Sayfa 1 / 2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Note 5 ilk şarj süresi ve pil tüketimi

Bir hafta önce note 5 aldım Alırken ilk şarjı kaç sat ypmam gerektiğini sordum oradakiler %100 olduğunda telefonu çekmemi fazladan bekletmeme gerek olmadığını söylediler eve gelipşarja taktım ben aslında 12 saat bekletecektim ancak ekranda çizik gibi bir şey gördüm.
    %100 olduktan sonra geri götürdüm telefonu meğersem jılatinin altında kıl kalmış ekranda... benşm gördüğüm şey oymuş.

1. olarak telefonu ilk şarjda 12 saat civarı şarj etmem gerekiyo muydu yoksa %100 dolduktn sonra çekmem yeterli miydi?
    interntteki bazı konularda yeni telefonlrda beklemeye gerek olmadığı yzmış ama note 5 pekte yeni syılmaz..

2. olarak telefonda instagramda ya da facebookta anasayfa da boş boş gezinirken video filan seyretmiyorum bu arada yaklaşık 2 dk da bir telefonun şarjı %1 azalıyor bu normal mi?

1. ilk şarjda bekleme işi nimh pillerde bitti. li-ion pillerden itibaren beklemeye gerek yok.

2. note 5 in 3000 mah pili 5.7 inçlik ekranı olan bi telefon için biraz yetersiz. örneğin samsungun 5.5 inçlik s7 edge inde 3600 mah pil var. ayrıca pil daha yeni 4-5 tam şarjdan sonra huyu suyu belli olur.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ANADOL Mesajı Görüntüle
    1. ilk şarjda bekleme işi nimh pillerde bitti. li-ion pillerden itibaren beklemeye gerek yok.

2. note 5 in 3000 mah pili 5.7 inçlik ekranı olan bi telefon için biraz yetersiz. örneğin samsungun 5.5 inçlik s7 edge inde 3600 mah pil var. ayrıca pil daha yeni 4-5 tam şarjdan sonra huyu suyu belli olur.

İlk başta şarjda bekletmediğimden olabileceğini düşünmüştüm aslında yeni pillerde ilk şarjda fazladan beklemye gerek olmadığı söyleniyo ama note 5 biraz eski bir seri olduğu için "şarjda bekletmeye gerek yok" işi note 5 lerde geçerli değildir belki diye düşünmüştüm.

Zamanında konu açmıştım s7 yi önermiştiniz bana aslında nasip olmadı bir süre gecikti telefon alma işi... S7 ye de baktım aslında herkes de özellik yönünden daha iyi olduğunu sözlemişti ama görünüş ve ekran yönünden note 5 daha iyi geldi.

bir kaç arkadaşın 1.5 gün filan gidiyomuş note 5 şarjı aşırı yoğun kullanan kişiler değil bu arkadaşlar telefonu ama ben bu kişilerden çok daha az kullanan biriyim telefonu bu arkadaşlara 1.5 gidiyosa bana rahat 2 gün gitmesi gerek çünkü gerçekten çok az kullanırım telefonu...
    Ama dedğim gibi en fazla 2 dk da %1 şarj gidiyoe telefonun ekranı parlaktı onu da yarıya düşürdüm...

Sabah 4. kez şarjını yaptım bu sefer uzun beklettim yalnız 12 saatin üzerinde şarjda beklettim. Aldığım yere sordum uzun süre şarjda bekletmeniz ne fayda ne zarar sağlar dediler ben bi deneyim dedim 12 saatten fazla şarj ettim.

Şarjdan çektim ekranı bile açmadım bir iki dk sonra bir geldim kendiliğinden %98 e düşmüş sarjı bu nasıl olur????

saat 9.30 da çektim sarjdan bir saat civarı msj wp la filan uğraştım video filan seyretMEdim hiç... telefonu eve bırakıp çıktım şimdi geldim %66 ya düşmüş şarjı bi saat uğreaştım hepi topu onda da dediğim gibi msj sadece Ondan donra bu saate kadar ekranı bile açmadım eve bırakıp dışarı gitmiştim.
    Nasıl bu kadar çok gitmiş şarjı durduk yere????

Normal değil galiba bu kadar fazla şarj tüketimi hem de hiç kullanılmamasına rağmen?????

o kadar işlemle 1 saatte pilin üçte birinin bitmemesi gerekir. gece yatmadan önce tam şarj yap. telefonla hiç oynamadan bırak sabah kalktığında bak ne kadar düşmüş. bir de pilin çabuk bittiği zamanlarda ayarlardan pili nelerin ne kadar tükettiğine bak hatta fotosunu buraya koyabilirsin.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ANADOL Mesajı Görüntüle
    o kadar işlemle 1 saatte pilin üçte birinin bitmemesi gerekir. gece yatmadan önce tam şarj yap. telefonla hiç oynamadan bırak sabah kalktığında bak ne kadar düşmüş. bir de pilin çabuk bittiği zamanlarda ayarlardan pili nelerin ne kadar tükettiğine bak hatta fotosunu buraya koyabilirsin.

Pil benim telefonu kullanma durumuma göre çok hızlı azalıyor gerçekten...

sabaha kadar kendim denemiştim
    1. şarjda güncelleme filan yaptı deneyemedim
    2. denememde %100 den 96 ya düşmüştü internet açıktı yaklaşık 6-7 saatte
    3. denememde 100 den 98 e düştü interneti kapatıp denemiştim

4. denememde de telefon açııken şarj etmeye başladım şarj %100 olunca telefonu kapatıp o şekilde 12 saaten uzun bir süre daha şarjda beklettim telefnu açtım açtığımda %100 dü telefonla hiç uğraşmadan bırakıp 1 dk lığına diğer odaya gttim geldiğimde 98 e düşmüştü 1 saat belki de daha az msj wp face anasayfasında filan uğraştım video filan seyretmedim O arada şarj kaça düşmüştü hatırlamıyorum Ancak üstte de dediğim gibi telefonu yanıma almadım evde bıraktım akşam geldiğimde 66 ya düşmüştü... Telefonla hiç uğraşmadan bıraktım sabah uyandığımda 54 e düşmüş bu seferde üstelik yatarken interneti kapatmıştım...

5. denememde 6 saat civarı şarj ettim bu sefer akşam çekip bir süre uğraştm şarj 88 deydi interneti kapattım sabah uyandığımda (7 saat geçmişti) 86 ya düşmüş telefonu evde bırakıp gittim 9 saat sonra geldiğimde 81 e düşmüş internet kapalıydı bu arada..... yarım saat internette dolaştım ardından deezer adlı uygulamadan 1-2 müzik (müzik dinlerken ekran kapalıydı) +8 dk telefonla konuşma şu anda 64 te şarj... Yani toplamda 1 saat uğraşmadım ona rağmen %22 azaldı şarjı...

Telefonla uğraşırsam ki uğraşmaktan kastım video oyun değil sadece face ya da instagram ana sayfasında boş boş dolaşmak denedim ortalama 1.5 dk gibi bir sürede şarjı %1 yiyor şarj çok hızlı tükeniyor Bu şekilde hesaplarsak 2.5 saat internette boş boş sayfalarda geznirsem şarjı biter.

4. şarjda olduğu gibi bazen hiç bir şey yapmasam bile şarj kendiliğinden çok çabuk bitiyor Atıyorum 80 den 70 e çok hızlı düşüyor ardından normale dönüyor.

Fotoğraf olarak ayarlar-cihaz bakımı kısmında pil var o kısmını mı atmam gerek?
    En son RAMAZANS38 tarafından düzenlenmiştir: 30.09.2017 22:37

pilin çabuk azaldığını düşündüğün bi zamanda işin bitince "ayarlar->pil->pil kullanımı" kısmının ss sini buraya koy bir bakayım.

Lityum-iyon pillerin şarjı çok fazla sevdiği (Ni-cd pillerden hafıza etkisinin ve yarı şarjda da şarjı kabul etmesinin artı bir özelliği bulunarak) son araştırmalarla ortaya çıkmış durumda..

Sözü çok fazla da uzatmadan şunu tavsiye edeyim, çünkü hem loptopumda hem eski cep telefonumda ara sıra şarjın çok çabuk bitmesi sorunu bende de var, buna çok benzer şekilde..

Bunu şu veya bu nedene direk olarak dayandırmak (Dış ortam sıcaklığı, nem, batarya içindeki pil hücresinin o anki davranışı, vb.) pek doğru olamaz. Ancak dış ortam sıcaklığının, neminin, iç yapının bu çabuk deşarjda indirekt bir etkisi vardır, bu durum reddedilemez.

Bu tür sorunlarda bataryanın şarj olma süresi bitse, tamamlansa bile prizde bir müddet daha bırakmanın çok faydası var. Kendi tecrübelerimden direk bu sonuca vardım. Çünkü bu esnada bu sıkıntılı hücereler, bir rejenerasyonla kendini yenileyip tamir ederek orijinal (eski) şarjı alan ve kademeli deşarj olabilen çok eski haline yakın kapasiteye gelebiliyor..

Çabuk deşarj olan şarjlı pillerden özellikle lityumlu olanlarda bunun büyük faydası vardır, bu mevcut sıkıntısı kendiliğinden kolayca sıfırlanıyor, iç bağlantılı olan şarjlı pillerden birinde ciddi bir iç sorun yoksa elbette ki. Örneğin % 100 dolulukta iken birden % 17-20'lere kadar şarjı hızla düşen batarya şarj kapasitesi veya şarj azalma dengesi bu şekilde düzenli (kademeli) deşarj olabilen haline kendiliğinden de geri dönebiliyor, çok büyük ihtimalle. Bu anekdot da aklınızda bulunsun..

NOT: İlk satın almada % 100 bir doluluk sağlanıncaya kadar şarj etmeye mutlaka da dikkat edin, çünkü bu bataryayı ayni HDD'i yeni işler gibi ilk defa kapasitesine göre işlemiş (Şarj etmiş ) oluyorsunuz, HDD'deki ilk formatlanmaya şekil olarak da biraz benzetilirse eğer. Kolay gelsin.
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 01.10.2017 18:51 Sebep: ek
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Farklı zamanlarda ekran alıntısı yaptım şu dikkatimi çekti pil azaldıkça programların pili kullanım miktarı artıyor galiba yanlış anlamadıysam biraz fazla olacak ama 6 resim yükleyecem farkı gösterebilmek için umarım doğru yere ekran alıntısı yapmışımdır...

1-Telefonun şarjı azaldıkça daha çabuk bitmeye başlıyor şarjı zaten atıyorum %100 den %90 a 20 dk da düşüyorsa %50 den %40 a 10 dk da düşüyor ekran kapalıyken bile aynı durum geçerli...

2-Bir de şunu söylemeyi unutmuşum telefonu aldığımda ellerinde siyah rengin olmadığını getirteceklerini söylediler kurulumunu da kendileri yaptılar kurulumunu beklerken görüp sormuştum kurulumu yapan adam telefonun şarjının 0 olduğunu kurulumu yapmak için %20 şarj etmesi gerektiğini söyledi...
    Yani bu telefon ilk şarjını %20 yapıp %20 de şarjdan çekilmiş oldu. Bunun bi zararı olmuş olabilir mi?????

3-Telefonun şarj süresi sürekli değişiyor geçenlerde 1.5 saatin üzerinde sürdü şimdi ise aynı şekilde şarj etmeme rağmen 1saat 15 dk civarı sürekli değişiklik gösteriyor Sebep?????

4-Önceden pil %15 e geldiğinde şarj uyarısı veriyordu bugn ise %20 ye düştüğünde şarj uyarısı verdi 15 e geldiğinde ise hem şarj hem tasarruf modu uyarısı geldi Önceden 15 ken şimdi 20 neden erken uyarı vermeye başlamış olabilir?????

%40
    https://i.hizliresim.com/5G2EXj.png
    https://i.hizliresim.com/lb9P8X.png

%19
    https://i.hizliresim.com/qJRQa5.png
    https://i.hizliresim.com/JO68GY.png

%15
    https://i.hizliresim.com/ROB8v1.png
    https://i.hizliresim.com/vJRADv.png
    En son RAMAZANS38 tarafından düzenlenmiştir: 01.10.2017 20:46

Telefonu ilk aldığımda uzunca bir süre şarj edecektim 12 saat civarı ama edemedm ekranda çizik var zannttim korumanın altında toz kalmış meğersem onu çizik zannedince %100 olunca bir yarım saat daha bekledm çektim.

Ancak şu varki telefonun ilk şarjını ben yapmadım başka yerden geldi telefon kurulumu yapmak için açtıklarında hiç şarjı olmadığını söyleyip kurulum için %20 şarj ettiler orada yani telefonun ilk şarjı %20 ye kadar şarj edilmiş oldu...
    Bu ilk şarjı %20 yapmalarının zararı olmuş mudur?????

ben 1. 2. 3. şarja sadece dolana kadar şarj ettm ama bu konu hep kafama takıldığı için 4. şarja telefon %100 olduktan sonra telefonu kapattım bir sürede kapalı halde şarj ettim toplamda 18-19 saat civarı şarj oldu 4. de...

5. şarda dün 6 saat civarı
    6. şarj da bugün şimdi şarj oluyor 4 saat civarı şarj edicem

Bundan snrakilerde normale dönmeyi düşünüyorum şarj olunca çekicem şarjdan... ama siz bekletmenin faydalı olcağını söylüyorsunuz değil mi?????
    Şarj süresi de sürekli değişiyor zaten bunun sebebi ne olabilir?????

Telefonun şarjı çok aşırı bir şekilde %100 den %20 lere düşmüyor ama benim kullanım şeklime göre hızlı düşüyor maalesef...

Özellikle ilk satın almada %100 demişsiniz ama onlar orada %20 şarj ettiler sadece bunun zararı var mıdır yani?????
    Bir de üsttede söylediğim gibi git gide telefonun şarjı azaldıkça ğrogramlar daha fazla şarj yiyor ve telefonun şarjı daha fazla bitiyor atıyorum %100 den 90 a 20 dk da düşüyorsa %50 den 40 a 10 dk da düşüyor telefon ekran kapalı olsa bile bu durumda hızlı bitiyor şarjı azaldıkça
    Bunun sebebi nedir nasıl düzeltebilirim?????

Üsteki mesajda fotoğrafları attım bakmak isterseniz....
    En son RAMAZANS38 tarafından düzenlenmiştir: 01.10.2017 20:54

Alıntı Orijinalini Gönderen: RAMAZANS38 Mesajı Görüntüle
    Farklı zamanlarda ekran alıntısı yaptım şu dikkatimi çekti pil azaldıkça programların pili kullanım miktarı artıyor galiba yanlış anlamadıysam biraz fazla olacak ama 6 resim yükleyecem farkı gösterebilmek için umarım doğru yere ekran alıntısı yapmışımdır...

1-Telefonun şarjı azaldıkça daha çabuk bitmeye başlıyor şarjı zaten atıyorum %100 den %90 a 20 dk da düşüyorsa %50 den %40 a 10 dk da düşüyor ekran kapalıyken bile aynı durum geçerli...

2-Bir de şunu söylemeyi unutmuşum telefonu aldığımda ellerinde siyah rengin olmadığını getirteceklerini söylediler kurulumunu da kendileri yaptılar kurulumunu beklerken görüp sormuştum kurulumu yapan adam telefonun şarjının 0 olduğunu kurulumu yapmak için %20 şarj etmesi gerektiğini söyledi...
    Yani bu telefon ilk şarjını %20 yapıp %20 de şarjdan çekilmiş oldu. Bunun bi zararı olmuş olabilir mi?????

3-Telefonun şarj süresi sürekli değişiyor geçenlerde 1.5 saatin üzerinde sürdü şimdi ise aynı şekilde şarj etmeme rağmen 1saat 15 dk civarı sürekli değişiklik gösteriyor Sebep?????

4-Önceden pil %15 e geldiğinde şarj uyarısı veriyordu bugn ise %20 ye düştüğünde şarj uyarısı verdi 15 e geldiğinde ise hem şarj hem tasarruf modu uyarısı geldi Önceden 15 ken şimdi 20 neden erken uyarı vermeye başlamış olabilir?????

%40
    https://i.hizliresim.com/5G2EXj.png
    https://i.hizliresim.com/lb9P8X.png

%19
    https://i.hizliresim.com/qJRQa5.png
    https://i.hizliresim.com/JO68GY.png

%15
    https://i.hizliresim.com/ROB8v1.png
    https://i.hizliresim.com/vJRADv.png
    gördüğüm kadarıyla bulunduğun bölgede telefon sinyalleri zayıf. bu yüzden telefonun sinyal yakalayabilmek için pilden harcayıp duruyor. resimlerde cihaz boşta diye gösterilen yüzde hat yakalamak için harcanan pil miktarını gösteriyor. ayrıca daha öncede söylediğim gibi 5.7 inçlik bi telefona 3000 mah pil yetersiz. o telefonun en az 3600 mah olması gerekirdi.

paketten çıktığında telefonun pilinin sıfırda olduğunu yazdın. fabrika çıkışında piller her zaman %50 civarı şarjla gönderilir. pilin sıfır olmasının anlamı senin telefonun üretimden satışa kadar uzun bi süre geçirdiği yani depolarda uzun süre beklediği anlamına gelir. telefonunun iki sene öncesinin modeli olduğunuda düşünürsek uzun süre şarjsız beklemekten pilinin gücünü bir parça yitirdiğinide düşünsek yanlış olmaz.

Benzer Başlıklar

1. telefon için ilk şarj süresi
    ThinkingMan tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 24.06.2010, 00:26
  2. Li-ion Bataryanın İlk Şarj Süresi
    ayberk4570 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 22.06.2010, 20:47
  3. asus şarj süresi
    mcolaks tarafından Windows'u Kişiselleştirme forumunda
    Yanıt: 0