8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar

Varsayılan wındows 10 baslat menusu

mrb ben windows 10 guncellestırmelerı yukledıkten sonra başlat menusu kuculdü.wındows urun anahtarımda yok.nasıl duzeltirım?tsk

En son AmbaSSadoR tarafından düzenlenmiştir: 25.10.2018 16:43

resim linkinde bir sıkıntı mı var?

var 3 gun önce boyle degılldı

Küçüldüden kastınız uygulamaların gözükmemesi ise Ayarlar>Başlangıç>Başlat menüsünde uygulama listesini göster'i açın. Eğer görev çubuğundaki simgeler küçüldüyse Ayarlar>Görev Çubuğu>Küçük görev çubuğu düğmeleri kullan'ı kapatın.

Win10 güncellemeleri son zaman çok can yakmaya başladı.
    Sert rüzgarlar,yüksek dağlarda eser....

Valla ben orjinal win 10 home sürümü satın aldım.Biraz para bayıldık tabi Home sürümünde güncellemeye müdahale edemiyorsun.Değişik yöntemler uyguladım.İşe yaramadı.Ancak pro sürümünde güncellemeye müdahale edebiliyorsun.

Alıntı Orijinalini Gönderen: ADEM252 Mesajı Görüntüle
    Valla ben orjinal win 10 home sürümü satın aldım.Biraz para bayıldık tabi Home sürümünde güncellemeye müdahale edemiyorsun.Değişik yöntemler uyguladım.İşe yaramadı.Ancak pro sürümünde güncellemeye müdahale edebiliyorsun.
    n11 gibi sitelerde windows key satışları var ucuza getirebilirdiniz. (=

Arkadaşlar,
    windows 10 home gibi işletim sistemleri ve/veya tüm windows 10 larda güncellemeleri timden kapatmak için aşağıdaki adımları uygulayın:
    1. Öncelikle Windows+R tuş kombinasyonuyla Çalıştır penceresini açalım.
    2. Services.msc yazalım Hizmetler penceresi açıldığını göreceksiniz.
    3. “Windows Update” servisini bulup çift tıklayalım.
    4. Başlangıç türüne “Devre Dışı” Yapalım.
    5. Kurtarma menüsünden “Birinci hata,İkinci hata,Sonraki hatalar” ayarlarına eylet yürütme yapalım.
    6. Tamam diyerek windows update olayından geçici yada belirli zaman aralığı doğrultusunda kurtulabiliriz
    Bu şekilde windows update servisinden kurtulabiliriz.Ama burda şöyle bir riskimiz var bu servis bilgisayarımıza yüklediğimiz başka bir program tarafından yada başka nedenlerle bir şekilde yeniden başlayarak update servisine bağlanabilir.Şimdi anlatacağım windows update servisini tamamen bilgisayarımızda yok etme metodu.
    1. Windows+R tuş kombinasyonuyla Çalıştır penceresini açalım.
    2. Services.msc yazalım Hizmetler penceresi açıldığını göreceksiniz
    3. “Windows Update” servisini bulup çift tıklayalım.
    4. Hizmet adı “wuauserv” not defterine not edelim.
    5. Bu hizmeti tamamen bilgisayarımızdan siliyoruz.
    Komut İstemi’ni açarak Kullanacağınız komut sc delete hizmet_adı şeklinde olacak.
    Komut istemini açmayı bilmiyorsanız: Başlat>Ara kısmına cmd yazın gelen yazılıma Vista / 7 kullanıcıları sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır demelidirler.XP üzerinde başlat>çalıştır>cmd yazıp enterlamak yeterlidir
    sc delete wuauserv
    Yazarak enter diyerek hizmeti tamamen siliyoruz.Ve bilgisayarımızda windows update servisini tamamen kaldırıyoruz.Hizmeti tamamen silmek için mini bir aracımız mevcut dilerseniz dosyayı indirip yönetici olarak çalıştırdığınızda aynı sonucu görebiliriz.
    ​
    NOT: Hizmeti tekrardan yükleyip aktif etmek isteyenler için aşağıdaki kod parçasını komut satırına yönetici olarak yazmanız gerekmektedir.Kod üzerinde dikkat etmeniz gereken tek şey pc adı yerine kendi pc adınızı yazmak olacaktır.
    ” sc \\pcadi create NewService binpath= c:\windows\system32\wuauserv.exe “
    Yada daha basit aşağıdaki dosyayı indirip çift tıklayıp kayıt defterine eklemeniz yeterlidir.Sonrasında servisi tekrardan başlatabilir update sunucusuna bağlanabilirsiniz.

windows+R yapılır ve açılan pencereye services.msc yazılıp,tekrar açılan pencerede windows update işlemi durdurulur.( Bu uygulama geçicidir ve bir süre sonrada tekrardan windows update açmaktadır.)

Yazıdaki tekrardan update ı açma işlemide paylaşılmıştır.
    Sert rüzgarlar,yüksek dağlarda eser....

Benzer Başlıklar

1. Pc wındows olarak baslat dıyorum kendıne kapanıyor
    asmarka tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 12.12.2016, 17:27
  2. baslat menusu ve dosya simgeleri gozukmuyor
    MD_MD_md tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 04.07.2010, 15:19
  3. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 20.06.2010, 02:42