9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar

Varsayılan HDD kesin yanlış mı?

Bilgisayarda açılışta sadece siyah ekran ve farenin imleci geliyordu başka bi şey yoktu biraz uğraştım bu sefer açılışta siyah ekranın yanında explorer.exe çalışmayı durdurdu hatası vermeye başladı. Konuyu buraya da açmıştım zaten.
    Recovery yapmadan işletim sistemi üzerine yeni bir xp kurmayı denedim pc yi açıp dosyaları alabilmek için ama olmadi
    Format cd si önyükleme yaptıktan sonra mavi ekranda bilgisayarınızda virüs olabilir işlem yapılamıyor gibi bi şeyler yazdı.
    Bilgisayarciya gittim bilgisayar açılırken bios a girdi ve biseyler yapmayı denedi hdd yi test etti hdd yanmış dedi..

Hdd kesinlike yanmış midir bunu nasıl anlarım?

Daha öncede başına böyle bişey gelmişti ve yanlış denilen hdd yi ben 1.5 yıl kadar kullanmıştım ve kullanırken de defalarca format atmıştım o hdd ye. Aynı durumla karşılaşmak istemiyorum.

USB'den çalışan bir Linux İşletim Sistemi dağıtımını kullanıp dosyalarınızı almayı deneyin.

hocam hdd yansa hdd ye nasıl format atiyor :-) yanan hdd koku yapar harici yanan hdd pc de disk sürücüsü olarak görünmez sizin hdd yavaş ise kasma varsa işlemler uzun sürüyorsa hdd bad sector vardır. yeni hdd 500gb alabilirsin harici bahsi gecen siyah ekran sorunuda hdd den kaynaklı bir sorun değil farklı bir ram tak mhz hızı önemlidir anakartınız kaç mhz destekliyorsa uygun ramı takarak pc format atınız.

maalesef bi kaç bilgisayarciya sordum ama ellerinde ne live cd ne de usb den çalışan sistem olmadığını uaoamacaklarini söylediler.

Benden yeni hdd istedi bilgisayarcı ben kendim w7 kurulu pc ye açılmadığı için xp cd si ile co kurup açmayı denedim ama kurulum başlamadın hata verdi. Bilgisayarciya götürdüm sin çare durumu anlatınca ilk başta hdd sağlam mi ona bakalım dedi ve bi usb takip bios a girdi ekranda failed yazısı geldi. HDD yanmış yenisini takmak gerek dedi.

Benim asıl sorunum burada daha öncede aynı durumla karsilastim ve yanmis denen hdd ye sistem kurup bi kaç yil kadar kullanmıştım.

Hdd gercekten yanmis mi bunu nasıl analarım ben??

hdd ha deyince yanacak bir ürün degil dostum bence pc ci sen anlamadan bir kaç manevra yapıp sana hdd satmaya çalışıyor

arkadaşım hdd bağlantı kablosu yeni ise bütün soketler düzgün takılı ise boot siyah ekranda şu yazı yazıyorsa disk bot faulure yazısı varsa hdd yanmıştır yanan hdd yi kurtaramasın. yeni hdd alacaksan 500gb sabit disk al 1. adet sata kablosu 1 adet power hdd güç kablosu alman gerekiyor.

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    hdd ha deyince yanacak bir ürün degil dostum bence pc ci sen anlamadan bir kaç manevra yapıp sana hdd satmaya çalışıyor
    Elimden geleni yaptım pc yi açabilmek için ama açamayınca son çare pc ciye gittim. Dün hdd yi aldım son çare ama wd markası elinde olmayınca başka bir yerden aldım hdd yi recovery kısmını cd ye kopyalamada sorun yaşamaktan korktuğumdan bilgisayarcıya verdim ama o da maalesef sadece sistemi kurup verdi
    "Toshıbaların recovery programı farklı usb ye ben bu recovery dosyalarını atamam" dedi yeni hdd ye recovery kısmını eski hdd den klonlamasını istedim onu da "hdd bozulmuş olmaz deyip" yapmadı maalesef... Ben bu iki şey için istemeyerek de olsa bilgisayarcıya götürmüştüm zaten onun dışında sistem kurulumunu ve hdd değişimini kendimde yapardım zaten...

Recovery bölümünü usb ye nasıl çekerim yardım edebilirseniz sevinirim..?

hdd kutusu aldım dönüştürücü kablo ile dosyaları alıyorum eski hdd den şimdi. Sadece c den masaüstüne girerken SADECE İLK GİRİŞTE biraz bekletti onun dışında hdd de bir sorun yok gibi... Kopyalama bitince bozuk denen hdd yi yeniden takıp recovery yapmayı deneyeceğim bu sefer umarım boş yere hdd almamışımdır...

HDD gerçekten bozulmadıysa arayıp ağzıma geleni söylerim bilgisayarcıya....

Alıntı Orijinalini Gönderen: seloo19 Mesajı Görüntüle
    arkadaşım hdd bağlantı kablosu yeni ise bütün soketler düzgün takılı ise boot siyah ekranda şu yazı yazıyorsa disk bot faulure yazısı varsa hdd yanmıştır yanan hdd yi kurtaramasın. yeni hdd alacaksan 500gb sabit disk al 1. adet sata kablosu 1 adet power hdd güç kablosu alman gerekiyor.
    pc ci test ederken bir usb taktı boot ekranını açtı ondan sonra ne yaptı tam bilmiyorum. Ama ekranda yanlış hatırlamıyorsam failed gibi bir şey yazdı. yeni hdd yi direkt taktı eski hdd yerine... Şimdi dosyaları eski hdd den aldıktan sonra yeniden takıp recovery yapmayı deneyeceğim...
    Diski yeniden tatığımda sizin dediğinizi yapmayı denerim boot a girdikten sonra hdd kısmına mı gelmem gerek bir programa filan ihtiyaç var mı bunu yapmak için yoksa direk yapılabilir mi?
    En son RAMAZANS38 tarafından düzenlenmiştir: 26.11.2017 22:42

hocam siz işi sağlama alın yeni bir hdd satın alın teknik servise montajını yaptırın herşeyini düzgünce çalışır vaziyette bağlattır. ardından eski hddyi fazla kurcalama bence cunki diyer parçalarıda yakabilirsin dediydi dersin..

yeni bir hdd aldım ama eski hdd nin içinden bazı dosyaları aldıktan sonra Recovery kısmını da almam gerek. Bunu nasıl yaparım bir bilginiz var mı? Sırf recovery kısmı için eski hdd yi bilgisayara takmayı düşünüyorum yeniden.
    recovery konusunu yeniden buraya açtım bi bilginiz varsa
    http://www.pcnet.com.tr/forum/thread...77#post2035977
    En son RAMAZANS38 tarafından düzenlenmiştir: 27.11.2017 21:58

Benzer Başlıklar

1. Dirt 3 Kesin İzle!!
    limon33 tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 30.05.2011, 09:39
  2. DLLHOST. EXE kesin Virüs Bkz ?
    ibo15 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 08.02.2011, 22:29