3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Monitör no signal hatası lütfen çözüm söyleyin

Bugün yeni pc aldım toplama olarak aldığım yerdeyken monitörü takıp baktık çalışıyordu ama ben eve gelip monitöre taktım no signal diyor pcde işletim sistemi yok bunu nasıl çözebilirim arkadaşlar lütfen

Kasayı aç ramları kontrol et, çıkar tak tozunu fln al, geri tak tam oturmasına dikkat et

2. el toplama pc'lerde bu tür sorunlar çok olur. Çaresi tüm parçaların temiz ve boşluksuz olarak anakarta (Anakartın sökülüp yeniden takılması çalışma şansını eski toplama parçalı pc'lerde iyice artırır çünkü) gevşeklik olmadan oturtulması şartıdır. Kuzey köprüsü (ekr. kartı-işlemci-ram) üçlüsünden birinin port teması kötüyse POST hiç başlayamaz. Buna özellikle de dikkat!

Ms-DOS olarak size teslim edimiş bu sisteme, windows'lu işletim sistemi içeren kurulum DVD'si (Lisanslı olanı daha iyidir) seçip DVD ROM'a bunu takıp kurulum yönergelerini takip ederek bu işletim sistemini kuracaksınız. Kurulumun en başında HDD'i 2 eşit parçaya (Porsiyona) bölüp C: kısmına işletim sisteminin asıl sistem dosyalarını, D: kısmına ise diğer dosyalarla tüm depolama dosyalarını (D:'nin HDD kapasitesini çok daha büyük ayırıp) yükleyip koymuş olursunuz, genellikle (alışılmış olarak) yapılan bir işlem olarak. Bir de en uygun formatlama şeklini, bu işletim sistemini içeren DVD genellikle kendisi için uygun format şeklini tüm sistem dosyalarını HDD'e tam yükletmeden önce zaten kendisi yapacaktır. Hepsi budur. Kolay gelsin.
    Pardusçu'lar derneği üyesi
    Anadol'u hiçbir zaman keçiler yemedi, o keçileri yedi. (Mecazi) Fanatik bir Renault'luyum.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 17
    Son Mesaj: 16.06.2014, 11:16
  2. No signal hatası alıyorum (Lütfen Yardım edin)
    nmas12345 tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 01.09.2013, 09:42
  3. Monitör: No Signal Detected Hatası...
    xxyyg2 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 25.12.2012, 17:01
  4. Masaüstü bilgisayarda monitör vga no signal hatası
    yunuso_fb tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 02.08.2012, 09:24
  5. Monitör: No Signal Detected Hatası
    memocaan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 07.02.2011, 14:14

Gönderim İzinleri