4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan ryzen 3 1200 oc sorunu

arkadaşlar aslında bi sorun yok da. bi dengesizlik var pc yi 1.4 e aldığımda 3.9 a çekince ani ısı atlamaları ve bazen hatalar alıyorum. dur bi sıvı soğutma var pc yi zorlayayım dedim. ve 1.4125 v ile 4 ghz e çektiğimde pc de ani ısı atlamaları ve hata gelmez oldu. şimdi prime 95 testi ile zorluyorum ısınma hiç yok. ve ani takılmalar da gitti. böyle bırakayım mı yoksa devam edeyim mi? ya da elleme stokta bırak yoksa yakıcan bi şeyleri mi diyorsunuz? ya da zorla lan 4.2 ye çık da dünya rekorunu kır mı diyonuz

adım adım yapmak iyidir aksi takdirde sistem kendini korumak için fabrika ayarlarına çeker ve kapanır keyif senin para senin (=

zaten 5 aydır deniyorum. pc stokta kendini kitliyor. soğuktan açmıyor. 17 derece altına düştü mü pc boot etmiyor. anca bekliyorum ısınıyor falan. psu dan şüphelenmiyorum bile çünkü daha önceki sistemlerimden kalma ve onlar 9 dereceye kadar düşünce bile açılıyordu. hızaşırtınca 19 derecelerde falan geziniyor. o yüzden ısınma derdim yok. ısınamama derdim var 2 3 gün deniyeceğim. eğer 4 ghz de bi sıkıntı yapmazsa sabit o değerlere kilitleyeceğim. vaktim olursa
    not: 4.05 e bile çeksem pc stabilitesi bozuluyor. napim soc ve nb voltajlarına dokunayım mı? ram 2133 lük ve 3.000 mhz de çalışıyor.

önemli flood: arkadaşlar şu anda 2 saat boyunca kapalı kalmış pc yi açtım. önceleri gibi öyle saniyelerce süren saçma fan delirmesi ya da boot etmeme sıkıntıları bitti. şu anda pc çıtır çıtır açılıyor. benim gibi ryzen sisteminde colt boot yaşıyanlar işlemcisini oc etsin. ya da soğutma sistemini dandikleştirse de olur.

Benzer Başlıklar

1. Ryzen 2400G Gpu Görüntü Sorunu (Çözüldü)
    ADEM252 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 02.11.2018, 14:56
  2. Ryzen Sistem Reset Sorunu
    enivicivokki tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 21.12.2017, 19:32
  3. Ryzen 1700 Sistem Toplama
    SaMo_Sy tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 12.03.2017, 10:33
  4. hp 1200 series yazıcı sorunu