Sayfa 1 / 2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayarım Canavar ama anlık donuyor ve kasıyor

Oyunlarda 300 fpsten 50'ye düşüyor. takılmalar oluyor bütün optimizasyonlarını yaptım herşey güncel amd oyun ayarlarını yaptım dikey senkronizasyon kapalı freesync açık 144hz 1ms monitör bunların olmaması lazım ve en düşük ayarlarda oynuyorum. darboğaz olmuyor ramlarde sıkıntı yok ısısı 65-67 derecelerde bütün donanımlar birbiriyle uyumlu ssd kullanıyorum çıldırıcam 1 aydır bilgisayarın içinden geçtim lütfen bana yardım edin vatan computera götürdüm birşeyin olmadığını söylediler canavar gibiymiş eve geldim gene aynı

BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİM:
    ekran kartı:rx590 sapphire nitro 8gb
    anakart:Asus Prime b450 plus
    ssd:samsung 970 evo plus 3500/3300
    işlemci:amd ryzen 2600
    ram:2x8 3200 mhz trident z g.skill

en önemli şeyi söylememişsiniz. psu. büyük ihtimal psunuz game boost gibi uyduruk bi şeydir. ki umarım değildir. genelde o tür psu lar yaptırıyor bunu. ki 65 derece o işlemcinin stok değerleri için zaten yüksek bi değer. sonuçta 65 watt bi işlemci. tabii yanlışlıkla 2600x i 2600 olarak yazmamışsanız bilemem. o zaman o anakart o işlemciye yetmiyor olabilir derdim. ama bu donanımda anca psu arzası aranır gibime geliyor.

Alıntı Orijinalini Gönderen: zombi74 Mesajı Görüntüle
    en önemli şeyi söylememişsiniz. psu. büyük ihtimal psunuz game boost gibi uyduruk bi şeydir. ki umarım değildir. genelde o tür psu lar yaptırıyor bunu. ki 65 derece o işlemcinin stok değerleri için zaten yüksek bi değer. sonuçta 65 watt bi işlemci. tabii yanlışlıkla 2600x i 2600 olarak yazmamışsanız bilemem. o zaman o anakart o işlemciye yetmiyor olabilir derdim. ama bu donanımda anca psu arzası aranır gibime geliyor.
    işlemci amd ryzen 5 2600 gpu 65 67 derece aralarında psu x-power 650 w 80plus

öyle bi güç kaynağının intrernette ismi bile yok. dediğm gibi psu yu değiştirin. satan adamı dövmek de bonus. almayın diyoruz bu psu ları. ya sistemi donduruyorlar ya allah korusun bi yerleri yaktırıyorlar. voltajlar zaten belirtiyor. doğal sınırların altına düştü düşecek. ki anladığım kadarı cpu nuz vs de güç tasarrufunda çalışıyor. psu yetmiyor sisteme. çünkü 200 wattlık psu büyük ihtimal. gidin fsp500 watt adam gibi bi şey alın.

öyle bi güç kaynağının intrernette ismi bile yok. dediğm gibi psu yu değiştirin. satan adamı dövmek de bonus. almayın diyoruz bu psu ları. ya sistemi donduruyorlar ya allah korusun bi yerleri yaktırıyorlar. voltajlar zaten belirtiyor. doğal sınırların altına düştü düşecek. ki anladığım kadarı cpu nuz vs de güç tasarrufunda çalışıyor. psu yetmiyor sisteme. çünkü 200 wattlık psu büyük ihtimal. gidin fsp500 watt adam gibi bi şey alın.
    Bıosta performans ayarı normal oalrak gözüküyor. (windows güç ayarlarındaysa yüksek performans en düşük 100 - en yüksek 100)olarak gözüküyor birazcık wattman ayarlarını kurcalıyorum ekran kararıyor bilgisayar çalışır durumda kalıyor. sadece (power düğmesine basılı tutarak kapatabiliyorum bilgisayarı)geçende düğmeye bastım herşey olması gerektiği gibiydi bilgisayar 10 dk çalışmadı 10 dk sonra tekrar bastım birşey yapmadan çalıştı bu sefer

https://www.vatanbilgisayar.com/xigm...c-kaynagi.html buda psu bak

8. Varsayılan

psu değiştirdin mi? Bendede aynı psu varda bende değişmeyi düşünüyorum.

abi xigmatek corsair cooler master. bunların yaptığı iş belli. bu firmalar gene başka firmalara psu yaptırıp kendi markası ile satmaya çalışıyor. tabii bu firma fsp bile olksa kendi psu suna özendiği gibi özenmiyor. o yüzden hep diyoruz corsair bile olsa soğutma ya da ram işi ile uğraşan adamın psu sunu almayın diye. birinde fan arzası çıkar birinde kısa devre çıkar. gidin fsp alın galacial alın thermaltake bile alın. ama xigmatekten alıcaksanız soğutucu alın.
    ressama çizme hakkında öneride bulunan, bu önerinin kabul edildiğini görünce elbisesine de yorum yapmaya kalkan ayakkabıcıya ressamın deyişini hatırlayın. "siz ayakkabıcısınız. çizmeyi aşmayın."

Alıntı Orijinalini Gönderen: karambyte Mesajı Görüntüle
    psu değiştirdin mi? Bendede aynı psu varda bende değişmeyi düşünüyorum.
    hacı daha dün açtım konuyu birisinden ödünç alıp deniyicem herhalde bakalım ama eğer senin problemin kesin psudansa değiştir çünkü bende hiçbir sıkıntı yok sadece psu ve anakartı bilmiyorum bende sorunu kesinleştiriyim neyse alıcam.

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 28
    Son Mesaj: 28.04.2015, 20:45
  2. Yanıt: 3
    Son Mesaj: 23.02.2014, 03:26
  3. Bilgisayarım çok kasıyor
    R2maru tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 23.07.2011, 14:21
  4. Bilgisayar kasıyor ve yer yer donuyor
    kacik1907 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3