5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Yeni PC Mavi Ekran Hatası

Merhabalar,

yeni olduğum ve konuyu nereye açacağımı tam olarak bilmediğim için buraya açıyorum, umarım doğru yerdir, kusura bakmayın.

3 gün önce Vatan'dan bir sistem topladım. Kurulumunu arkadaşım yaptı. Sorunum şu ki, bilgisayarı açıp oyuna girdikten 1,5 - 2 saat sonra mavi ekran alıyorum. Bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda geceden sabaha kadar oynuyorum ve bir problem yaşamıyorum. Gözlemlediğim kadar ile bilgisayarı ilk açtıktan 1,5-2 saat sonra bu sorunu yaşıyorum.

Anakart Modelim ASUS B450M PRO-M2 V2

Bilgisayarı kurduktan sonra arkadaşım BIOS güncellemesini de yaptı Fakat BIOS'ta Ram Frekansını yükseltmek için OC'e girdiğimizde BIOS donuyor. Yaşadığım bu mavi ekran sorunu anakart ile alakalı olabilir mi?

biosu son sürümse daha eski sürümler deneyin. özellikle subat ve mart biosları x470 anakartımda çökmeler yaptırıyopr. sizde de sorun yapabiliyor oalbilir.
    bi de ayrıntılı sistem özellipi yazın ona göre bakalım. işlemciniz 105 w ise oı anakart kaldırmıyor olabilir.

Görünen şu ki ramlarde sorun var.
    Sert rüzgarlar,yüksek dağlarda eser....

ram olmayabilir. b450 moboların çoğu 95 wattır. tutup 105 watt işlemci taktı ise bu sorunları yaşatır.

Raminde sıkıntı var vatani ara oranin destegi yardimci oluyor bi iki basit islem sonucu hatali parcayi buluyor gidyorsun yenisiyle degistiriosun ayni sorun benimde basima geldi ramde sorun vardı

Benzer Başlıklar

1. Ekran Kartı Yüzünden Mavi Ekran Hatası Alıyorum
    etotan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 09.01.2018, 20:53
  2. Yeni Aldığım Ram Yüzünden Mavi Ekran Hatası Alıyorum
    asaktas tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 03.06.2017, 18:27
  3. BlueScreen Hatası! (Mavi Ekran Hatası)
    emrebursali_2 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 04.05.2011, 04:33
  4. Mavi Ekran Hatası
    birbey42 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 11.02.2011, 15:18
  5. yeni pc de mavi ekran hatası alıyorum
    hun90 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 17.01.2010, 13:50

Gönderim İzinleri