6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Bilgisayarın aniden uygulamalırı kilitlemesi

Arkadaşlar laptop u açıyorum biraz takılıyorum discord u açıyorum sonra birden discord donuyor görev yöneticisinden kapatmayı deniyorum kapanmıyor aynısını explorer.exe içinde yapıyor bilgisayar ilk geldiğinde win 10 du win 7 ye formatlattım o yüzden yapıyor olabilirmi ?

w10 pc lerin çoğu 7 desteklemiyor. 10 a geri döndürün.

3. Varsayılan

hmm teşekkürler tamda tahmin ettiğim gibi çünkü arada bi windows un gpu daha üst windows a uyumlu gibi bir yazısı çıkıyordu

o ne demek anlamamakla beraber yeni işlemci eski işletim sistemlerini desteklemediğini biliyorum.
    daha doğrusu intel 10 yıl sonunda o işletim sistemine gereken registerleri işlemcide silikondan yer kazanmak için siliyor. amd de aynısını yapıyor. gpu meselesinde ise. gpu ların öyle bi olayı yok çünkü onu çalıştıran işlemci. ama gpu nun desteklediği open gl dx ve mantle apiler düşük sistemlerde çalışmayabiliyor. misal dx12 ve open gl 4.5 w10 desteklidir. ama open gl 4 falan herhalde 7 de çalışacaktır. asıl sıkıntı işlemci o sistemi desteklemediğinden sorunlar yaşattırması.

Discourd uygulamasını yükleyip tekrar kurun ve zombi74 kardeşimin dediği gibide win10 a geçin.Zaten win7 bu sene sonu bitiyor.
    Sert rüzgarlar,yüksek dağlarda eser....

7 zaten 4. nesil intelden beri bitti.
    aslında destek bitmesi işletim sistemini bitirmez. donanım üreticileri ona uyumlu driver çıkarmayı kesince biter. misal artık 32 bit işletim sistemlerine nvidia driver çıkarmıyor. yani rtx kartı xp de tanıtamazsınız. tabii rtx i olup xp kim yükler bilemem ryzenin 7 ye driveri hala var. ama güncellenmeyecek. öyle kalıcak .

Benzer Başlıklar

1. pc aniden kapanmasi?
    bymaster tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 06.01.2011, 23:24
  2. Bilgisayarm aniden kapanıyorn ve aniden kilitleniyor yardımm
    penguen93 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 19.11.2010, 17:27
  3. Pc Aniden Kapanıyor!!!
    necmim tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 15.07.2010, 04:12
  4. Aniden restart!
    Freezes tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 27.03.2010, 23:05
  5. Bilgisayarın msj vererek aniden kapanması!!!
    Fraktal tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 24.07.2004, 06:54

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •