4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar
  1. Varsayılan windows 10'da win95-98 oyunlarını çalıştırmak

Merhaba arkadaşlar. Windows 10'da eski win95-98 pc oyunlarını (commandos, red alerd ) gibi oyunları çalıştırmak için bir program ya da bir püf noktası varmıdır. Uyumluluk modunu denedim ama yararlı olmadı. Teşekkürler

Dosbox ile dene.

Emülatörlerden ziyade VirtualBox veya VMWare Workstation ile sanal pc'ye Windows XP kurulumu yapmak daha sağlıklı olabilir. VirtualBox'ı çok kullanmadım o yüzden hakkında yorum yapamayacağım ama VMWare'in sanal ekran kartı desteğiyle eski oyunlar çok rahat çalışıyordu 1-2 sene önceki denemelerimde. Başta biraz uğraştırıcı gelebilir ama bir kere kurulum yaptıktan ve kullanımına alıştıktan sonra VMWare'in unity özelliği ile Windows 10 üzerinde oynuyormuş gibi bir deneyim de yaşayabilirsiniz.

Bu konuya denk geldiğim iyi oldu, aslında kendim laf olsun diye oyun koleksiyonu yapıyorum ama yeni oyunlar artık pek sarmıyor zamanında bazı ilk çıkan oyunları çok sevdik ama devam oyunlar artık sürekli aynı şeyleri tekrar ediyor. Sağlam bir senaryo olmadan artık ateş et düşmanı öldür şeklinde tekrar eden oyunlara doyduk, aslında ben half-life 2 yeni episode istiyorum ya neyse.

Gelelim konumuza, geçenlerde fena halde eski oyunlarımdan "fragile allegiance" oynayasım geldi, güç bela sanal cd rom ile falan kurdum, ama ses olayı bir sorun, araştırdım ettim baktm insanlar VDMsound diye bir şeyden bahsediyor, indirdim kurdum 7-8 denemeden sonrada optimum bir kalite yakaladım ama ses kalitesi kötü, arada cızırtı oluyor arka planda, neyse bunada şükür, sonra fark ettim ki eski SB 16 ses kartımı özlemişim, her türlü oyunda sorunsuz açar hiç üzmez. Zaten bu oyun neryse MsDos oyunu, windows 95 onanıyor ama uyumlu olarak, bunu açarsanız zaten diğer oyunlar da açılır, daha eski oyun ancak msdos için olanlar.

kurulum için sanal cdrom "daemon tools, ultraiso"
    ses için VDMsound (emulator)

Benzer Başlıklar

1. Cossacks 2 yi windows 7 de çalıştırmak YARDIM ???
    IIIHMZIII tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 01.05.2011, 13:37
  2. windows 2000 kullanıyorum jawa oyunlarını oynayamıyorum okey
    zamannn tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 14.10.2010, 22:47
  3. Yanıt: 3
    Son Mesaj: 17.08.2010, 12:26
  4. yardımm lütfen(Linux ta windows oyunlarını oynamak
    freestyler_07 tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 0