Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
27 sonuçtan 21 - 27 arası sonuçlar

ssd nin tamamen boş olması mı lazım bu esnada hocam her şeyim onda kurulu

ssd yi tak boşalt nedir ya kendi mallığım kusura bakma. flashı boşalt diyecektim.

bu arada söçylediğim yöntem bazı oyunlarda kapanma kilitlenmeleri sadece azaltıyor. misal bf5 zaten 7.5 gb civarında selamun aleyküm dediğnden 10 dakkada bi kilitlenme bile yiyebilirsin.

çok teşekkürler hocam şuanlık sorun yok gibi görünüyor en yakın zamanda bir 8 gb ram daha ekleyeceğim varolun siz olmasanız bilgisayardan soğuyacaktım

Alıntı Orijinalini Gönderen: izetsmsk Mesajı Görüntüle
    çok teşekkürler hocam şuanlık sorun yok gibi görünüyor en yakın zamanda bir 8 gb ram daha ekleyeceğim varolun siz olmasanız bilgisayardan soğuyacaktım
    pc den soğu da amd den soğuma. amd nin suçu değil bu. hep dangoz satıcılar. bi de sağa sola bu işi bilen mahalle bilgisayarcılarına bakkal diye yapıştırma kullanırlar. bilmezler ki bakkalları arar olduk sayelerinde. aha. ben de dün bi sorun yaşadım. biosu güncelledim pc kilitlendi. nedeni ne desen? önceki bioslarda msi voltajı biraz yüksek verirdi ki bu sayede oc ederken voltajla uğraşmayalım ve belli bi sınıra kadar cool and quiet açık kalsın. tabi bunun da sonucunda 1.1 voltluk ryzen 1.25 volt alır olduı. 10 sene önce k8n e voltajı yüksek diy3e cazgırlaşan o editörler gene cazgırlaştı. msi da yüksek voltajı kesti. ama sonuç? ben eski alışkanlıkla 40 çarpan yapınca pc kilitlendi şimdi ben burda msi a mı söveyim yoksa o çoooooook büyük donanım üstadlarına mı? ya arkadaş hayatlarında eline havya almamış adamlar gelmiş donanım gurusu oluyor ya. kardeşim sen topla pc yi video çek. eline multimetre alıp ne halt etmeye onu da videoya katıyon? ne oldu? senin yüzünden 8 saat uğraştım ananı da çok iyi andım diyorum.
    hacı abi o anakart da yetersiz haberin olsun. keşken o anakartı alınca en kötü tek modül 16 gb alacaktın. 2500x gibi bi işlemci 16 gb ramle çalışacak işlemci değil. sıkıntı yaşıacaksın. bvence yakın zamanda aldı isen rami iade et farkı ver 16 gb tek modül al. sana abi 8 gb x2 tak dual ryzen de performans arttırıyopr diyen dangoza da sakın kulak asma. çünkü 16 gb artık sınır oldu yavaş yavaş. 6 ay sonra o ramler elinde patlar. anakartında 4 slot ram yuvası olmayan adam 8 gb ram almasın. bunu 2 senedir diyorum ve her seferinde forum yöneticilerinden uzaklaştırma yiyorum ya yıl olmuş 2019 adamlar hala 2x4 ram takıyor. ben 4 gb tek modülü 2011 de takıyordum ve o dönem bile %60 ları dolu oluyordu ramin
    sen kendin bi söyle abi. ekran kartın 4 gb. ki onun 8 lik versiyonu da var. 8 gb vrami olan bi karta 8 gb ramli cpu ne kadar besleme yapıcak? anca 2009 model crysis oynarsan işe yarar.
    sana gene idare eder sistem vermişler. bi ara ryzen 2200g ye 1050 ti ya da athlon 200ge ye 1050 ti takıp millete çakanlar vardı.
    amd kendi sitesinde orda burda yabancı yerlerde lansmanlarında demiş ki kardeşim ben apuları harici kartla değil kendi başına orta seviye oyun için yapıyorum. bu işlemcilerin normal cpu gibi bazı birimleri ya kapalı ya hiç yok. ona ekran kartı takarsan drop yersiniz. bu ürünler serin çalışacak ve fansız tasarımlar için üretildi. hele athlon 200 ge.
    ya adamlar utanmasa 200 ge 1200 1300x den iyi diyecek. sonra ne oluyor? gtx960 gerisindeki rx560 lı sistemlerde bile millet drop yiyor. sanıyorlar ki cpu sadece çekirdekten ibaret? uyumlu donanım denen şeyden bi haberleri yok. senin ekran kartın mişsal 570 i r3 1200 bile besler. arkadaşım 1300x ile rx580 8 gb besliyor. ilk başlarda büyük ısınma sorunları yaşıyordu. ben biraz ilgilendim ve psu dan kaynaklı olduğunu gördüm. psu yu fps aldık şimdi yağ gibi. tabii nasıl gördün diye sorarsan basit. cpu yu 1.5 ghz e çektirttim. ve kilitlenmeler gitti. tekrar stok frekanslara çekince psu gerilimleri bi dans ediyordu görsen şaşarsın. sonra fsp yi alınca adamın tepkisi. ben amd nin böyle hızlı olduğunu bilmezdim.
    sendeki gibi bi işlemci olsa benim alacğaım ekran kartı 1080 ti olurdu kardeş en düşük. ki bence sen işlemciden kısıp 580 ya da 590 türü bi ekran kartı da alabilirdin.

hocam yerden göğe kadar haklısın da yaptık bi hata şuan telafi etmekle uğraşıyoruz zaten artık donanımı değiştirecek vs maddi durum da kalmadığı için idare etmeye çalışıcam. dediklerinde çok haklısın millet uyanık fazla anlamayanları söğüşlüyor

Alıntı Orijinalini Gönderen: izetsmsk Mesajı Görüntüle
    hocam yerden göğe kadar haklısın da yaptık bi hata şuan telafi etmekle uğraşıyoruz zaten artık donanımı değiştirecek vs maddi durum da kalmadığı için idare etmeye çalışıcam. dediklerinde çok haklısın millet uyanık fazla anlamayanları söğüşlüyor
    onlar da haklı. geçen 30 liraya h81 satmış birini uyandırdım. bana hiç oc yemeyen ramleri sıfır fiyatına çakmaya çalıştı bizim millet böyle.

Benzer Başlıklar

1. Pc Aniden Kapanıyor ! bu farklı
    Takvaa tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 28
    Son Mesaj: 09.09.2011, 23:29
  2. Farklı Slotlarda Aynı Ram Farklı Değerler Bu Nasıl Oluyor..
    Erabrowni tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 23.07.2010, 00:41
  3. Yanıt: 6
    Son Mesaj: 09.07.2010, 21:59
  4. xp ve vistayı aynı sistemde kulllanmak
    mrt_BT tarafından Windows Vista forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 22.02.2009, 17:04
  5. iki farklı ram aynı pc de olur mu ?
    rdeneri tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12