2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Bilgisayar Gri Çizgili Ekran Verip Çöküyor

Evet fotoğraftada görüldüğü gibi uzun zamandır bu konudan şikayetçiyim. İşim bilgisayar gerektirdiği içinde bilgisayarcıya götüremedim. Bazen normal video izlerken genelde en çok işime yaran video montajı yaparken bilgisayarda bu ekran beliriyor çıt diye bir ses geliyor. Reset atmıyor öyle kalıyor. Önce sorun işlemciyi soğutmaktan sandım güçlü bir fan aldım ancak yine bu sorun devam ediyor. Formatlık bir durum değil formatı denedim. Sizce sorun neyden kaynaklı ?

Video montajını yaparken bu dönüşümde kullandığınız video codec'lerini PC ekran kartı sürücüsü tam desteklemiyor olabilir ve bu yüzden görüntü çöküyor olabilir. Resetlenip yeniden başladığında bunlar ekranda hiç görünmüyorsa belki bu nedenle olmuş olabilir. "Çıt" sesi çok önemli değildir, çünkü örneğin tüplü TV'ler veya monitörlerde ekranda aniden siyah/beyaz veya kontras farkı aşırı derecelerde oluştuğunda o bölgede oluşan bu farka karşılık oluşan statik elektrik farkıyla atlayan statik (ölü) elektriktir bence o sadece.

Ekran kartı sürücüsünü en güncel şekliyle yeniden yükleyip günceleyin, belki değişik video codec'lerine tepkisi bu durumda ayni olarak kalmayabilir, kendi düşünceme göre. Donanımsal bir arızaya hiç benzemiyor, sadece anlık yazılımsal bir sıkıntı görünümündedir, eğer yeniden başladığında masaüstü ekranı normal haliyle her zaman bu bozulmadan sonra tam sıfırlanıp ekrana çok düzgün olarak yeniden geliyorsa. Kolay gelsin.
    En son tapirapir tarafından düzenlenmiştir: 24.09.2018 17:41
    Pardusçu'lar derneği üyesi

Benzer Başlıklar

1. oyun oynarken gri çizgili ekran gelıyor ...
    efsane10711 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 03.09.2012, 17:07
  2. Yanıt: 7
    Son Mesaj: 02.02.2012, 19:11
  3. Bilgisayar çöküyor
    Sfen tarafından Windows Vista forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 22.07.2010, 10:52
  4. Bilgisayar mavi ekran hatası verip açılmıyor.
    ultaslan55 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 22.04.2010, 18:35
  5. bilgisayar çöküyor mu?
    metin_4545 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 10.08.2006, 09:09

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz