6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar
  1. Thumbs up 1500 Tonluk Meteor Dünya'ya Çarpmış Nasa Açıkladı

NASA, devasa bir meteorun Aralık 2018’de Dünya atmosferine çarptığını duyurdu. Atmosferde atom bombasından 10 kat daha güçlü bir göktaşı patlamasının yaşandığı ortaya çıktı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) tespitine göre patlama 18 Aralık 2018’de Bering Denizi üstünde yaşandı ancak fark edilmedi. Evet yanlış duymadınız FARK EDİLMEDİ...Birkaç metre uzunluğundaki göktaşı dünyanın yüzeyine 25 km kala patladı ve bunu hiçbir uzay istasyonu hiçbir radar yada uydu tespit edemedi. Daha yeni fark edildi yani yeni bir olay eğer ki atmosferde patlamasaydı atom bombasından 10 kat daha güçlü bir asteroit patlamasının Dünya’ya ne kadar zarar verebileceğini hiç düşündünüz mü? Resmen kıyameti ucuz atlattık. Peki nasıl fark edilemedi? Yoksa bunu tespit edecek bir teknolojik sisteme Nasa başta olmak üzere diğer kurumlar şirketler uzay istasyonları bu teknolojiye sahip değil mi?

<span style="color: rgb(10, 10, 10); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">

1500 tonluk bi şey atmosferde patlamaz abicim. atmosfer bu kadar büyük şeyleri parçalayacak güçte değil. son 100 senedir yapılan şeyler atmosferi çok küçülttü.

3. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    1500 tonluk bi şey atmosferde patlamaz abicim. atmosfer bu kadar büyük şeyleri parçalayacak güçte değil. son 100 senedir yapılan şeyler atmosferi çok küçülttü.
    Nasa'dan ve bilim adamlarından daha iyi biliyorsun galiba bir kaç url aşağı bıraktım 10larcası mevcut farklı sitelerde

https://www.ntv.com.tr/galeri/teknol...H0Cm8opmjPtjbA

https://www.bbc.com/news/science-environment-47607696

benim nasadan daha fazla bilmeme ne gerek var ki anlamadım? böyle saçma çocuksu saldırı cümlesinden daha iyisini beklemek benim suçum tabii.
    sana bi şey sorayım . 50 sendir aya adam gibi yolculuk bile yapamamış bi oluşumun dediğine neden inanayım? tesla gibi bi firma bile 10 yılda uzaya araç gönderip daha fazla araştırma yapmışken, en azından bizimle daha fazlasını paylaşmışken nasa insanlara adam gibi bilimsel veri sunamıyor. ve gelmiş diyorsun ki bilmem ne çarpmış?
    ya dünya atmosferinde yırtık var deniyor. o kadar büyük bi kütle çarpsa nasıl bi kayan yıldız şöleni olur o küçük kafan almıyor mu? e geçen sene kim gördü öyle bi kayan yıldız olayı? kimse görmedi.
    sitelerden gelip de bana bi şeyler ispatlamaya çalışman da ayrı bi acınasılık. internette düz dünya teorisine bile inanan çıkıyor. sitelerde hele ki ntv gibi bi sitede bilimsel bilgi bulacağına inanıyorsan bi doktora görün derim.

2018de olup daha yeni fark edilmesi çok garip değilmi uçan kaçan herşeyi takip edebiliyoruz bence gözden kaçabilecek bişey değil bu

Alıntı Orijinalini Gönderen: kaTRus Mesajı Görüntüle
    2018de olup daha yeni fark edilmesi çok garip değilmi uçan kaçan herşeyi takip edebiliyoruz bence gözden kaçabilecek bişey değil bu
    üstad ben de bunu diyorum. o kadar büyük bi şey bize hissetmeden asla çarpamaz. ya ayın bile hareketi gel git yapıyorken hele ozon tabakasının son 100 yıldaki halini düşünürsek. anca anca teğet geçmiştir. böyle bi şey bize cidden çarpsa ve parçalansa kayan yıldız yağmuru olur. ki 10 sene önce mi ne olmuştu. bi meteor çarpmış, onun kalıntıları güzel bi şölen oluşturmuştu.
    o yüzden arkadaşı tiye alıyorum biraz da

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 28.02.2010, 19:14
  2. nvidia resmen açıkladı
    diemcizone tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 08.03.2009, 15:12
  3. meteor videosu(allah korusun)
    yeahmn tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 24.06.2006, 12:23