3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar
  1. Question Windows 7 DUAL BOOT witch Windows 10

Merhaba PC net Kullanicilari,

Ben bugün bir IS bilgisyarina DUAL BOOT yapmak istiyorum yeni bir partition yapip (AYNI DISK) windows kuracam yanliz bir is bilgisayarina yaptigim icin dosyalara zarar gelirmi dual boot olurmu diye sormak istiyorum

Herkeze simdiden Tessekürler!

Sistem kurulumu esnasında önce disk yeniden biçimlendirilir. Dosya falan kalmaz geride. Programlar da gider. Office programının ve diğer Lisanslı yazılımlarınızın Key'lerini bir yere not al ve dosyalarını bir harici diske yedekle.

Windows Disk Yönetimi üzerinden mevcut diskinizi birim küçült özelliği ile küçültüp geri kalan kısmı yeni bir birim olarak formatlayıp kurabilirsiniz. Ancak Windows mevcut kurulu olduğu diskleri küçültürken nazlanabiliyor ve işlemi gerçekleştirmeyebiliyor, o durumda Gparted isimli ücretsiz disk yönetimi yazılımını bir cd'ye veya usb belleğe indirip buradan boot ederek bu sorunu da aşabilirsiniz. Diskleri bölümlemede bir sıkıntı yaşamaz ve kurulumu gerçekleştirirseniz kurulumdan sonra yaşayabileceğiniz en büyük sorun Master Boot Record (MBR) kaydının bozulması ve bu nedenle Windows'un başlamaması olabilir. Onu da Windows 10'un otomatik tamir özelliğiyle veya Windows 10 DVD'si ile boot ederek MBR'yi onararak aşabilirsiniz.

Bunun dışında yüksek işlem gücü veya grafik gücü istemeyen uygulamalar kullanacaksanız sanallaştırma yazılımlarına (VirtualBox, Vmware Workstation/Player) bir göz atın derim.

Benzer Başlıklar

1. Windows 7 Kurulumunda BOOT\BCD Windows Failed to Start...hatası
    splat1985 tarafından Windows 7 forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 11.11.2009, 22:29
  2. dual boot nedir
    mdilay tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 03.01.2009, 15:26
  3. DUal boot da...
    ilocann tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0