2 sonuçtan 1 - 2 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Windows 7 Uefi Kurulum sonrası mavi ekran

Merhaba. Forumu epey gezdim ama kendi sorunumla ilgili bir başlık bulamadım. O yüzden ayrı başlık açıyorum. Eğer konuyla bire bir alakalı bir başlık biliyorsanız yönlendirirsiniz.

Asus marka bir laptobum var. Sistem özellikleri:
    i7.7500 işlemci
    Nvidia GT920m ekran kartı
    8 gb ram
    1 TB harddisk

Şimdi soruna geçelim. Windows 10 kullanıyorum ama son günlerde epey yavaşladı bilgisayar. %100 Disk kullanımı sorunu, saçma sapan bildirimler falan derken ben de windows 7 format atayım dedim. Uefi destekleyen 64 bitlik bir iso buldum ve rufus ile bir usb format diski oluşturdum. Boot ayarı da yaptıktan sonra kurulumu başlattım. Kurulum bitince bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ya. İşte orada mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum.
    Uefi arayüzünde 4 tane boot seçeneği var:
    Boot Manager[P0: Toshiba bla bla]
    [P0: Toshiba bla bla]
    DVD - Rom şeyisi
    SanDisk bla bla

Normalde kurulum için Sandisk seçip boot yapıyoruz ya. Sonradan yeniden başlatmak istediğinde Boot Manager olanı seçersem mavi ekran veriyor. Direkt harddiski seçersem de (-) kısa çizgi yanıp sönüyor. Kullandığım iso dosyasında mi sorun var acaba yoksa Uefi arayüzünde bir değişiklik mi yapmam gerekiyor? Ayrıca bir format cdsi ayarlasam onunla kurulum yapsam nasıl olur acaba?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

flash bellekten format atmayı her işletim sistemi beceremez. w7 bazen sapıtabiliyor. flash bellekle 10 bile sorun yapabiliyor. bu genel bi durum. bazen olur.
    ama sizin asıl sorununuz işlemciniz. 7. nesil bi işlemci w7 desteklemez. sata raid olmadığı için sapıtıyor. onu yükleseniz bile tam desteğpi yok 7. neslin 7 ye. ki ben ryzen kullanıyorum. ryzen işlemciler tam desteğe sahip 7 ye. ama ben bile kullanmıyorum. size de tavsiyem 10 ya da 8.1 kullanmanız.

Benzer Başlıklar

1. kurulum sonrası hata
    herzaman tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 09.12.2015, 16:07
  2. Asus atk package kurulum sonrası net kesiliyor.
    niko6172 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 23.01.2015, 01:23
  3. windows 8 asus n56vz hızlı boot(uefi)
    ae5140 tarafından Windows 8 forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 14.10.2013, 21:34
  4. Windows XP kurulum hatası mavi ekran hata iletisi
    yumatu tarafından Windows XP forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 31.07.2007, 12:17

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz