Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 - 18 arası sonuçlar

Alıntı Orijinalini Gönderen: ANADOL Mesajı Görüntüle
    gördüğüm kadarıyla bulunduğun bölgede telefon sinyalleri zayıf. bu yüzden telefonun sinyal yakalayabilmek için pilden harcayıp duruyor. resimlerde cihaz boşta diye gösterilen yüzde hat yakalamak için harcanan pil miktarını gösteriyor. ayrıca daha öncede söylediğim gibi 5.7 inçlik bi telefona 3000 mah pil yetersiz. o telefonun en az 3600 mah olması gerekirdi.

paketten çıktığında telefonun pilinin sıfırda olduğunu yazdın. fabrika çıkışında piller her zaman %50 civarı şarjla gönderilir. pilin sıfır olmasının anlamı senin telefonun üretimden satışa kadar uzun bi süre geçirdiği yani depolarda uzun süre beklediği anlamına gelir. telefonunun iki sene öncesinin modeli olduğunuda düşünürsek uzun süre şarjsız beklemekten pilinin gücünü bir parça yitirdiğinide düşünsek yanlış olmaz.
    İlk olarak cekim konusunda daha önce benim de dikkatimi çekmişti. Çekimle ilgili 4 diş var ve genelde 1 ya da 2 diş çekiyo 4 diş çektiğini hiç görmedim zaten bu zamana kadar galiba...

evet paketten açıldığında oradaki eleman pilin bitik olduğunu kurulum için %20 ye kadar şarj etmesi gerektiğini söyledi ve biraz şarj edip kurdu verdi telefonu.
    Bu durumun yani ilk şarjın %20 ye kadar yapılmasının bir zararı olmuş olabilir mi yani %100 bile yapmadılar ilk şarjı???

telefonun 2017 üretim olduğunu söyledi oradakiler paketin üzerinde de trt parlak kağıtlarından biri var (o kağıda ne dendiğini unuttum) gri parlak kağıtlardan kitaplarda filan orjinal olduğunu belirtmek için olan kağıtlardan... kağıdın üzerinde 2017 yazıyor. Telefonun üretim tarihi bu mudur? Tam olarak nasıl öğrenebilirim telefonun üretim tarihini mümkünse ayına kadar???

Eğer telefon uzun süre beklediyse % kaçlık bir kayıp olmuş olabilir???

Hocam bir de şunu söylemeyi unutmusum ben size pili şarj ettiğin zaman sabaha kadar bekledigimde internette kapalıyken pilin sadece %2 civarı azaldığını söylemiştim ancak dün akşam yine sar ettikten sonra sabah uyandığımda pilin %93 e dustugunu gördüm bi sürede hızlı bi şekilde susmye devam etti hiç bir işlem yapmamış olmama rağmen.
    Pil neden bu kadar dengesiz davrandığı bilmiyorum. Ancak bundan önceki şartlarda genelde en az 3.5-4 saat civarı şarj etmiştim dün ise şarj sırasında yağmur şimşek çakması başlayınca dolunca pil çektim direkt pili belirtmediğim için daha erken bitmiş olabilir mi? Ya da bu şekilde dengesizliginin nedeni ne olabilir?
    En son RAMAZANS38 tarafından düzenlenmiştir: 03.10.2017 00:03

ilk %20 lik şarjın bi önemi yok. telefonunu boşu boşuna uzun süre şarjda tutmana gerek yok. pil dolduktan sonra zaten şarj işlemi kesiliyor. fazladan durmaya devam etmesinin ne yararı nede zararı var. hızlı şarj açık değilse ayarlardan aç ve pil dolunca şarjdan çıkar. güç tasarrufunu orta seviyede aç. 4.5g yi kapat. 4.5g zaten tüm operatörlerde sıkıntılı çekiyor. doğru dürüst çekmediği içinde pilin canını okuyor 4.5g yi kapat. bende kapalı mesela. hız testi yapıyorum 4.5g denen illetle dengesiz şekilde 5-10 megabit (baz istasyonunun dibinde 100 küsür) çekerken 3g de her yerde 20 megabitlerde geziyor (15-16 megabitin altına düştüğünü pek görmedim). cep telefonunda 10 megabit olsa ne yazar 100 megabit olsa ne. 3g ye sabitlersen pil tüketiminin gözle görülür şekilde azaldığını görebilirsin.

kutunun üzerindeki o şey trt bandrolü. 2017 senesinde telefonun fiyatının üzerine %10 daha bindirildiği anlamına geliyor. bazı markalarada seri numarasından üretim tarihi bulunuyor ama samsunglarda göremedim. samsung servisleri kendi kayıtlarından görebiliyor. yakınlarda bi servis varsa rica et bakar söylerler.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ANADOL Mesajı Görüntüle
    ilk %20 lik şarjın bi önemi yok. telefonunu boşu boşuna uzun süre şarjda tutmana gerek yok. pil dolduktan sonra zaten şarj işlemi kesiliyor. fazladan durmaya devam etmesinin ne yararı nede zararı var. hızlı şarj açık değilse ayarlardan aç ve pil dolunca şarjdan çıkar. güç tasarrufunu orta seviyede aç. 4.5g yi kapat. 4.5g zaten tüm operatörlerde sıkıntılı çekiyor. doğru dürüst çekmediği içinde pilin canını okuyor 4.5g yi kapat. bende kapalı mesela. hız testi yapıyorum 4.5g denen illetle dengesiz şekilde 5-10 megabit (baz istasyonunun dibinde 100 küsür) çekerken 3g de her yerde 20 megabitlerde geziyor (15-16 megabitin altına düştüğünü pek görmedim). cep telefonunda 10 megabit olsa ne yazar 100 megabit olsa ne. 3g ye sabitlersen pil tüketiminin gözle görülür şekilde azaldığını görebilirsin.

kutunun üzerindeki o şey trt bandrolü. 2017 senesinde telefonun fiyatının üzerine %10 daha bindirildiği anlamına geliyor. bazı markalarada seri numarasından üretim tarihi bulunuyor ama samsunglarda göremedim. samsung servisleri kendi kayıtlarından görebiliyor. yakınlarda bi servis varsa rica et bakar söylerler.
    Bi türlü cevap yazamadım kusura bakmayın. Telefonda 4.5 g yi kapattım sadece bir kaç defa açtım sonra da n şarjı denemek için ekran parlaklığını zaten kısmıştım şu anda yarınında altında parlaklık.... Ama hem 4.5 g de hem 3 g de telefon internette sayfaları biraz yavaş açıyo gibi bunun hattın çekmemesi yani az çekmesiyle ilgisi var mı bilmiyorum...

bildiğim bir tane samsung servisi var oraya da gidip sorcam yarın ya da salı günü üretim tarihini umarım çok eski değildir...

Hocam bir de bir kaç hafta önce telefonu aldığım yere götürdüğüm de orada samsung a bakan bir eleman varmış durumu ona anlattım kendinde de note 5 varmış çıkarttı galiba benim resmini attığım yeri açtı iki telefonda da telefonlara baktı bi sorun yok hatta sizinki benimkinden iyi gözüküyor şu anda dedi. Ama isterseniz samsung servisine gönderirim dedi ben de uzun sürer mi, orada kontrol ederken içini filan açarlar mı? dedim oradaki eleman tabii açacaklar içini kontrol etmek için dedi tahminim bunu BENİ BAŞINDAN SALMAK İÇİN ÖYLE DEDİ...

Zaten telefonu alırkende bu elemanla konuşmuştum telefonun siyah renginin ellerinde bulunmadığını başka yerden getirteceklerini söylediler. Ben de üstüne bastırarak sordum telefon 2017 üretimi olacak değil mi diye evet 2017 üretimi olacak demişti. Umarım eski üretim değildir...

Üretim tarihi için servise gittiğmde oradaki elemanlara durumu anlatsam mı bakmak isterlerse göstersem mi telefonu gerçekten içini açmaları gerekiyo mu pil için?

Üretim tarihi 2017.03.08 imiş çok mu eski tarih acaba?

Birde telefonun güç tuşuna uzun süre sert bi şekil de basmak bataryayı etkiler mi?????

orjinal şarjını kullanın gerisini düşünmeyin. pilin belli bir dolum boşalım ömrü var. her gün bitirirsen 3 sene sonra pil ölüyor. günde 2 defa takarsan 2 seneye düşer. Bu şekilde düşün.
    Amd athlon64 2800+ @ 2160mhz 768mb

Galiba artık öyle yapcam eğer ilerde sorun olursa o zaman bakarım bi çaresine....

Ancak kafama takılan bi şey de güç tuşuna yüzün süre basmaya bataryaya zarar vermiş olmayız deil mi???

Aldığım yere telefonu götürdüğümde bakarken telefonu elinin arasında farkında olmadan uzunca bi süre tutarken
    güç tuşuna uzunca ve sertce basılı kalmış eli bunun bataryaya bi zarari olur mu???
    Ya da tuşa???

Hayır, hiç sanmıyorum, bende ki de samsung galaxy J5 geçen senenin telefonu, 3 ay önce kampanyayla yeni satın aldım ve bazen power tuşuna fazla basılı tutup da açıyorum, fiziksel bir zararını henüz görmedim. Yani kanaatimce bu güç tuşuna biraz daha uzun süreli basmış olmanın telefon bataryasının iç yapısına veya tuşlarına kalıcı bir zarar verebileceği hiç düşünülemez.

Şöyle düşünülürse de mantıken bu davranışın bir zararının olamayacağı kanaatine kolayca varılabilir; batarya akıllı telefonun arkasındaki yuvada koruncaklı bir yerdedir, açma-kapama veya ses azaltma/yükseltme tuşlarına epeyce uzak ve bu türden küçük darbelerden kolayca da etkilenmeyecek bir yerdedir. Ama bu tuşların hemen arkasında bulunsaydı belki batarya kısmen sıkışıp zarar görürdü de diyebiliriz, kaldı ki basit çinko-karbon kuru piller bile kısmen ezildiğinde avometreyle bakıyorsunuz ki voltajı yine 1.60 civarında yani çok sağlıklı da kalmış ve pil bir zarar da görmemiş, ancak lityum piller belki zarar görebilir desek bile bataryanın yerleştiği yeri ve bataryanın kendisi tuşlara çok uzaktır, bu konuda çok rahat olun.

Ama bu bataryanın satışından önce imalatında bir iç sıkıntı bulunuyorsa eğer, sonradan % 20 şarj edilmesiyle veya ilk % 100 şarj edilmesiyle de düzelecek bir durumu değildir, eğer ki böyle bir durumu da varsa. Yoksa zaten kendi içinde ufak tefek pürüzleri kendiliğinden de düzelebilir belki. Bekleyip bunu görmeniz lazımdır Sinyal çok zayıf geliyorsa telefon bunu kuvvetlendirmek için daha fazla güç harcar ki bu da bataryayı çabuk bitiren etken olur, bunu da aslında kabul etmeniz lazım. Kolay gelsin.
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 17.10.2017 14:40 Sebep: ek
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Tamamdır cevaplarınız için teşekkür ederim...

Benzer Başlıklar

1. telefon için ilk şarj süresi
    ThinkingMan tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 24.06.2010, 00:26
  2. Li-ion Bataryanın İlk Şarj Süresi
    ayberk4570 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 22.06.2010, 20:47
  3. asus şarj süresi
    mcolaks tarafından Windows'u Kişiselleştirme forumunda
    Yanıt: 0