8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar
  1. Varsayılan İstediğim ekran kartını bilgisayarcım takamıyor.

Öncelikle herkese merhaba,

Senelerdir okurluk yaptığım bu forumda sıra artık konu açmaya geldi.
    Kısa süre önce başımdan geçen bir olayı sizlere özet geçerek anlatmak ve yardım istemek istiyorum.

Öncelikle 2013 senesinde satın aldığım bilgisayarıma(özellikleri konunun altında belirteceğim) geçen hafta içinde yeni bir ekran kartı taktırmak istedim ve senelerdir değiştirmediğim bilgisayarcıma yol aldım. Görüşmeler araştırmalar sonucu Sapphire Rx570 Pulse ITX 4GB 256Bit ekran kartını sipariş edip takmaya karar verdik. O Akşam bilgisayarımı kendisine teslim edip oradan ayrıldım. Tamamen kendisi kartı sipariş etti(ödemesini kendisi yaptı) ve bana bilgisayarımı ertesi gün teslim edeceğini belirtti. Ertesi gün gittiğimde kart elindeydi gözümün önünde kasaya taktı fakat bilgisayar açılmadı. O akşam bana Bios Update yapması gerektiğini ertesi gün sorunu çözebileceğini belirtti, bu ertesi günlerin ardı kesilmedi 1 hafta sonunda bana hiç bir bios sürümüyle kartı açamadığını bilgisayarımdaki anakarta uyumsuz olduğunu hatta bu sebepten kendisinin 1000 küsür TL zarar ettiğini belirtti.

Ardından yeni bir anakart almayı teklif ettiğimde bana bunun mümkün olmadığını anakartı değiştirdiğimiz takdirde işlemcinin hatta gerekirse diğer parçalarında değişmesi gerektiğini yani baştan bir sistem toplamamız gerektiğini söyledi. Gerekçe olarak alacağımız anakartın bilgisayarın içerisindeki işlemciden sebeple yuvasına dahi oturmayacağını belirtti.

Gerçekten durum böylemi bir ekran kartı uğruna baştan sistem dizmem mi gerekir? Yoksa bu işi ekran kartı + anakart satın alarak çözebilir miyim? Siz değerli forum kullanıcılarının yardımlarını rica eder, hayırlı ramazanlar dilerim.

Bilgisayar özelliklerim:

ANAKART: Foxconn H61MXL-K
    İŞLEMCİ: Intel Core i7 3770 3.4Ghz+3.4Ghz - 8 Çekirdek
    RAM: 8gb
    ÜSTÜNDEKİ EKRAN KARTI: AMD Radeon 6700 HD Series

6 senelik bir bilgisayardan günümüz donanımlarını desteklemesi beklenemez. Bilgisayarcı bunu biliyor olmalıydı.

3. Varsayılan

Zaten en büyük hatası bu oldu. Daha önce bu kartta hiç böyle bir sorun yaşamamasına aldanarak böyle bir harekette bulundu. Benim sormak istediğim Anakart - Ekran kartı ve gerekirse psu'yu değiştirerek bu problemi çözemeyecek miyim? Bu fps ler ile oyun oynamaya mahkum'mu kalacağım

Daha az donanım gereksinimi duyan oyunlar oyna. (Eski sürüm oyunlar olabilir)

5. Varsayılan

Hocam trollemek için mi yazıyorsunuz? Yeni sürüm oyunlar oynayabilmek için bilgili arkadaşlardan fikir istedim burada.

Diğer bilgili arkadaşların yorumlarını beklemekteyim, şimdiden teşekkürler.

ben 10 senelik anakartıma takmıştım 7850'i vakti zamanında çok ekstrem bir durum yok ise takılmaması için bir sebep bence yoktur.

7. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: AmbaSSadoR Mesajı Görüntüle
    ben 10 senelik anakartıma takmıştım 7850'i vakti zamanında çok ekstrem bir durum yok ise takılmaması için bir sebep bence yoktur.
    Bende daha önce arkadaşlarımdan bu şekilde duydum kaç yıllık bilgisayarlara istedikleri ekran kartlarını taktılar fakat ben takamıyorum. Bilgisayarcımdan çözüm üretmesini istediğimde komple sistem toplamayı teklif ediyor böyle bir harekete gerek var mı gerçekten bunu merak ediyorum.
    Belkide çözüm bilgisayarcıyı değiştirmek olacak.

zombi74 bilir o işleri buralarda ise cevap verir yada özelden bir tıklatıver kapısını (=

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 16.07.2017, 19:04
  2. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 22.04.2014, 01:20
  3. Yanıt: 5
    Son Mesaj: 15.12.2012, 00:09
  4. Yanıt: 24
    Son Mesaj: 10.09.2012, 11:54
  5. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 09.04.2012, 01:22

Gönderim İzinleri