Sayfa 1 / 2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan PC Soğukken Açılıyor Sıcakken Açılmıyor

Merhabalar

garip bir sorunum var laptop u soğuk ortamda bir süre beklettikten sonra pc sorunsuz açılıyor ve kapatıncaya kadar çalışmaya devam ediyor. fakat normal oda sıcaklığında iken pc mavi ekran hatası veriyor. açmadan önce buz dolabında 10 dk bekletmem gerekiyor sonrasında problem yok hatta diyelim ki pc yi soğuttum power tuşuna bastım 5 saniye kadar çalıştı direk bataryayı çektim elektrik kesildi tekrar açmaya çalıştığımda mavi ekran alıyorum hdd değiştim ram değiştim işlemci değiştim cd rom söküp denedim wifi kart söküp denedim tüm donanımları teker teker sökerek denedim sorun çözülmedi. daha önce karşılaşan var mı çözümü nedir ?

teşekkürler

o kadar şeyi söküp takarsan tabii çalışmaz şaka şaka. adaptörünüzün sağlık ölçümü yapılması gerekiyor. yüken binice adaptör kaynaklı yapabilir. ya da laptopun anakartı işlemcisi hasarlı olabilir. benim de pc tam tersi soğukta açılamıyor. amd ısınır derler. cpu 17 dereceye ulaşana kadar görüntü alamıyorum pc den.

Islemci degilde anakart arizali olabilir farkli bir islemci ile denedim ayni sorun adaptor yeni aldim sorun ayni batarya da yeni sanirim anakart ama nasil cozulur

bu durum soketten bile olabilir. tamirciye götürmeli.

işlemci fazla ısındığı için olabilir ? mavi ekranda hata kodu var mı

Alıntı Orijinalini Gönderen: okuz Mesajı Görüntüle
    işlemci fazla ısındığı için olabilir ? mavi ekranda hata kodu var mı
    Hocam islemci sicakligi normal 40- 50 arasi stress e soktugumda max 90 gordum
    Sogutmayla ilgili sorun yok gibi
    Sadece ilk acilista veriyor mavi ekrani 0x000000a idi kodu
    Pc yi soguk ortamdan calistirdiktan sonra hic bir sorun yok calismaya devam ediyor hic sorun yasatmiyor ama diyelim ki resetledim ikinciye mavi ekran veriyor buz dolabina koyup 10 dk bekletince yine sikintisiz aciliyor
    Ilk acilista kullanilan bir donanin yada entegre vs isiniyor gibi bi durum var

90 derecenin nesi normal? laptop işlemcisi ise 80 dereceyi aşmamalı. cpu lar gpu lar gibi değil. yüksek sıcaklık sevmezler pek. 100e geldi mi kapatır kendini. macununu değiştir. daha düzgün bi macuyn kullan. ben elektronik komponent macunu kullanıyorum. pc macunları hayır bekliyon hıyar çıkıyor

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    90 derecenin nesi normal? laptop işlemcisi ise 80 dereceyi aşmamalı. cpu lar gpu lar gibi değil. yüksek sıcaklık sevmezler pek. 100e geldi mi kapatır kendini. macununu değiştir. daha düzgün bi macuyn kullan. ben elektronik komponent macunu kullanıyorum. pc macunları hayır bekliyon hıyar çıkıyor
    Test sirasinda oluyor bu sicaklik normal kullanimda 40 50 arasi bizim alet biraz eski de

eski bi şehir efsanesidir pc eski diye ısınmak zorunda kalması. öyle bi şey yok. aslında pc eskidikçe daha da soğuk tutmaya özen göstermeli ki parçalar narinleşmişken hasar alma ihtimali azalsın.
    boışta bi pc maksimum intel ise 45 amd ise 30 35 derece arası olmalıdır. şu buz gibi şubat ayında o pc 90 dereceye varıyorsa zaten bi sorun yaşıyor demektir. ki yaşlı diyorsunuz da benim eski anakartım 2004 modeldi ve hava soğutma ile bile 60 dereceye zor geliyordu.

10. Varsayılan

cok tesekkurler

Benzer Başlıklar

1. Soğukken kendini resetleyen acer laptop
    Coachk tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 27.03.2013, 11:12
  2. Monitörün geç açılıyor,açılmıyor.
    beaterx tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 04.02.2012, 14:30
  3. bilgisayarım bi açılıyor bi açılmıyor