4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Muallakta kaldım

• İ7 8550U - i5 7300hq
    • 16 GB RAM - 8GB RAM
    • GT930MX(2GB) - GTX 1050(2gb)
    • 1TB HDD - 1TB HDD
    • (ASUS) - (MSİ)
    • Muallakta kaldım. Oyun oynamak benim için çok fazla önem arz etmiyor. AutoCAD, Proteus gibi uygulamalarda alacağım verimi merak ediyorum. İlaveten, çalışırken çıkarttığı ses şiddeti, ısınması gibi etkenleri önemsiyorum, bu bilgisayarı kullanan varsa bilgi verirse sevinirim. Oyun ne kadar önem arz etmiyor desem de, ara sıra oynuyorum Cs:go gibi bir oyunda FPS değerim ne olur? Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar!
    En son bayramylldrm tarafından düzenlenmiştir: 09.02.2019 15:11

cs go için ekran kartnız gayet yeterli. daha üst kartlar biler olsa 200 fps üstü cs go da alamazsınız. ben de 960 var 200 e kitliyor kendini. tdp bakımından 930 daha iyi olabilir. ama 1050 daha güçlü bir kart. ancak bu bataryayı hızlı tüketmesi ve gerfeksiz pahalı olmasını da gerektirmiyor. eğer sessizlik ve stabilite sizin için önemli ise daha düşük tdp li 930 mx daha çok işinize yarayacaktır. 3d çizimde de kartın çok ağır bi faydası zaten olmuyor biliyorsunuz.

3. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    cs go için ekran kartnız gayet yeterli. daha üst kartlar biler olsa 200 fps üstü cs go da alamazsınız. ben de 960 var 200 e kitliyor kendini. tdp bakımından 930 daha iyi olabilir. ama 1050 daha güçlü bir kart. ancak bu bataryayı hızlı tüketmesi ve gerfeksiz pahalı olmasını da gerektirmiyor. eğer sessizlik ve stabilite sizin için önemli ise daha düşük tdp li 930 mx daha çok işinize yarayacaktır. 3d çizimde de kartın çok ağır bi faydası zaten olmuyor biliyorsunuz.
    aşağı yukarı aynı sistemin 1050ti versiyonunu kullanan biri olarak arkadaşa katılıyorum. Csgo için değil de farklı bir oyun için sisteminizi sorgularsanız daha tatmin edici yanıtlar alabilirsiniz.

extra olarak ben laptoplarda oyunu ısı ve lcd panellerin gecikme sorunu yüzünden mantıklı bulmuyorum. abi oyun işi keyif işidir. alıcan pc yi sessiz bi kasa yapıcan. yanına monitörü ses sistemi ıvırı zıvırı.
    laptop alıyorsun ısıdan altına fan koyuyon olmuıyor. ekran bit kadar. ses desen cacık. bi işte taşınabilme faydası var. ama elinin altındaki kasa cayır cayır yanıyor. tuşları desen dandirikosman.
    geçen birini gördüm gamer laptop un da kralı makine. mekanik klavyeli bi güzellik abidesi. adam ekstra mekanik klayve koymuş. ya dedim zaten mekanik klavye bunu napıcan? olmuyor dedi. tuşlarının arası çok darmış.
    laptop alıcaksanız çok ağır işlemler için düşünmeyin bence. az enerji çeken konfigürasyonlu ürünler alın ve öyle yeni ekran kartı düşük nm düşük tdp düşünmeyin. önemli olan transistör boyu değil silikon boyu. 1050 denilen kart her ne kadar giriş seviyesi yeni kart olsa da 930 mx çok daha düşük tdp lerde çalışabilecek minicik bi gpu. cs go yu aşmam diyorsanız üzmez. pubg ye de 1050 ti yetmez. öyle aldım yıllarca oyuncu laptopu kullandım diyenlere de kulak asmayın. bi anakart arzasında onların biri bile gözükmez. bakın forumlara. sanki firmayı kendileri kurmuşçasına gamer laptop savunurlar. ama arza başlıklarında arkadaşları hiç göremeyiz şu şu işlemi yap diyecek kadar bile. hep yıllarca kullandım bi şey olmadı kafasındadırlar. ancak asla madem bu gamer laptoplar bu kadar iyi bu üreticiler yarım kilo soğutma bloğunu neden koymuşlar bunların masaüstü modellerine diye sorunca bi cevap veremezler.

Benzer Başlıklar

1. 2 Ram arasında kaldım
    codeturk tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 08.02.2015, 08:38
  2. Kararsız Kaldım
    Gokcell57 tarafından Ürün İnceleme ve Tavsiye forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 03.09.2014, 13:39
  3. bu 2 pc arasında kaldım
    optimus1999 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 30.01.2013, 13:51
  4. Tasarımda Muallakta Kaldım :)
    webadel tarafından Web İnceleme forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 25.06.2009, 22:48
  5. Muallakta kaldım. Seagate mi Samsung mu Western mi?
    ayasmus tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 15
    Son Mesaj: 19.04.2004, 17:53

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •