4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar
  1. Varsayılan am4 işlemci/ anakart / donanım tavsiyesi

kendi sistemimi elden çıkarttım, am4 işlemci / anakart düşünüyorum (f/p sebebiyle)

bütçem (monitör hariç) 3500-4000tl bu fiyata psu + ekran kartı (mümkünse rx 580 nitro) + kasa (psu içinde veya boş) 3000+mhz 8gb (tek slot) ram + 2tb hdd + işlemci

bu donanımlarda mümkün olan en iyi f/p oranına sahip ağırlıklı oyun amaçlı bilgisayar toparlamak istiyorum.

ancak amd tarafından verilen am4 garantisinin de 2020 de bitecek olması beni düşündürüyor.

tavsiyelerinizi memnuyetle kabul ediyorum.

yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

not: psu değer hesaplarım 600w civarı yeterli görünüyor ama uzman arkadaşlar tekrar değerlendirirse sevinirim)
    En son teo_tiger tarafından düzenlenmiştir: 17.04.2019 10:14

neden düşündürsün? intelin hiçö garantisi yok senye intelin 9. nesil anakartına yeni nesil işlemci takabilecen mi mechul. sen bakma amd nin 5 sene dediğine zaten o işlemcileri 7 sene ömürlü. 5 sene sonraki işlemcisi ile beraber bi 10 sene kullaırsın.
    ama uzun ömürlü sistem istiyorsan sana önerim msi x470 gaming plus anakarttır. tüm amd işlemcilerini sorunsuz şekilde açabilecek gayet güzel bi anakart. daha düşüklere bulaşma derim. çünkü 95 ve 105 watt işlemcilerde sorun yaşarsın. rx580 i 1200-1300x bile beslyior. bi arkadaşımda var. psu olarak 500 w thermaltake ya da fsp tercih edersin. ram olarak tek modül 16 gb al. bu sayede anakartının önünü tıkamamış oılursun. frekansa çok takılma. o tamamen pazarlama hilesi.

3. Varsayılan

iyisiniz güzelsiniz de x470 anakart kullanır isek fiyat bandı ne durumda olacak? yanlışım olabilir tabii ama bana sanki 4000tl yi baya aşacak gibi geldi

hem anakartım uzun süre gitsin diyip hem ucuz anakart alırsan 2 sene sonra gelip burda amd ısınıyor anakartı yakıyor deme derim.forumlar 20 senedir amd ısınıyor diye ağlayan dolu. çünkü en baba işlemcileri en kötü anakarta takıp verim alacağını sanıyor insanlar. madem paran yetmiyor. o zaman r3 al geç 2. el bile olsa işlemcide sorun olmaz. ve r3 işlemciler yayın yapmazsan darboğaz yapmaz. r5 r7 falan zaten yayında lazım. ama ekran kartından tam verim içöin apu sınıfı almamanı öneririm. onlarda sorun yaşama ihtimalin çıkar. 2-3 sene sonra da işlemci iyice yorulunca satar yerine oı zamanın en kral amd si ne ise alırsın.. aslında 370 de önerebilrim ama 470 anakartlar daha rafine ve ek özellikleri çok store mi falan. ve baya kullanışlı özellikler. eğer store mi kullanmayacaksan 370 de alabilrisin. b450 türü anakartların vrm modülleri r5 işlemcileri falan besler ama daha üst işlemcilerde hele oc açarsan çok zorlanıcaklardır haberin olsun.

Benzer Başlıklar

1. Anakart + işlemci tavsiyesi
    altiparmakvip tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 22.04.2015, 01:14
  2. anakart ve işlemci tavsiyesi
    alper2648 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 09.10.2010, 21:52
  3. işlemci ve anakart tavsiyesi
    Oquz123 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0