Selam millet. Malumunuz Finlandiya eğitimi dünyadaki pek çok ülkedeki eğitimden kat kat iyi düzeyde. PISA sonuçlarından da görebiliyoruz bunu. Eğitime sağlam temeller üzerinde başlayıp devam ettirebilmek artık son derece önemli. Sokaktan birini çevirip normalin bile altında soru sorduğunuzda aldığınız cevap şaşırtabiliyor. Eğitim artık silahtan ve paradan çok daha bile önemli. Araştırmalarım sonucu Beşiktaş'ta And Okulları diye bir okulun açıldığını öğrendim yakın zamanda. Web sitelerinde zaten yaptıkları işten fazlasıyla bahsediyorlar. Felsefe, görsel sanatlar, müzik, yoga, botanik, ahşap işlemeler ve robotik kodlama gibi modern dersler birleştirilmiş. Gidip yerinde görme fırsatı buldum. Okul 2 villa birleştirilerek yapılmış. Tarımsal faaliyetlerin olması bana köy enstitülerini hatırlattı. Hayatı öğrenmek için hayatın ta kendisini And Okulları'nda birleştirmişler. Okul hakkında sorularınız varsa gidip yerinde görmenizi tavsiye ederim. İstanbul gibi yeşilliğin zor bulunduğu bir yerde gönderebileceğiniz ender yerlerden biri olabilir. And Okulları hakkında bilgiye şu adresten ulaşabilirsiniz https://www.andokullari.com/