3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Varsayılan USB diskimdeki virüs sorunu için yardım.

Arkadaşlar meraba,

Windows 10 Asus Zen book kullanıyorum.

1 hafta önce farkettim ki USB diskime virüs bulaşmış. system volume information şeklinde bir dosya USB takıldığında USB içerisinde otomatik olarak yaratılıyor. Ayrıca USB diskimin içerisine bir dosya koymaya çalıştığımda da bu dosya direk olarak shortcut haline geliyor ve siliniyor.

Virüsün benim bilgisayarımdan mı yoksa USB diskimin kendisinde mi olduğunu tam olarak anlayabilmiş de değilim.

USB diskime biçimlendirme yapmama rağmen problem devam ediyor. Bu virüsün nasıl geçtiğine dair de hiç bir fikrim yok.
    Virüs geçtiği sırada windows defender ve MC cafee yüklü idi. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Korktuğum nokta da internette benzer sorunu yaşayan bazı arkadaşlar bilgisayarlarına
    format attıktan sonra bile bu problemin devam ettiğinden bahsetmişler.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

2. Varsayılan

Öncelikle başka bir bilgisayarda da dene! Ama sakın dosyayı açma. Diğer bilgisayara da virüz bulaşmaması için dikkatli ol! Eğer dosya gözüküyorsa biçimlendir usb yi. Sanırım o zaman usb temizlenir. Bilgisayar içinse çözümü tam bilmiyorum ama ben genelde şöyle yaparım:

görev yöneticisinde bilmediği değişik isimlerde uygulamalar varsa (çoğu zaman saçma sapan isimlerle kendilerini belli eder bu uygulamalar) onları revo program kaldırıcıda aratırım. Bu tür düşük seviyedeki virüslerde işe yarıyor genelde.

İkinci bir yol: (uygulamış olabilirsin ama) bu virüslü dosya adı ile web de arama yap. Belki özel bir çözüm vardır.
    Sınavlara hazırlananlar için: Öğrenci Kozu

MErhaba. Çalışan USB ler benim bilgisayarıma takıldığı anda onlarda bozuluyordu. Daha sonra ben bilgiayarımda sistem geri yüklemeyi kapattım ve virüs taraması yaptırdım. Sonrasında sorun tekrarlamadı. Sistem geri yüklemeyi kapatmam mı çözdü onu tam anlamış değilim

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 4
    Son Mesaj: 24.08.2013, 18:47
  2. virüs için yardım
    avatarabi tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 28.02.2009, 23:25
  3. hard diskimdeki problemi çözünnn
    erayasan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 31.05.2008, 14:38
  4. harici diskimdeki sorunlar