2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar

Exclamation Virüss

merhaba arkadaşlar bi program indirmeye çalışırken virüs bulaştı leptop uma pc yi her açtığımda 360 security programının çincesinin kur u da açılıyor adwcleaner ile tarattım güvenlik modunda tarattım ama bu virüsden kurtaramadım pc yi choreme yede her pc açılışında uzantı ekleniyor adwcleaner i bazen açmaya çalıştığımdada pc komple donup kalıyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

PC ye 360 security kurulduğu halde virüs bulaşmasındaki neden chrome ayarlarında değişiklik yapılmamasından kaynaklanıyor.Chrome da standart ayarları kullandığınızda web sitelerinde ne varsa pc ye depolamaktadır.Bu durumdan kaçınmak için: chrome da ayarları açın ve gelişmiş ayarlarda dosya yükleme seçeneğini isteğe bağlı hale getirin.
    Sorunla ilgili olarak şunları yapın:
    Program ekle kaldırda gereksiz görülen programlar silinmelidir.
    C:/kullanıcılar/appdata/local/temp klasöründe olanlar silinmelidir.( bu klasör gözükmüyorsa klasör seçeneklerinde gizli dosyaları göster işaretlenmelidir. )
    Özel dosyalar pc de usb bellek ve/veya HDD boş bölümüne atılmalıdır.Özel dosyalar sistem tarafında olmamalıdır.
    360 security programını silin.
    adwcleaner ı ve chrome silin.Chrome u tekrardan yüklerken de güvenlik ayarını yapın.
    iobit malware fighterı yükleyin ve programın güvenlik seçeneklerinden yüksek ayarı seçin.
    advanced system care ve smart defrag ı kurun.
    iobit malware fighter,advanced system care ve smart defrag ( bu programda birleştir ve tam eniyile yapılacak. ) tam tarama yapın.
    Bu işlemler bittikten sonra advanced system care ve smart defragı silin.Bu programlar açılışta sürekli güncellenmek ister ve iobit malware fighterda güncelleme uyarılarında işlemleri yapın.
    Sizin pc de kasma olayı büyük oranda 360 security ve adwcleaner dan kaynaklanıyordur.
    Yine virüs sorunu varsa da Microsoft security Essentials ile tarayın.
    Sert rüzgarlar,yüksek dağlarda eser....

Benzer Başlıklar

1. Virüss
    tekke tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 01.01.2014, 09:17
  2. garip bir virüss
    heygidi tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 17
    Son Mesaj: 31.10.2009, 20:04

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız