4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Windows 7 ağ sorunu, lütfen biri çözsün

Merhaba arkadaşlar. Dizüstü toshiba satellite l50-b marka bilgisayarıma 3 ay önce win 7 64 bit format attım. 3 gün öncesine kadar hiçbir sorun olmadan çalışan bilgisayarım bir anda ağ sorunları yaşamaya başladı.
    Wifi ile bağlanıyorum sorunum internet hız düşüklüğüyle başladı, internet kopmalarıyla devam etti. Bilgisayar wifiyi tamamen görmeyene kadar hiçbir işlem yapmadım. Bu internet sorununu gördükten sonra akla ilk gelen çözümü yapıp wireless driverını kaldırıp baştan yükledim ancak sorun aynen devam etti. İnternete kafasına göre bağlanıyor bazen 5-10 dakika bazen 2-3 saat bağlı kaldıktan sonra internet gidiyor. Tekrar bazen 10 dakika sonra bazen 1 saat sonra bağlanıyor. Bazen ünlem işareti aldında ipv4 ve ipv6 bağlantı yok ağ yok hatası alıyorum.
    Bazen hiç bağlanmayıp bağlantı yok diyip Kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu ve ağ kablosu düzgün takılmamış veya kopuk olbilir diye hata alıyorum.
    Wifiinfoview programıyla wifi sinyallerine baktığımda 2 kat aşağıdaki komşumun sinyali ortalama 95 kalite gösterirken benim sinyalimi ise 60 gösteriyor, nitekim bağlantı yaptığın çoğu zamanda zaten wifi full çekmiyor, 1-2 diş eksik gösteriyor.
    Troubleshoot işe yaramıyor. Lütfen şu sorunumu çözün çıldırma haddesine geldim.

Yaptığım işlemler
    Wireless driver güncelledim, sorun devam.
    İnternete bağlandığım zamanda ip vs dns adreslerimi ağ ayarlarımdan otomatikten çıkarıp sabitledim, sorun devam.
    Bazı cmd kodları denedim,
    netsh winsock reset all
    · netsh int ip reset a.txt
    · netsh adv firewall reset
    · netsh winhttp reset proxy
    · ipconfig /flushdns
    sorun devam.
    Modem arayüzümden bazı işlemler yaptım, wifi sinyal programları yükleyip boş kanal buldum ve arayüzden bu kanal yoluyla bağlantı yapmak, band genişliği Wpa2 yi wpa değiştirmek gibi en sonunda fabrika ayarlarına geri döndüm, sorun devam.
    Gelişmiş wireless adaptör ayarlarından bazı değişiklikler yaptım, internet üzerinden önerilen adaptör ayarlarını uyguladım, sorun devam.
    Sistemi 5 gün öncesine geri yükledim sorun yine devam.

Wireless ile telefonumdan bağlandığımda hiçbir sorun yok, bağlantı kopmuyor, nitekim kardeşim de kendi bilgisayarından kopmadan bağlantı yapabiliyor.
    İnternetteki bütün çözüm yollarını uyguladım, hiçbiri işe yaramadı.
    Aklıma wireless cardım mı bozuldu diye şimşek çaktı, telefonumu paylaşıma açıp 4 saat kopmadan bağlantı yaptım.
    İnternete bağlandığım zamanlarda internet hız testi yaptığımda 1mbit-2mbit arasında değer aldığımı gördüm, telefonumdan veya kardeşimin bilgisayarından ise 8mbit-10 mbit arasında hız testi yapılıyor.

Sorun ne olabilir arkadaşlar, yardım lütfen.
    En son valryon tarafından düzenlenmiştir: 06.12.2018 19:52

Arkadaşlar internetim yine gitti, telefondan yazıyorum bu mesajı. Bağlantı yok hatası devam

bence modemin gidiyor,modemini kontrol et !!

Pc ye yüklenen işletim sistemi donanıma ağır gelmiştir.Bu kadar yazı yazmışken keşke daha pc ye yüklenen işletim sistemini ve donanımıda yazmış olsaydınız.
    Yukarıdaki açıklamada kısacası gözüken modemde sorun yok.Kardeşiniz bağlanabiliyor.Pc de wireless yazılımı işletim sistemiyle uyumsuzluk gösteriyor.
    Sert rüzgarlar,yüksek dağlarda eser....

Benzer Başlıklar

1. Driver Sorunu Lütfen Biri Yardım Etsin...
    aliatalay1 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 29.04.2017, 15:28
  2. Hp1515 sorunu biri yardım etsin artık lütfen!
    DarqBlue tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 14.05.2014, 19:48
  3. cod5 biri çözsün artık şu sorunu
    xhunterx3 tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 18.08.2010, 00:04
  4. Lütfen biri sorunu bulsun :((
    22mert tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 30.01.2010, 15:06
  5. Artık lütfen biri bu sorunu çözsün :s ..
    yuma tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 10.12.2009, 20:16

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •