2017, 23:14
  2. Tv den görüntü alamıyorum
    Eskipis tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 12.09.2016, 18:27
  3. Dvı görüntü alamıyorum
    acar190307 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0