2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar
  1. Unhappy MYSQL ziyaretçi defteri yardım

Arkadaşlar bi sitem var blog sitem ziyaretçi defteri yaptım siteme local hostta sanal sunucuda local hostta atılan mesajlar görünüyor yani sanal sunucuda kodlarım çalışıyor ama gerçek web sitesinde çalışmıyor nedense birtürlü yapamadım bilen arkadaşlar bana lütfen yardımcı olabilirlermi? çünkü veri tabanı bağlantısını siteme yeni ekliyorum veri tabanı kodlarım sanalda çalışıyor ama gerçek sunucuda çalışmıyor yani sorun nedir skype üzerindende teamwieaver üzerindende yardımcı olursanız sevinirim acil lazım bide şöle bir durum var sitem üzerinden ziyaretçi defterine girdiğim yazıları veritabanına gönderiyor kayıt ediyor ama kayıt edilen veriler yani yazılar web sitemde gözükmüyor bi yardım ederseniz sevinirim kodlarım ise şöle

Kod:
    <form action="" method="post">  <div class="form-group">
        <label for="exampleInputEmail1">Email adresi</label>
        <input type="email" class="form-control" id="exampleInputEmail1" placeholder="Enter email" name="posta">
      </div>
      <textarea class="form-control" rows="3" name="text">Yorum yaz..</textarea>

<button type="submit" class="btn btn-info">Gönder</button>
    </form>

PHP Kodu:
    <?phpif(!empty($_POST['posta']) && !empty($_POST['text'])){    
    $posta $_POST['posta'];$text $_POST['text'];

$veritabani = new MySQLi('localhost','root','','defterler');$dil $veritabani -> set_charset("utf8");;$kutu $veritabani -> prepare("INSERT INTO defter(email,yorum)VALUES (?,?)");    
    $bd $kutu -> bind_param('ss',$_POST['posta'],$_POST['text']);

$kutu -> execute();
    echo 
    "yorumunuz gönderildi";    

}

?>[PHP]<div class="col-lg-6 col-md-6 col-sm-6 col-xs-12 meme" style="border:1px solid;">
    <?php
    $veri 
    = new MySQLi('localhost','root','','defterler');$turkce $veri -> set_charset("utf8");

$tablo $veri -> prepare("SELECT * FROM  defter");
    if(
    $tablo){$tablo -> execute();
    $sonuc $tablo -> get_result();echo $sonuc -> num_rows."Kayıt var";
    while(
    $row $sonuc -> fetch_row()){echo "<tr><td>$row[1]</td></tr><tr><td>$row[2]</td></tr>";            }
    }
    else if(!
    $tablo){    echo "hata var tablo listelenmedi";        }

?>  

</div>
    [/PHP]

2. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: susogutmakulesi Mesajı Görüntüle
    kodlara bakılırsa sanki hazır alınmış gibi üstadım, bence gereksiz ve bilinmeyen class yapılarından uzak durum HTML için diyorum. form içerisindeki bilgiler nereye gidiyor? butonun ve forumun ismi nedir? artı doğrulama kodu (captca gibi yada onay kodu) mutlaka koyman lazım illet spamlar vardır adam sürekli refresh yapar bir açarsın 1000 tane ziyaretçi defterine mesaj gelmiş işin yoksa uğraş
    post yapılan sayfa nereye gidiyor ve veriler nasıl alınıyor belli değil?

mysqli ve PDO bu aralar baya populer frameworkler, güvenlik açıısından güzel fakat bu yapıları kullanmadan önce php bilginiz ne durumda?

<?phpif(!empty($_POST['posta']) && !empty($_POST['text'])){
    ilk satır <?php if olacak ben olsam emty yerine isset kullanırım
    kardeşim sorunun kaynağını çözdüm "select "ile yapılan mysql kodunu query kullanarak çalıştırcakmışım prepare ile yaptığım zaman gerçek hostta çalışmıyor ancak query metodu çalışıyor artık bundan sonra kayıt eklemeyi,güncellemeyi,silmeyi ve göstermeyi query metodu ile yapacağım oda güvenli sonuçta query'e real_escape_string() metodunu eklediğinizde güvenli oluyor

Benzer Başlıklar

1. PHP ve MYSQL ile Ziyaretci defteri yapımı
    guardian286 tarafından PHP forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 27.06.2013, 17:09
  2. ASP NET ziyaretçi defteri
    alicevik1994 tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 23.02.2012, 09:28
  3. ziyaretçi defteri kurulumu yardım
    mesutgn tarafından Web Geliştirme forumunda
    Yanıt: 0